Porod u Petrovoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Bebe su s mamama u pravilu 0-24, osim prijepodne za pregled pedijatra/cijepljenje i navečer za kupanje. U sobama vas bude po 3. Posjete ulaze u sobu, u pravilu po jedna osoba za svaku rodilju, dakle sve skupa troje posjetitelja smije biti u sobi. Za bebu ne treba ništa, sve imaju. Kad dobijete zeleno svjetlo da idete van, javiš mužu da donese stvari za bebu, ostavite stvari sestrama i one obuku bebu za izlazak.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Nas je bilo 4 u sobi, to valjda zavisi koja soba dopadne. Pitale su me ako ce mi donjet malenog tu istu noc ili ce ga ostaviti do jutra, rekla sam Im da ga donesu I samo su mi rekle da pripazim na bljuckanje, jer je jos izbacivao plodnu vodu I da ih zovem ako sto treba. Posjete traju pola sata. I da, mene su stavili na hodnik muzu kad sam rodila na sto je on puko…Bila im je guzva.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    Cure mene isto zanimaju friška iskustva s poroda u Petrovoj! Petrova mi je najbliže pa mi je nekako došla kao logičan odabir, a i sviđa mi se da je odjel novouređen. Na trudničkom tečaju nam je rečeno da sada šalju doma već 2 dana nakon poroda, tj oko 24h. Nije li to malo prebrzo? Da li inzistiraju na dripu i da li te pitaju o tome što želiš? Prvi puta sam trudna, pa me sve to počelo malo brinuti…

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar renchiii

    renchiii

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    Masha


    Bebe su s mamama u pravilu 0-24, osim prijepodne za pregled pedijatra/cijepljenje i navečer za kupanje. U sobama vas bude po 3. Posjete ulaze u sobu, u pravilu po jedna osoba za svaku rodilju, dakle sve skupa troje posjetitelja smije biti u sobi. Za bebu ne treba ništa, sve imaju. Kad dobijete zeleno svjetlo da idete van, javiš mužu da donese stvari za bebu, ostavite stvari sestrama i one obuku bebu za izlazak.

    Ako su bebe stalno s nama znaci li to da ih mi i presvlacimo? Znam da u nekim rodilištima mame presvlace bebe pa ne znam da li trebam pelene, kremicu?
    Imaju li dojilicu ako zatreba jer nisam ju mislila nositi…

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Masha


    Evo ovo je moje iskustvo koje sam pisala na temi "rodilišta i njihovo osoblje"…
    Rodila sam 26.10. u Petrovoj i evo napokon sam uhvatila vremena da podijelim s vama svoje iskustvo.
    Prvo moram naglasiti da bih definitivno opet rodila u Petrovoj!
    Porod kao porod je bio težak i bolan ali to nije do osoblja i bolnice nego do mog tijela tako da… 
    Nego, od ulaska u boks vodio me mladi dr Juras, koji me na kraju i porodio, zašio i sve ostalo. Vrlo ugodan, zezali smo se odmah nakon izgona i pri šivanju. 
    S obzirom da je moj porod jaaaako dugo trajao, većinom me obilazila babica Ivana, predivna, draga, mlada ženskica koja mi je maksimalno izašla u susret. Naime, rodila sam u 15:55, a posjete su u 16:30, dakle nije bilo teoretske šanse da muž vidi bebu do drugi dan. I tako se ja pojadala babici Ivani odmah nakon poroda (haha, o čemu sam razmišljala, tek rodila a gledam na sat kad su posjete), kaže ona da zovem muža nek brzo krene pa će mu ona pokazati bebu na hodniku prije nego nas prebace gore na babinjače. I tako sam se ja mazila sa svojom Zrinkom, zašili me, sredili, kad odjednom ulazi moj muž u boks, babica zatvara vrata i nas troje ostali sami…. Pustili su nas dobrih 45min da se mazimo i družimo na miru. Ne znam je li im to uobičajen potez, ali mene je oduševio! https://klokanica.24sata.hr/static/sceditor/emoticons/20a.png [klokanica.24sata.hr]
    Oko 18h me voze na 2. kat. Da, fulala sam večeru koja je u 17:30. Sve sam fulala za pola sata razlike https://klokanica.24sata.hr/static/sceditor/emoticons/08a.png [klokanica.24sata.hr] Ovo pišem jer sam u rodilište stigla prethodnu noć u 4:30 ujutro. Srećom sam se sjetila reći mužu kad je dolazio da mi donese nešto za jesti, mada sam imala kekse u torbi ali bila sam gladna kao vuk a doručak je tek u 8 ujutro.
    Beba prvu večer nije bila sa mnom, ostale dvije jest. Ujutro na vizitama je standardno dr Blajić, ekspresno brzo gotovo. Sestre za mame većinom ok, korektne, pitaju treba li nešto protiv bolova, većinom ljubazne. 
    Sestre za bebe… Druga priča. Zrinka se jednu noć derala iz petnih žila, molila sam ih da ju odnesu da se malo odmorimo i ja i cimerice jer su cure stigle tu noć i njihove bebe nisu još bile s njima (jedna je morala biti šivana pod općom anestezijom, baš se namučila), na što mi je sestra rekla da to nije hotel i da moramo istrpjeti. Vratila se nakon 15min i šutke odvela Zrinku jer je ova toliko urlala da je već jadna promukla. Jednom riječju, koza. Baš me to naljutilo https://klokanica.24sata.hr/static/sceditor/emoticons/05a.png [klokanica.24sata.hr]
    Druga priča o sestrama za bebe je vezana uz mlijeko. Naravno da mi je napravila ragade odmah u rodilištu, zovem sestru da mi ju stavi pravilno na bradavicu i žalim se kako ne vuče… Ona pritisne dojku i kaže da mi je kolostrum pregust i previše ljepljiv, da to nikad nije vidjela i da zato mala ne može dobro povući?!?!?! Pitam što da radim, da se izdajam pa bacam, ona mi govori da će se tako samo opet napraviti takvo pregusto mlijeko… Plače Zrinka, plačem ja… U to dolazi druga sestra, opet me pritišće za dojku i kaže da je to sve normalno. Opet, plače Zrinka, plačem ja…
    Sve u svemu, bolnica kao bolnica, jedva čekaš doći doma. Na doktore, babice i sestre za mame nemam nikakvih zamjerki. Zaista su bili fer i korektni, ali sestre za bebe… Nemam riječi. 
    Meni je taj rooming in bio strahovito naporan, dijete mi je stalno plakalo i taj specifičan plač iz bolnice više nikad ne želim čuti. https://klokanica.24sata.hr/static/sceditor/emoticons/10a.png [klokanica.24sata.hr]

