Patronažna sestra

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • francy

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    E da zaboravila sam napomenut najvaznije a to je da se prema bebacu ponasala predivno, sa puno topline….a to moze samo zena koja iskreno voli djecu i posao koji radi.

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    francy


    E da zaboravila sam napomenut najvaznije a to je da se prema bebacu ponasala predivno, sa puno topline….a to moze samo zena koja iskreno voli djecu i posao koji radi.

    Lijepo je vidjeti da ima i takvih sestara. Samo što su rijetke. Kao što si rekla, trebalo bi ju klonirati :)

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • tina37

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    I mi smo imali sreću s patronažnom. Kad smo stigli iz bolnice, nazvali smo sljedeće jutro dom zdravlja i došla je par sati kasnije, posjećivala nas je do prve kontrole, dala puno dobrih savjeta, sređivala pupak, kupala…mučili smo se s dojenjem i beba je jako malo dobivala na težini, ali je sestra bila puna podrške i razumjevanja, a to je ono što mamama najviše i treba u tim prvim danima…kad sam rodila drugo i treće, opet sam ju zvala sama, iako je bolnica uzimala podatke da nam pošalju patronažnu, ali ne znam točno kako to s njima funkcionira, ovako sam bila sigurna da će mi doći ista sestra. I svaki put je pogledala pupak, pitala treba li okupati bebu, nosila vagu jer je znala da smo se s prvim zezali s težinom, pa da nas umiri…jako ljubazna i draga, a s bebama jako nježna…

  • Ada3

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Nasa patronazna je isto bila ok. dolazila je svaki drugi dan prva dva tj a onda rjedje. bila je njezna s bebama i strpljivo odgovaral na moja pitanja. nisu mi se bas svi savjeti svidjeli ali svako ima svoj pristup. sve u svemu sasim je bila u redu.

  • Ada3

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    zaboravila sam. nisam je morala zvat nego ju je obavijestilo rodiliste a rodila sam u kbc rijeka.

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Jel se može nekako tražit određena patronažna ili je za svaki kvart u Zgb određena po jedna ili više njih??? Ja planiram rodit u Vinogradskoj a živimo u Španskom pa ak netko zna info oko patronažne za taj kvart bila bih jako zahvalna

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Najbolje ti je kad rodiš suprug ti ode u najbliži dom zdravlja tipa u Španskom, ne znam gdje ti je najbliže i kaže da si rodila, da izlaziš taj i taj dan doma i ona ti većinom dođe odmah drugi dan, tako je bilo sa mnom, ja sam rodila na Sv.duhu a išao je u dom zdravlja Zaprešić i oni su slali odmah drugi dan.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    piper


    Jel se može nekako tražit određena patronažna ili je za svaki kvart u Zgb određena po jedna ili više njih??? Ja planiram rodit u Vinogradskoj a živimo u Španskom pa ak netko zna info oko patronažne za taj kvart bila bih jako zahvalna

    Koliko mi je poznato one svaka imaju svoj kvart ili dio kvarta na nekom podrucju. Uvijek mozes pitati za tu patronaznu koju zelis. Ja sam nazvala nadleznu patronazu kad sam dosla doma i drugi dan mi je dosla sestra doma.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Žene, ne znam kako je u drugim gradovima, ja još nisam rodila ali sto posto kod nas patronažnu dogovara med. sestra koja radi kod ginekologa. Ona uzima podatke i više puta provjerava broj mobilnog od mame i upozorava da se jave ako vide propušteni poziv. Čak je dogovarala posjetu i za trudnice koje još nisu rodile, ali imaju jako, jako rizičnu trudnoću (e,sad, ne znam kako njima patronažna pomaže), ali sve ovo sam čula na svoje uši. 
    Ne znam da li je razlog, kako kaže EcioiGabi, da bolnica ne šalje podatke na vrijeme. 
    Nisam sigurna ni da li ista praksa vrijedi i kod drugih doktora, ali, evo, kod mojeg je tako. A ta jedna ženica koja je baš bila kod mojih frendica je jako dobra i svi ju hvale. Nadam se da će i meni biti. 
    Jedino ne razumijem kako nekima patronažna dolazi svaki tjedan, a nekima jednom u mjesec dana. To mi je čudno. A što je s ovim mamama koje kažu da im je ta sestra bila neljubazna? Tko je njma šef? Jel' se imaš onda kome požaliti u takvom slučaju?

  • Avatar Mamilyn Monroe

    Mamilyn Monroe

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Kod nas u Karlovcu patronažne sestre same zovu rodilište i informiraju se o rodiljama i stižu dan nakon izlaska iz bolnice . Divne su i drage,bar ove koje su nas zapale, i pune savjeta,pogotovo o dojenju što je na početku vrlo bitno..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.