psihološki razvoj dvogodišnjaka

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • drenka.marinkovic1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    zanima  me  trebam  li  biti  zabrinuta  ako  dijete  od  2 godine  ne  govori, hiperaktivno  je  i  ne  komunicira  prstićem  kako  bi  pokazalo  što  želi. Još  nije  bio  na  obradi  ali  se  pribojavam.
    Molim  mišljenja  i  iskustva  roditelja koji  imaju  slična  iskustva.

  • drenka.marinkovic1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pa  nije  moguće  da  nema  sličnih  iskustava. Molim  Vas,  javite  se,  htjela  bih  izmijeniti  iskustva  i  mišljenja
    Hvala

  • bela4

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Draga Drenka,
    i ja sam pomno čitala članak o autizmu i nepričanju jer moja mlađa ljepotica koja će uskoro 2 godine jako malo priča (starija je počela pričati s 6 mjeseci), ali sam se utješila je moja uz tih par riječi i pokazuje prstom i to već jaako dugo-naređuje ko mali general

    Prilično sam sigurna da sama činjenica da dijete ne priča s 2 godine (znam neke takve primjere i svi su dobro završili) nije ništa krajnje alarmatno.

    Imam jedan slučaj autizma u obitelji, no on priča skoro ok (i to dva jezika). Njegov problem je kontakt s očima te činjenica da nije spavao gotovo uopće prvih par godina života.

    Mislim da je autizam jako specifičan te da njegovi simptomi jako variraju.
    Znam da ti nisam baš jako pomogla s napisanim….

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga drenka.marinkovic1, možda Vam mogu pomoći ovi članci:

    https://klokanica.24sata.hr/jaslicka-dob/razvoj-u-2-i-3-godini/vodic-kroz-razvoj-govora-od-rodenja-do-skole-588 [klokanica.24sata.hr]
    https://klokanica.24sata.hr/jaslicka-dob/razvoj-u-2-i-3-godini/kada-je-krajnje-vrijeme-za-prve-prave-rijeci-762 [klokanica.24sata.hr]
    https://klokanica.24sata.hr/jaslicka-dob/razvoj-u-2-i-3-godini/ima-skoro-tri-godine-a-ne-govori-679 [klokanica.24sata.hr]
    https://klokanica.24sata.hr/jaslicka-dob/razvoj-u-2-i-3-godini/znakovi-autizma-kod-beba-i-predskolaca-997 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Moja veća kćer je dosta rano počela govorit, ali s tim riječima s kojima je počela( tata, mama, vau, me, to) i još par je stala do 2 godine i uopće nije više govorila. U glavnom, poslje je sama  počela i sad je prava brbljavica. Tako da samo pričanje tj. nedostatak i nije tolko zabrinjavajuć ;) A nekomuniciranje s okolinom… To mi je teško reć jer ga nisam vidjela u živo, al svakako je dobro da ga pogleda specijalist. Možda nije ništa strašno ;)

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Samo ne pričanje nije apsolutno ništa neobično za dvogodišnjaka, sve ostalo navedeno je svakako indikacija za posjet liječniku, psihologu i sl. Ali isto tako ne mora biti ništa strašno, moguće da je samo potrebno dijete usmjeriti na određene aktivnosti, njegovu hiperaktivnost, “naučiti” ga kako da se izrazi.

  • pčelica_maja

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    ja sam po struci psiholog, ali mislim da ti ne bi pomogla nabrajanjem onih ponašanja djeteta koja su normativna za dob jer i unatoč smjernicama, među djecom postoje velika odstupanja. Ja bi o tome porazgovarala s vašom pedijatricom i tražila da vas uputi dječjem psihologu na obradu, postoji jako puno razvojnih testova koji su djeci zabavni, a puno otkrivaju, a i kroz igru sa djetetom psiholog još puno toga uoči u ponašanju djeteta. Nemojte se ustručavati, ako imate kakve sumnje naručite se što prije jer se zna dosta i čekati, nije to ništa strašno i ne treba imati predrasude prema posjetu psihologu, a vjerujem da će otkloniti vaše sumnje i da ćete dalje neopterećeno uživati u igri sa svojim djetetom….sretno….

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.