Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Dixi666

    Drage moje pozdrav svima
    Nova sam na forumu kao i u Njemackoj i bas su mi potrebni savjeti uvezi porodjaja koji je za dve sedmice . Imam uzasan strah od samog porodjaja (prvo djete)a najveci problem je sto skroz slabo njemacki razumijem …. tako da ne znam hocu li uopste znati i razumiti sta mi babica govori
    A svi kazu da je jako bitno i od velike pomoci slusati sta se kaze ….
    Pokusala sam preko googla prevoditi ali ne znam koliko je to tacno

    Da li mi mozete napisati par recenica sa prevodom koje su vazne …. hvala unaprijed
    I ostali savjeti su dobrodosli posto se totalno izgubljeno osjecam

    Samo polako.. znam da je jezik prepreka al sve dode na svoje..mozda malo da vjezbas disanje, meni je puno pomoglo kod prvog poroda..

    [lilypie.com]

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    ivaanaa nadam se da si nasla svoj jastucic,koji ti se svida…posalji nam sliku da vidimo. Koliko ti je staro prvo dijete? mislim nisi od njega sacuvala?

    Dixxi666
    Imas li kakvu prijateljicu koja bi isla s tobom u bolnicu? Nemoj se sad zamarati ucenjem jezika pred sam kraj,previse stresa. Odmaraj koliko mozes,trebat ce ti!
    Ja da sam na tvom mjestu,rodila bih kod kuce(ne mislim direktno kucu,naravno) medu svojima,lako dodes ovdje s bebom.
    Meni je iskreno bilo dosta stresno iako znam jezik,muz Nijemac…selili smo u drugi grad,a kamoli ovako.
    Uostalom,uvijek se u bolnici nade neka nasa sestra ili netko tko zna nas jezik.

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Ivanaa ovdje je beba od pocetka do kraja iskljucivo s mamom, nigdje ga nece odnjeti bez tebe, a ako beba mora negdje ici npr na pregled tad ga vode u malom pokretnom kreveticu u kojem beba spava i boravi i ti ides s bebom.
    Naravno ako je beba zdrava.
    Mislim da je za roditelje najbolje nosat bebu bez jastuka da beba osjeti toplinu i miris, a vjeruj mi ti ces kao mama u sekundi znati kako ga primit..to jednostavno kao da dode kad se beba rodi. 
    Jastuk je jako zgodan za posjete, upakiras bebu u njega pa je rodbini lakse s bebom manevrirati.

    [lilypie.com]

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    larimara

    ivaanaa nadam se da si nasla svoj jastucic,koji ti se svida…posalji nam sliku da vidimo. Koliko ti je staro prvo dijete? mislim nisi od njega sacuvala?

    Dixxi666
    Imas li kakvu prijateljicu koja bi isla s tobom u bolnicu? Nemoj se sad zamarati ucenjem jezika pred sam kraj,previse stresa. Odmaraj koliko mozes,trebat ce ti!
    Ja da sam na tvom mjestu,rodila bih kod kuce(ne mislim direktno kucu,naravno) medu.. svojima,lako dodes ovdje s bebom.
    Meni je iskreno bilo dosta stresno iako znam jezik,muz Nijemac…selili smo u drugi grad,a kamoli ovako.
    Uostalom,uvijek se u bolnici nade neka nasa sestra ili netko tko zna nas jezik.


    Prvo dijete ce u maju 5..on je imao tatin od krsta..od pranja se dosta unistio. Za seku cemo sad neki pinki uzet. Ja sam ovako malo bojazljiva oko beba pa mi taj jastuk puno olaksava stvar haha.. ja sam u njemackoj  nepune 3 godine, jezik tako tako, al nekako me nije strah da se necu moc sporazumjeti.. a nadam se da ce ovaj put bit suprug samnom..

    [lilypie.com]

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Ninche9

    Ivanaa ovdje je beba od pocetka do kraja iskljucivo s mamom, nigdje ga nece odnjeti bez tebe, a ako beba mora negdje ici npr na pregled tad ga vode u malom pokretnom kreveticu u kojem beba spava i boravi i ti ides s bebom.
    Naravno ako je beba zdrava.
    Mislim da je za roditelje najbolje nosat bebu bez jastuka da beba osjeti toplinu i miris, a vjeruj mi ti ces kao mama u sekundi znati kako ga primit..to jednostavno kao da dode kad se beba rodi.
    Jastuk je jako zgodan za posjete, upakiras bebu u njega pa je rodbini lakse s bebom manevrirati.


    Isto je i u RH beba je 24 sata sa tobom, ak ide negdje beba ides i ti snjom..samo kaj ju nosis u jastuku.. prvo dijete nije bilo stalno u jastuku al tako nam je svima bilo puno lakse a i on se lijepo naspavao u njemu..od prvog dana pravi spavac..sa mjesec dana je vec prespavao skoro cijelu noc.. a i draze mi ju da ju posjete nosakaju u jastuku nego da imam fobiju da netko nepridrzava glavicu haha..a i veliki braco bude tako mogo bit ukljucen u primanje bebe..naravno uz nadzor i uvijek uz nadzor.. vec sad vjezba sa lutkama..

    [lilypie.com]

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    mislim da sam se odlucila za ovaj…

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    ivaanaaa

    larimara

    ivaanaa nadam se da si nasla svoj jastucic,koji ti se svida…posalji nam sliku da vidimo. Koliko ti je staro prvo dijete? mislim nisi od njega sacuvala?

