Kako ublažiti grčiće kod beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mariza

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    imam jedno pitanje koje su kapi za grcice jeftinije a da su dobre po uncikovitosti. da recimo ne placam nesto 100 kuna,a pogorsa stvar mislim u opce da ne pomognu. molim savijet koje su najbolje za koristit mala ima mjesec i 25 dana. stvarno ne znam kako da joj pomognem. prvi put se s time susrecem pa ne znam.

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Mi smo koristili Sab Simplex i BioGaia/Waya. Sab Simplex kapi rastvaraju zrak koji beba proguta u sitne mjehuriće, dok su Biogaia probiotičke kapi koje djeluju na razvoj crijevne mikroflore. Koliko znam te kapi mogu koristiti i odrasle osobe, ali je doziranje drugačije.
    Uglavonom, nama su pomogle i jedne i druge kapi u kombinaciji i tek par dana nakon korištenja, ne odmah. E sad, hoće li pomoći tvom djetetu, tko zna, svi smo različiti.
    SabSimplex su nekih 30-40 kn, a BioGaia 90-100kn.

  • Ada3

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    imam dvije cure. prva je imala grceve do treceg mjeseca i koristili smo kapi babycalm i biogaia i pomagale su kako kad. jednostavno je imala periode u danu kad su je mucili i najvise je pomagalo nosenje. dojena je mjesec dana a poslije je bila na aptamilu i svejedno je imala grceve. prestali su sami od sebe preko noci. a druga nije bas imala izrazene grceve. ponekad je plakala ako bi ja slucajno pojela nesto sto joj nije odgovaralo. ali kad bi skuzila sto je to onda nisam vise to jela pa je bilo dobro. poslije treceg mjeseca sam pocela sve jest i nista joj ne smeta, ni salata, ni grah, pomidor, kiseli krastavci…a to joj je sve smetalo. jedino sto joj i sad ne odgovara su citrusi pa to jos uvijek ne jedem. cak sam neki dan jela jagode pa je sve bilo ok.

  • Avatar Beba1508

    Beba1508

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Meni malena ima grceve.. i narucile smo antiflat sirup iz austrije.. pa me zanima jel zna netko koliko joj to cesto smijem davat i u kojoj dozi

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Grčevi traju najzadnje do 6.mj djetetova života.

    Stariji sin je imao kolike, od 10.dana života do 40. Vrištanje 17.00- 23.00 doslovce u sekundu. U tom periodu nije cicao, samo vrištao, ljubičastio se i ‘ onesvijestio se’ na trenutke ( to je ona minuta odmora). Pomogla nam je duda i termofor od koštica.

    Mlađi sin ima 2mjeseca i on ima grčeve na svakodnevnoj bazi, vidi se da ga trbuh muči, pijemo biogaiu i živimo. To je ništa naspram kolika prvijenca tak da često te grčiće ne doživimo. Vježbamo kukiće pa se tak isprdi i idemo dalje.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Nama je s prvom biogaya bila spas, s drugom curom smo probali sve živo, al ništa, od 6 na večer do pol 11 je bila pjesma, vrištanje iz sveg glasa i jecanje, bila je tolko umorna da je između grčeva zaspala po pol minute dok nije opet krenulo i tak 5 mjeseci kad su počeli puštat. Prestali su kad je počela jest kašice s 5 i pol. U glavnom, reina, ko našu djecu nije čuo, nezna kak je to.

  • Avatar Nina90

    Nina90

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Ja vec dva dana pijem rooibus caj, i mogu rec da mi mali danas prvi dan nema nikakvih znakova grcica, lijepo prdi, bez stenjanja, nadam se da ce tako ostat. Inace sam si ujutro dve litre caja skuhala pa ga ledenog pijem cijeli dan

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Nina90


    Ja vec dva dana pijem rooibus caj, i mogu rec da mi mali danas prvi dan nema nikakvih znakova grcica, lijepo prdi, bez stenjanja, nadam se da ce tako ostat. Inace sam si ujutro dve litre caja skuhala pa ga ledenog pijem cijeli dan

    Gdje si kupila taj caj? Jel u vrećicama ili??

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    nama je uvijek pomoglo skidanje do golog i on i ja pa sam ga takvog na sebe polegnula, full koža na kožu, smirilo ga i zaspao u trenu..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Nina90

    Nina90

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Imas ga u tommiju, u vrecicama je da, nekih 13 kn, uz,es dve lotre vode, cetiri vrecice i to si hladis i pojes tokom dana, nama super pomaze

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.