Tko planira i radi na bebi ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ana_Marija_2019

    Ana_Marija_2019

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Meni je doktorica jednom kad sam mislila da sam možda trudna, a imala sam virozu rekla da mogu uzimati Lupocet. On je i protiv bolova!

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Ana_Marija_2019

    Ana_Marija_2019

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    E, da, koje ste vi pretrage sve radile prije trudnoće? Recimo, ja sam uz one osnovne išla i na spolne hormone i hormone štitnjače te na briseve, ali već je prošlo barem godina dana od tada pa ne znam da li da ponovim. Bila sam na ultrazvuku štitnjače nedavno pa su rekli da za sada hormone ne trebam ponavljati.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninnach

    Ninnach

    Broj poruka: 1033

    Prijavi adminu

    Jessy2009

    Meni je doktorica jednom kad sam mislila da sam možda trudna, a imala sam virozu rekla da mogu uzimati Lupocet. On je i protiv bolova!


    Super, popit cu to onda, tnx

  • Avatar Tinchy_07

    Tinchy_07

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Lunaa

    Jeesy ja čula da je dobro piti astaksantin to je prirodni antioksidant. Da pomaže i ženama i muškarcima kod plodnosti. Uglavnom javljam da sam dobila M. Nisam toliko tužna jer znam da je bio minus, al bar znam da s novom M mogu za tjedan dana u nove pobjede- pa listopade srećo naša donesi nam +++++.


    Luna mi stvarno uskladile cikluse, dobila i ja danas. Nista, trk na jesenski +

    🧔 35
    🙎🏼‍♀️32
    🤰🏼 1.trudnoca, 40. tjedan, po uzv 39.💙

  • Avatar Lunaa

    Lunaa

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    lotus

    Lunaa

    Jeesy ja čula da je dobro piti astaksantin to je prirodni antioksidant. Da pomaže i ženama i muškarcima kod plodnosti. Uglavnom javljam da sam dobila M. Nisam toliko tužna jer znam da je bio minus, al bar znam da s novom M mogu za tjedan dana u nove pobjede- pa listopade srećo naša donesi nam +++++.

    Luna mi stvarno uskladile cikluse, dobila i ja danas. Nista, trk na jesenski +


    Lotus 😊😊😊 ajme već drugi mjesec zaredom. Usklađene smo bolje od švicarskog sata 😂. Nek nam jesenska čarolija donese plusiće 😙😙😙😙. Ja sam inače potrošila trakice što si mi dala (hvala ti još jednom od srca),  i naručila nove koje će doć oko 18.11.al nema veze pokrivat ćemo ovaj mjesec i bez njih. Inače što se tiče učestalosti odnosa kad radite na bebi baš sam danas pročitala članak na klokanici da kaže doktor da nije istina da sperma slabi ako je često već je samo ima eventualno manje. A na kraju ko će ga znat. Jer svaki kaže svoje.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mina04

    mina04

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Ja sam pak citala da ako dugo “stoje” da su onda “mrtvi”, a ako cesce onda su brzi, je ih manje al su “zivi” 😂😂😂

    [lilypie.com]

    All of God’s grace in one tiny face 💟
    [lilypie.com]

  • Avatar Jane_Doe

    Jane_Doe

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    ikyri

    Jane_Doe

    ikyri drago mi je da je sve ok, uzivaj u T :)
    ja sam strasno zivcana, nedavno sam otisla doktorici opce prakse zbog ponavljajucih upala grla bez temp. cijelo ljeto sam se mucila s tim, ali sam tek nedavno otisla i napravila mi je bris koji je pozitivan na kandidu. znaci imam kandidu u grlu i po jeziku a sad nakon kiretaze je buknula nenormalno, do te mjere da nisam nista mogla jesti od natecenosti. tako da sam sad na antikandida dijeti, ne zeli mi dati ljekove nikakve jer planiramo T a i bolje da se ne kjukam kojekakvim glupostima.. inace sam ljubitelj svega sta voli i kandida pa mi je ovo tesko palo. jucer nisam izdrzala pa sam pojela sendvic i jutros se probudila napuhana i u bolovima.. ugl, nisam primjetila nista cudno dole pa se nadam da nemam candidu nigdje drugdje, a i pitala sam dal moze biti da je bila candida u pitanju i dole pa je trudnoca ispala kakva je i rekla mi je da nije zbog toga..ima koja od vas iskustva s tim? ako nis drugo da mi udjeli koji recept da lakse prezivim do iduceg brisa..
    pocela sam vam romane pisat, cekam ovdje da se pojavi jos koji plusic da mi uljepsa dane

    Kandida ti je od stresa. Imunitet ti je pao jako. Pij si i neke pronatalne vitamine. Nemoj ni razmišljat s kandidom zatrudnit …prvo se riješi tog čuda …jer u trudnoci ce ti se samo pogoršat. Ma neka ti da neki antimikotik pa i tako ovaj ciklus ne planiraš ništa. Ako ti se vrati u trudnoci ces bit u problemima. Nemoj sad ništa forsirat.


