Što je najvažnije što ste naučili od svoje djece?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Lidijabb


    S obzirom da imam blizance od 2 godine i 9 mjeseci od kojih je jedno dijete sa posebnim potrebama, naučila sam da radi svog hendikepa nije drugačiji od ostalih. Treba mu više pažnje i vremena, ali se s njim može skoro sve kao i sa ostalom djecom. Ne može trčati ni puzati , ali se svejedno može s njim igrati na malo drugačiji način. Ono što je bitno da sam kraj njega naučila da je i on jednostavno živo biće prema kojem se moram odnositi isto kao i prema bratu. Kad je dobar i poslušan dobije nagradu, a kad ne sluša i živčani bude kažnjen. On je dijete kao i svako drugo :)

    Bravo za vas :) Lijepo je što ga ne sažaljevate nego ste se prilagodili situaciji i igrate se s njim kako on može i uključen je u sve! On će narast u veselog dječaka, a i brat će puno naučit iz takvog odnosa ;)

  • deni82

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Sami počeci moje trudnoće zadčudili su sve, pa i mene. Nakon smrti majke, ostala sam u drugom stanju… Tuga koju sam osjećala i koja je dan danas prisutna u meni, zamjenilo je čuđenje, strah, ali i radost i nadu u novi život. Nakon rođenja moga sina i nakon svih sličnosti koje ima sa svojom bakom, od kosice, oblika lica… kako ne pogledati to čudo… i znati da je jedan anđeo na nebu poslao moga anđela k meni. Od rođenja, do danas ne prođe jedan dan da se ne probudi sa osmjehom na licu.
    OSMJEH, BEZUVJETNA LJUBAV, STRPLJENJE, ISKRENOST,  IGRA, SNAGA i ono najbitnije što mi je majka uvjek govorila: “Bilo koliko godina da imaš, uvjek ćeš biti moja mala curica. ” Do kraja života svoju ćemo djecu tretirati ko male, iako će to njima ići na živce… ali to je mama… Bezuvjetna ljubav do kraja. <3

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Majčinstvo me naučilo velikom strahu od svakog novog dana u kojem prvi put više nisam ja nego moje dijete.
    Naučilo me i velikoj hrabrosti jer se više ne bojim ničega da bi njemu bilo bolje.
    Dijete ti učini da sebi i ostalima budeš na drugom mjestu, a da je to najljepše mjesto na kojem se možeš zamisliti.
    Da bol godi, a nespavanje odmori.
    Da si sretan i gladan da bi njemu dao jesti.
    Da vani, kada pada kiša, njega sakriješ makar tebe oprale sve nebeske kapi.
    Kad najveću tugu sakriješ osmijehom da njega ne dotakne ta ista tuga.

    Sad shvaćam miran osmijeh pred smrt oca u filmu ‘La vita e bella’ da bi mu sin sve shvatio kao igru.
    Danas bi se i ja da moram nasmiješila na isti način kao i on***

  • Amalija93

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja još nisam mama, ali se družim sa djecom :) Animator sam na rođendanima i obožavam svoj posao! Prvenstveno jer me čini sretnom, kao i dječica i njihova bezbrižnost i veselje, zaigranost… Pobjegnem od svojih briga i upustim se u njihov, u najmanju ruku šareni, sretan i zaigrani svijet :) Naučili su me radovati se malim stvarima, biti spontana, razveseliti se, ne zaboraviti osmjeh na licu svake sekunde :)

  • Avatar ninanesto

    ninanesto

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Najvažnije što sam naučila od svojih malih kikača je biti dijete ponovo. Naučili su me kako se iz srca smijati, kako se igrati, svih onih stvari koje s vremenom mi odrasli zaboravimo…

  • doroteica53

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Najvažnija stvar koju sam naučila od tih dragih, malih bića je iskrenost, ali i bezbrižnost, smijeh, veselje, jednostavnost. Odgajajući svoju djecu imam ponekad osjećaj da su pametniji od mene, jer reagiraju tako dobro pa sam često iznenađena i oduševljena mojim malim srećicama.

  • Avatar suzy13

    suzy13

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mene je dijete naucilo da budem vesela svaki dan.Nakon sto sam tuzna i lose volje naucila sam da se brzo razvedrim i da se radujem svakom jutru,podnevu i veceri.Dijeca neznaju lagati i glumiti pa sam naucila i ja da bolje reci svakom sta mislim, a poslje sta bude.Nema glumatanja,sve je spontano.U dusi sam jos veliko  dijete, a uz igru sam naucila kako nije bitno sada samo gledati ko je bolji vec je bitno da se druzimo,veselimo,smijemo i zabavljamo..Kako vrijeme ide mislim da su dijeca u odnosu na nase vrijeme puno zrelija,samostalnija i mogla bih reci pametnija pa sam uvjerena u to da cu se od svoje dijece jos kojesta nauciti :)

  • dadoitea

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nešto jako dobro što čovjek nauči od djece je mirnoća, smijeh i pošten način gledanja na život i svijet. Da, puno ljudi bi trebalo učiti od djece. Možda bi svijet bio bolji i iskreniji.

  • minoeka

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Dok nisam rodila, nisam shvaćala što znači bezuvjetna ljubav i da će mi najveća želja u životu biti da mi je dijete živo, zdravo i veselo, a da novac i svi drugi problemi pa i oni bračni postaju manje važni.
    Moja curica  me je naučila da je život lijep u svoj njegovoj jedostavnosti, u meni je probudila onu razigranu curicu koja nije imala brige i radovala se svakom danu bio sunčan ili kišan.
    Naučila me je da budem bolja prema svojoj majci, jer sam prije nje mislila da me mama ne voli uvijek, pogotovo kad učinim nešto loše, a sad sam sigurna da me voli bezgranično i to mi je prekrasna spoznaja iako mi je žao za svaku ružnu riječ koju sam joj uputila, jer sada znam kako ju je boljelo.
    Naučila me je debelom strpljenju, vratila je uspavanu kreativnost u meni, kroz crtanje i izmišljene pjesmice i razne igre. Podsjetila me tko sam i što želim bit. Bez preuveličavanja ona je moj životni guru, a tu će se svaki roditelj složit koji uživa u odrastanju svog djeteta.

  • dunjaT

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Djeca me uče svakim svojim pokretom, svakom svojom reakcijom na svijet. Uče me odnos prema svemu, jer oni tako spontano reagiraju. Plaču kada trebaju i smiju se kada to i ne očekujemo. Djeca nas uče svojim prvim riječima što im je najnužnije i najvažnije. Uče nas vedrini. Svojim malim a tako velikim pitanjima, zbunjuju naš sistematičan i tvrd svijet u kojem mislimo da je sve crno bijelo. Vesele nas dubljim a zapravo tako naivnim pogledom na život. Uče nas svemu što smo zaboravili kroz odrastanje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.