    Dixxi666
    Imas li kakvu prijateljicu koja bi isla s tobom u bolnicu? Nemoj se sad zamarati ucenjem jezika pred sam kraj,previse stresa. Odmaraj koliko mozes,trebat ce ti!
    Ja da sam na tvom mjestu,rodila bih kod kuce(ne mislim direktno kucu,naravno) medu.. svojima,lako dodes ovdje s bebom.
    Meni je iskreno bilo dosta stresno iako znam jezik,muz Nijemac…selili smo u drugi grad,a kamoli ovako.
    Uostalom,uvijek se u bolnici nade neka nasa sestra ili netko tko zna nas jezik.

    Prvo dijete ce u maju 5..on je imao tatin od krsta..od pranja se dosta unistio. Za seku cemo sad neki pinki uzet. Ja sam ovako malo bojazljiva oko beba pa mi taj jastuk puno olaksava stvar haha.. ja sam u njemackoj nepune 3 godine, jezik tako tako, al nekako me nije strah da se necu moc sporazumjeti.. a nadam se da ce ovaj put bit suprug samnom..


    Ivanaaa slazem se s Ninche, kad dodje tvoja mrvica toliko ce ti biti prirodno primiti ju da neces ni zeljeti jastuk. Za bebu je, ako vec nema kontakta koza na kozi, puno bolje da bude direktno na mami i tati, da osjeti vase disanje, lupanje srca, i miris. Naravno, vodi racuna o tome da u tom slucaju vase majice za po doma i pidjame peres s baby detergentom ako beba dolazi u izravan kontakt s vasom odjecom, umjesto na tetricu. Ali jastuk je super za posjete, i kad odes nekamo u goste s malom bebom primjerice na rucak svojim roditeljima, odmah imas puploncic za pokriti bebu. Ja sam ovdje u DE 1.5god, jos uvijek ne pricam dobro njemacki, ali brbljam i trudim se, muz je inzistirao da ostanem kod njem.ginekologice upravo da vjezbam jezik, ali bio je sa mnom cijelo vrijeme na porodu i kasnije u familienzimmer tak da nije bilo straha od nesporazumijevanja…  uostalom, u bolnici su dvije tri cistacice i dvije tri sestre bile nase 😊 svuda ima nasih…

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Ivaanaa super ti je ovaj jastuk! Gdje si kupila odnosno narucila? 
    Nisam imala nikakvo iskustvo s takvim jastucima,ali vidim da ima dosta prednosti. Jos uvijek ima nazalost ljudi,dodu u posjetu i diraju novorodence,a da ruke nisu oprali:))) dozivjela! Ne znas sta da kazes,a da ne ispadnes uvredljiv.
    Ovaj puta mi je bilo svejedno,direktno sam rekla neka operu ruke.
    Marijana da ti javim…one kapsule sto si preporucila,sam dobila i trosim. Ne cini mi se jos da se povecala kolicina mlijeka,mozda je jos rano…ali nije se smanjila. Ono sto je cudno da se na lijevoj strani ne mogu vise izdajati,samo po koja kap,a na desnoj se cak malo povecalo. U prosijeku smo na istom…Mirisim od tih kapsula kao da sam iz biljne drogerije izasla,ali ne smeta mi.

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Marijana ma naravno da dijete bude na meni bez jastuka i sve, nije mi prvo bas da se bojim ga primiti hahah…al naviknuta sam na taj jastuk i mislim da ce i sada biti neizbjezan u nasoj svakodnevnici… iskreno nisam ni kod prvog djeteta pazila na te neke stvari poput detardenta..inace sve perem u finijim tekucim detardentima i izbjegavam omeksivac.. mislim i da ovaj put necu mjenjat nista…osim toga bebu nikad nisam kupala u nekim samponima  dok je bila manja osim u obicnoj vodi i maslinovom ulju.. guzu brisala sa vodom osim u posjetama koristila vodene maramice.. kremom guzu nisam mazala, nikad mi dijete nije imalo crvenilo i osip.. sve zavisi od djeteta naravno..  sto se tice jezika meni je problem jel svi oko mene pricaju nas jezik, cak i na poslu…tako da nisam prisiljena pricat nazalost..a valjda cu i to svladat sa godinama hahah.. a u bolnici isto ima nasih zena…

    [lilypie.com]

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    larimara

    Ivaanaa super ti je ovaj jastuk! Gdje si kupila odnosno narucila?
    Nisam imala nikakvo iskustvo s takvim jastucima,ali vidim da ima dosta prednosti. Jos uvijek ima nazalost ljudi,dodu u posjetu i diraju novorodence,a da ruke nisu oprali:))) dozivjela! Ne znas sta da kazes,a da ne ispadnes uvredljiv.
    Ovaj puta mi je bilo svejedno,direktno sam rekla neka operu ruke.
    Marijanada ti javim…one kapsule sto si preporucila,sam dobila i trosim. Ne cini mi se jos da se povecala kolicina mlijeka,mozda je jos rano…ali nije se smanjila. Ono sto je cudno da se na lijevoj strani ne mogu vise izdajati,samo po koja kap,a na desnoj se cak malo povecalo. U prosijeku smo na istom…Mirisim od tih kapsula kao da sam iz biljne drogerije izasla,ali ne smeta mi.


    Preko amazona cu narucit 12 eura 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.