Jesenske bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Anđeo_

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    Nas_bebac- bas je lijep kompletic
    Baby.k.- lijepa buša 😍
    Looda_vila- ma ima da obuku šta donesem 😂 pa neću u 11 mj donijet bodi kratkih rukava i čarapice naravno da će biti nešto toplo ali lijepo 😍 ne vidim zašto nebi sestre obukle bebu u haljinicu i štramplice kupi ono sta ti se svidi a da je opet primjereno godišnjem dobu mislim da ne stvaraju probleme oko toga..
    Šta se tiče Podobnik- i ja sam čula svakakva iskustva mislim da su i u državnim bolnicama stručni doktori/sestre samo što je obujam pacijenata puuuunoo veći pa to često izgleda svakako O TOM BI SE BAS DALO RAZMIŠLJAT/RASPRAVLJAT, u podobniku imaš “drukčiji tretman” ali nedo Bog komplikacija nigdje ti neće bit lijepo ni ugodno.. 
    Ajmeee 70 tis. Kn Justme123 za te pare kupimo kolača za cijelu klokanicu 😂😂
    Isssa- ma ni da je savršeno školska trudnoća nebi doma rodila ako imam mogućnost u bolnici (A ima svaka žena) nedo Bog da se šta desilo cijeli život bi se tukla po glavi još 20 km od bolnice..
    Istina prije su žene rađale doma al bila je i puno veća stopa smrtnosti.. Eto to je moje osobno mišljenje ali nikoga ne osuđujem ja jesnostavno nebi bila dovoljno “hrabra” za to..

    [lilypie.com]

  • Avatar Baby.nb1

    Baby.nb1

    Broj poruka: 752

    Prijavi adminu
    Stavljam slikicu za puni tjedan jer cu opet zaboravit ko prosli. Zanemarite okolinu, jos smo u namjestanju 😂
    Stavljam slikicu za puni tjedan jer cu opet zaboravit ko prosli. Zanemarite okolinu, jos smo u namjestanju 😂

    Ja za porod kod kuce ne bi bila dovoljno hrabra. Svaka cast onima koji jesu. Jesu zene to prije tako, ali u vecini slucajeva nisu ni imale nekog izbora. A i cesto su tu price kao kod mamine bake - nosila grane natovarene na ledjima, uhvatili je trudovi, rodila sama u polju, natovarila grane nazad na ledja, bebu u ruke i vozi dalje. Kako joj je bilo to samo ona zna.
    Podobnika ne volim zbog jako ruznog iskustva u najblizoj obitelji jos iz perioda dok nije imao privatno rodiliste. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Baby.k

    Baby.k

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    Baby.nb1, lijepa okrugla bušica😍
    Ni ja se ne bih usudila za porod kod kuće, kakve god naše bolnice bile opet imam nekoga tko zna što radi i tko nam može pomoći ako što pođe po zlu. Tih par dana ćemo izdržati, pa onda u toplinu svog doma😊

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Kalanhoja

    Kalanhoja

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Hvala svima sto.su mi jucer odgovorile u vezi naknade za porodiljni. :)
    Ja danas bila u dm-u, uzela paket za trudnice, jedne pamučne krpice lola i chicco uloske (nekad ih ima, nekad nema pa sam uzela neka stoje). Onaj “prvi dnevnik” sto se dobije u paketu za trudnice je bas presladak, sva sam se razcmoljila dok sam ga gledala. :)
    Malo sam gledala sta ima od tih kremica za bebine guze, pamucnih krpica, tetrica i tako toga, upoznajem se sa svime pomalo, to mi je gušt, taman ispunim vrijeme. Gledala sam onu bocicu tommee tippee bocicu sto imitira sisu, bas mi je fora, mislim da cu nju uzeti kad dode vrijeme. Zapravo mislila sam uopce ne davati bocicu jer navodno zbuni dijete pa moze poceti odbijati dojku, ali moram bar jednu imati za rezervu :)
    Sto se tice znojenja i vrućine, vrućina me udari u dlanove i stopala i svi se znoje, to me bas zivcira.

