SUA( jedna pupčana arterija) i hiperehogeno crijevo

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Ovo je odgovor od jedne hrabre mame koja cita sve teme ali ne zeli otvorit account: "ja sam vodila trudnocu privatno i radili su mi anomaly scan na kojem smo imali 3 soft markera koji upucuju na porencijalne probleme. Jedan od njih je bila jedna umbilikalna arterija, zatim su bubrezi bili krive velicine a u glavi su bile neke supljine (ne sjecam se vise tocno opisa kaj je to bilo). Uglavnom zbog toga nas je doktor poslao na fetalni echo. Ja sam isplakala dusu od straha al onda sam umjesto foruma i raznih portala isla citat tu SUA specifikaciju koju mozes naci na netu i vidla da ti markeri samo znace veci rizik za neku bolest ali to su sve neke glupe vjerojatnosti.. npr.ako imas jednu umbilikalnu arteriju vjerojatnost za bolest je 12% i slicno. Nisu ti to neki ogromni postoci tipa 80%. Ugl nama je fetalni echo bio ok a doktor je rekao da dodjemo na kontrolu s bebom kad bu imala 2-3 mjeseca. Kaj se 1 arterije tice, doktor mi je objasnio da beba zbog toga sto je samo jedna moze biti sitnija jer dobiva manje klope i da ce mozda bit potreban raniji porod. Al to ti je sve mozda. Nasa arterija je na kraju bila duplo deblja nego sto su inace normalne 2 arterije i dobivala je beba sve sto treba. Rodila sam prije 10ak dana zdravu bebu od 3440 g, prenijela tjedan dana. Eto nadam se da ce te moje pozitivno iskustvo malo smiriti. Sretno!

    [lilypie.com]

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Hvala sto si podijelila iskustvo. To mi daje nadu da ce biti sve dobro. U pon idem na aminocentezu i vjerojatno ce mi zbog 1 pupcane arterije raditi neki pregled srca bebe ako sam dobro shvatila.

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

  • Matejjja

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Prvi put pisem nesto na ovom forumu… I meni su nedavno nasli soft marker. Isla sam na Harmony i sve je ok ispalo. Znam koliko mi je bilo tesko pa sam htjela podijeliti i svoje iskustvo s tobom. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Bubamara sretno. Drzim ti fige da sve bude u redu. Iako mogu zamisliti koji ti je ringispil u glavi. Ahh.
    A sto se tice pregleda srca bebe, to ti je normalno. Gledaju srce bebe oko 20.tjedna ☺️
    Jos jednom sretnoo! 🤞🤞

    [lilypie.com]

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Ja u ponedjeljak idem na amnio na Sv.Duh. Rekli mi da Harmony ne otkriva sve. Jako sam uplasena i van sebe. I 3 tjedna cekati nalaz….uzasno.  Gledali bi srce zbog te jedne pupcane arterije, jer se zbog toga mogu dogoditi razne malformacije s obzirom da beba ne dobiva dovoljno kisika ni hranjivih tvari. Matejjja tebi su nasli jedan soft marker? 

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Tako je. Harmony nazalost ispituje samo neke ceste krom.greske i dalje nije 100 posto tocan.
    Sretnoooo !!

    [lilypie.com]

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Toliko je zapravo malo informacija o ovim soft markerima. Ako se jos netko nadje da je imao ovakve biljege neka podijeli iskustvo. Hvala

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

  • Matejjja

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Ja sam imala prosirene bubrezne pijelone, to je 

  • Matejjja

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Jedan od soft markera. Moja kolegica je imala isto to i jos jedan, ne sjecam se tocno koji i ispalo je sve ok. Drzim ti fige!! Soft markeri blago povecavaju rizik. Da li ti je mjeren nuhalni nabor i nosna kost? Jel to bilo ok?

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Nisu mi nista mjerili. Ispada da su u Petrovoj bili nemarni jer od 10 tt meni nikakav uzv nisu radili. A tamo sam bila 2 tjedna zbog hematoma. Znaci vidjeli da hematoma nema i pustili me doma. Da nisam isla privatniku na anomaly scan ne bi ni sad znala da beba ima ta 2 soft markera. 

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.