    12.10. opet idem bris zdrijela raditi pa cu joj onda rec da mi da nesto, ionako tad trebam dobiti..ja sam joj rekla da planiramo tek nakon sljedece M u 10. mj opet pokusati ali je rekla da bez obzira na to ona meni nebi jos nista davala jer je vidjela da se jako lijepo smirilo s dijetom.. samo sad treba izdrzati s takvom ishranom.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Honey

    Honey

    Broj poruka: 2365

    Prijavi adminu

    Drage žene,
    s veseljem se pridružujem Trudilicama! Moj M i ja pokušavamo od početka 08.mj. (znači ne dugo), i nakon razočaranja koje je uslijedilo odmah nakon prvog pokušaja, shvatila sam da trebam podršku. Nisam mislila da će se dogoditi odmah, ali sada kad čitam koliko dugo neke od vas pokušavaju…. Želim nam svima da se dogodi + čim prije! Ja sam inače pila kontracepciju zadnjih 10-12g, prestala sam u 5mj. ove godine. MM je stariji od mene 20g, nismo radili nikakve pretrage još, ali obzirom na njegove god, što savjetujete?

    [lilypie.com]

  • Avatar Ana_Marija_2019

    Ana_Marija_2019

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Honey, razumijem te. I ja sam mislila da će to odmah iz prve, posebno nakon priča apsolutno svih iz moje okoline koji su mi već milijardu puta ispričali da su iz prve svu djecu začeli (a većina ih ima dvoje ili troje), a nisu ni planirali. Ne znam zašto ljudi imaju potrebu pričati takve priče.
    U svakom slučaju, znam kako je. Ne znam koliko godina imate, ali meni su rekli da je za žene najbolje najprije napraviti standardan ginekološki pregled, eventualno još briseve za bakterije te hormone štitnjače i spolne hormone (ako ima razloga za to), a za muškarce spermiogram. Nakon toga se po potrebi može ići i na HSG. Evo, to je koliko ja znam, neka me isprave/nadopune :)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Nena,
    Jojjj, to je nazalost uvijek tako, da se uvijek, ali bas uvijek nesto zakomplicira ! Nevjerovatno, hocu reci meni se nakon svega bilo sve zakompliciralo, tapkala sam na mjestu mjesecima ! Ali sigurna sam da ce bakterija biti izlijecena i da cete uskoro moci ! Iako, ja bi u tvom slucaju isla na IVF…vi se vec jako dugo trudite, znam da je sve ok, ali znas i sama da AIH nije neka velika sansa uspjeha…a vi imate i ciljane odnose i sve..i Klomifen si pila, pa kazem…to je samo moje misljenje….
    Jedna cura je bas nedavno bila pisala, mislim da je sve kod njih bilo u redu i isli su na IVF van, dobila je mislim 10 stanica, 5 stanica su stavili da se normalno oplode, 5 stanica su oplodili ICSI metodom….ove koje su se same trebale oploditi, nije ni jedna !!!! Niti jedna jedina…..a ove sa icsi se jesu sve ! E sad…mozda nesto koci stanice i spermije da se uopce oplode.n.mislim postoji 100 razloga, ali mozda ako vam ne uspije AIH, odite na IVF….sretno i javljajjj !
    Ninochka,
    Lupocet ili Lekadol smijes, znaci iskljucivo paracetamol.
    Jane,
    Ne znam da li je Kandida u grlu moze biti povezana s glivicnom infekcijom u rodnici, mozda nece prijeci….nadam se da ce ti dati nesto da prodje !
    Jesse,
    Tsh prije T ti treba biti ispod 2.5, ne znam.koja je tvoja vrijednost, ali to trebas kontrolirati cca svaki mjesec, dva…prolaktin ako nisi vadila izvadi…
    Briseve ponovi svakako !
    Nove cure, dobrodosle !!!!
    Stare cure, sretno svimaaaaaa !

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.