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Sto se tice poroda kod kuce, ja bih to odmah …naravno, predhodno da mi je trudnoca uredna i bez naznaka nekih komplikacija. Problematika poroda kod kuce u HR je taj da iako nije zakonski zabranjen, zabranjen je rad nasih primalja  izvan rodilista, odnosno pružanje skrbi na porodu kod kuće može se smatrati kaznenim djelom. Zato zene kod nas koje se odluce rađat doma obicno pronalaze primalju u susjednijm zemljama, SLO, itd.. naravno, da ti je po mogucnosti sto blize..
    "Najrecentnije studije koje su uspoređivale porod kod kuće u takvim zemljama jesu iz Velike Britanije, koja je rađena na reprezentativnom uzorku žena (Birthplace, 2014.), Nizozemske (DeJonge et. al., 2009.) i Kanade (Hutton et. al., 2016.). U sva tri slučaja istraživači su došli do sličnih zaključaka - porod kod kuće uz stručnu primalju jednako je siguran za majku i dijete kao i porod u rodilištu, posebice za žene koje su već rađale."
    "No porod kod kuće u uvjetima modernog doma (koji ima tekuću vodu i sanitarije), uz mogućnost modernih prijevoznih sredstava i brze komunikacije, dostupnosti antibiotika i lijekova za zaustavljanje krvarenja, nije onaj porod kakvog zamišljamo kad se sjetimo priča o tome kako su naše bake i prabake rađale.

    Primalje su bile uobičajeni dio tima zdravstvene skrbi u zajednici u Hrvatskoj do otprilike 1985. godine. Mnoge žene, posebice one koje su živjele udaljenije od najbližeg rodilišta, još su i tada rađale u svome domu ili u mjesnom domu zdravlja uz podršku primalje. Statistike ishoda za majke i za djecu iz tih su lokalnih centara bile iznimno dobre, što je zabilježeno i u domaćoj stručnoj literaturi (Dražančić i Rodin, 2011.)."

    Baby.nb1 bas ti je divan okrugli trbuh i odlicne duge, vitke noge imas

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Ovo gore su citati sa rodinih stranica.
    A ovo dolje deluxe milka sam narucila od dragog da mi izvoli donjet kad se veceras vraca doma!😍😍😍😂😂😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Baby.nb1

    Baby.nb1

    Broj poruka: 752

    Prijavi adminu
    Looda_vila bas ti hvala, dugo i vitko ne cujem cesto u zadnje vrijeme 😂😂😂
    Aaaa nemoj, slinim vec danima nad tim sa milkom. Sutra ce past pa kud puklo. Danas sam smoki pojela i rasplakala se od srece skoro. Iduci tjedan opet moram dijetu postrozit jer opet moram guk profil radit. 
    Ovak sam danas poslije smokija izgledala, a i sutra cu poslije sladoleda 😂
    Ovak sam danas poslije smokija izgledala, a i sutra cu poslije sladoleda 😂

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Ssanja

    Ssanja

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    Ja sam danas od mame dobila dvije radosnice i sat vremena sam plakala dok sam ih čitala  jedva čekam da ih počnem popunjavati, već planiram od sutra upisivati ove stvari za vrijeme trudnoće i stavljati slikice sa ultrazvuka 
    Večeras sam išla na CTG, bebini otkucaji su povećani, idu do 180 pa su mi radili dva, jedan obični a drugi sa nekim kisikom… sutra moram ponoviti, rekli su nakon 24h. I da ne paničarim, pa se eto trudim da budem ok, valjda je sve to dobro. Kontam da nešto nije kako treba da bi me ostavili u bolnici

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Andeo draga moja pa slasticarnicu nabavimo za te novce 😀
    Looda_vila ti si hrabra onda, ja ne bi mogla doma rodit, previse mi je to zastrasujuce, ne vjerujem da bi se snasla uopce. Ima kod nas zena koje dovedu babice iz Slovenije pa rode doma, ali ne znam kako rijese papirologiju onda  🤔 . Deluxe milka sunday je meni jaaaako fin, ja sam ga jela vise puta 😋
    Isssa znaci beba ima zuticu i nisu je odveli na pregled nikakav?! Ili sam ja krivo shvatila?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Justme123 iako nisam jos rađala, pa ne znam točno što me sve čeka..nekako vjerujem svojem instinktu da bi i rađajuci doma, to odradila dobro i kako treba. Naravno,kao sto sam rekla…pod uvjetom da mi je trudnoca kao do sad uredna, svi nalazi dobri, nema naznaka nikakvim komplikacijama i da u HR imamo mogucnost da primalje mogu radit izvan rodilista. Kvalitetne primalje vani imaju gotovo sve sto i u bolnici, od antibiotika, tableta za bolove ako zelis, kisika, infuzije, nose bazen za porod u vodi i stolčić.. a i sama činjenica da sam blizu bolnice osobno mi je plus.
    Kaj velis dobar ovaj deluxe milka sunday ?! nisam jos probala, ali večeras prije spavanja taman cu izgledat ko Joey sa slike Baby.nb1
    Moj muz je ko svaki pravi muskarac odlucio subotom navecer otic do frenda sa svojim special joysticom igrati PES
    Sanjaa samo bez panike, da slute na neku komplikaciju, zadrzali bi te na promatranju! Pokusaj se smiriti i opustiti, bebica sve osjeti

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.