Prijava na HZZO tijekom komplikacija, nakon isteka ugovora o radu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Antonija_28

    Antonija_28

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima…
    Imam situaciju koja me muci.. naime, ostala sam trudna dok sam bila zaposlena, bila sam prijavljena na određeno vrijeme i ugovor mi je trajao do 30.06. prijavila sam se na hzzo i dobivala sam normalno naknadu i sad pred to kad cu roditi, isla sam se prijaviti na burzu i imam pravo dobivati naknadu s burze… posto su me tražili podatke koji su potrebni za naknadu, nisam imala otkazni ugovor jer mi ga poslodavac nije niti dao…  isti dan sam zvala u sad vec bivšu firmu da mi daju taj otkazni ugovor, sef mi je rekao da to nije potrebno jer je ugovor istekao i da nema potrebe da mi daju taj otkazni ugovor… a na burzi mi traže taj papir… a da se ne šetam u 8 mjesecu trudnoce, 🤰🏻neznam sto da radim pa bih vas zamolila za savjet…  hvala 

  • Avatar Mirtasiric1

    Mirtasiric1

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Antonija_28

    Pozdrav svima…
    Imam situaciju koja me muci.. naime, ostala sam trudna dok sam bila zaposlena, bila sam prijavljena na određeno vrijeme i ugovor mi je trajao do 30.06. prijavila sam se na hzzo i dobivala sam normalno naknadu i sad pred to kad cu roditi, isla sam se prijaviti na burzu i imam pravo dobivati naknadu s burze… posto su me tražili podatke koji su potrebni za naknadu, nisam imala otkazni ugovor jer mi ga poslodavac nije niti dao… isti dan sam zvala u sad vec bivšu firmu da mi daju taj otkazni ugovor, sef mi je rekao da to nije potrebno jer je ugovor istekao i da nema potrebe da mi daju taj otkazni ugovor… a na burzi mi traže taj papir… a da se ne šetam u 8 mjesecu trudnoce, 🤰🏻neznam sto da radim pa bih vas zamolila za savjet…hvala


    Zatražite potvrdu sa HZMO, jer se kroz tu potvrdu vidi kako je završio prethodni Ugovor o radu. Možda ovi u HZZ-u i prihvate to. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 2787

    Prijavi adminu

    Evo jedan situacija moje prijateljice.
    Radila je od 1.9.2017. do 1.7.2019.bez prekida kao zamjena u vrtiću. Sada od 2.9. opet radi kao zamjena do 10.1. Trudna je 4 mjeseca i otvarala bi onda komplikacije orije isteka tog ugovora. Znam da će primati do 45 dana prije poroda onih maksimalnih 4200 jer joj plaća prelazi 5500, no što je s porodiljnim? Je li joj bolje prijaviti se kod nekoga pa da ima i porodiljni kao zaposlena? 

  • Alu123

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozz.. imam jedno pitanje
    Osla sam Na komplikacije 17.6 a ugovor o radu mi je istekao 31.8 i dalje se vodim pod komplilacijama termin mi je 25.12 dali mi mozete reci kada se otvara rodiljni dopust ako sam nezaposlena i prijavljena sam na hzzo. 45 dana prije poroda ili tek poslje kad se dijete rodi. Hvala 

  • Bebac24

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    mrvičak

    Evo jedan situacija moje prijateljice.
    Radila je od 1.9.2017. do 1.7.2019.bez prekida kao zamjena u vrtiću. Sada od 2.9. opet radi kao zamjena do 10.1. Trudna je 4 mjeseca i otvarala bi onda komplikacije orije isteka tog ugovora. Znam da će primati do 45 dana prije poroda onih maksimalnih 4200 jer joj plaća prelazi 5500, no što je s porodiljnim? Je li joj bolje prijaviti se kod nekoga pa da ima i porodiljni kao zaposlena?


    Mislim da je sad tu problem , naci nekog ko ce joj dat opet tu placu bar mj dana pa da ide na kompl. I da ima ugovor za dalje. 
    Jer trudna /odmah po porodu  ne moze tek pocet negdje raditi. 

    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Alu123

    Pozz.. imam jedno pitanje
    Osla sam Na komplikacije 17.6 a ugovor o radu mi je istekao 31.8 i dalje se vodim pod komplilacijama termin mi je 25.12 dali mi mozete reci kada se otvara rodiljni dopust ako sam nezaposlena i prijavljena sam na hzzo. 45 dana prije poroda ili tek poslje kad se dijete rodi. Hvala


    🤔 ti si trebala s doznakama vec na hzzo otvoriti porodiljni pred 10-ak dana. 

    [lilypie.com]

  • Alu123

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Lavica27

    Alu123

    Pozz.. imam jedno pitanje
    Osla sam Na komplikacije 17.6 a ugovor o radu mi je istekao 31.8 i dalje se vodim pod komplilacijama termin mi je 25.12 dali mi mozete reci kada se otvara rodiljni dopust ako sam nezaposlena i prijavljena sam na hzzo. 45 dana prije poroda ili tek poslje kad se dijete rodi. Hvala

    🤔 ti si trebala s doznakama vec na hzzo otvoriti porodiljni pred 10-ak dana.


    Doktorica mi je 14.11 zatvorila komplikacije i od 15.11. Otvorila rodiljni dopust papire sam tek danas dobila pa me zanima dali je to sve uredu. Normalno ih odnesem na hzzo na kraju mjeseca ?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.