    što se tiče epiziotomije… Ni mene nisu imali kad pitati jer se mala nije spuštala i kako je doktor nasjeo na trbuh tako  je postalo jasno da nema druge.. Mene osobno ništa nije boljelo jer te zarežu usred truda.


    Očarala si me ovim opširnim, lijepo objašnjenim odgovorom. I još više sam sigurna da će moj porod biti u Petrovoj. A, i ja također imam samo riječi hvala za dr.N.Večeka (u podrumu na ultrazvuku) i za dr. Blajića. Trenutno mi i jedan i drugi prati trudnoću i same pohvale. Tako ljubazni ljudi, sestre. Kad sam imala spontani svi su bili tako ljubazni od sestara, doktra i ostalog osoblja. Ne kažem da nema onih mrzovoljnih ali većina ih je pristupačna i susretljiva. Kao što i sama kažeš čula sam da su sestre dolje na dojenju grozne. I toga me je strah pošto ću u 10.mj po prvi puta postati mama i do sad se nikad nisam susrela sa dojenem pa se nadam da neće bit grozne, ostalo sve same pohvale!! :)

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar ena2203

    ena2203

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Ja bi opet, 100 puta išla roditi u Petrovu. Humani uvjeti, hrana, lijepe sobe….I mene je porodio Juras. Jako mlad, ali izrazito stručan i ugodan. Porod gotovo bezbolan jer su mi on i babica Marijana objasnili i disanje i tiskanje tako da je moja cura izletila ko špriher bez rezanja i pucanja. Tri dana na odjelu babinjača uz ugodne vizite dr. Blajića i pedijatrica koje su sve redom jako simpa, prošli su mi brzo. Rooming in mi nije dobra opcija jer smo umorne i iscrpljene, ali same smo si to htjele i inzistirale. Svaki doktor je rekao da je rooming in grozna ideja. Bebe ne presvlačimo same, oni ih odnose na kupanja i presvlačenja.
    Muž mi je bio na porodu, njega su tretirali baš lijepo i čitava priča mi je ostala urezena kao jedna lijepa uspomena. Totalno porod bez trauma.

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Baš mi je lijepo vidjeti dobra iskustva iz Petrove. I ja planiram tamo roditi!

    [lilypie.com]

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    mene je porodila babica Marijana. i predivna je. mantram da bude u smjeni i kad drugi put dođem roditi, krajem listopada.  
    muž je bio uz mene, zafrkavao se s doktorom dok je ovaj mene šivao a ja gnjavila bebicu. sestre koje su se brinule za babinjače su bile ok. dvije su bile posebno drage. sestre koje su bile zadužene za bebe su bile standardno hladne, ali su odradile sve za što smo ih zvale. 
    jedino što mi se nije svidjelo što čistačica nije bar svaki drugi dan oprala kupaonu. samo bi ispraznila kantu za smeće. tri dana nije skužila da nema sapuna za pranje ruku. 

  • Avatar ena2203

    ena2203

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    I meni je Marijana bila na porodu. Zbilja je legenda!

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Cure koje su rodile nedavno u Petrovoj možete li mi reći da li je praksa da se beba ostavi neko vrijeme sa roditeljima kada se rodi? Tj. da li se drže onog “zlatnog sata”.
    Čitala sam o tome i to mi se jako sviđa. Beba baš i ne bi morala biti cijelih 45 minuta sa nama, ali bih voljela da nas ostave barem 15minuta same sa bebicom kad se rodi. 
    Da li se to prakticira ili ih odmah odnesu?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.