Tko planira i radi na bebi - nastavak

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tata_me_zove_zlato

    tata_me_zove_zlato

    Broj poruka: 653

    Prijavi adminu

    Grizli, kad  radis test? 🤞🙏

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 941

    Prijavi adminu

    mala_mrvica, hvala, ali stvar je u tome da ja ne zelim na bolovanje  bitno mi je da znam, pocinje il bolovanje dok ja donesem potvrdu o privremenoj neaposobnosti za rad poslodavcu ili dok mi doktorizda tu potvrdu?

  • Deleted user

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Fantasia na teret HZZO-a idu: 
    - četiri pokušaja intrauterine inseminacije (IUI),
    - šest pokušaja izvantjelesne oplodnje (IVF), uz obvezu da dva pokušaja budu u prirodnome ciklusu
    Tako piše u Zakonu o MPO.
    I ja pomalo razmišljam o tim opcijama, raspitujem se i istražujem.. 
    Mene isto zanima da li možeš “preskočiti” inseminacije - ja imam vjerojatno problem s jajovodima, pa mi one nemaju smisla. 
    Ako se u međuvremenu dogodi trudnoća, nitko sretniji :) 

  • fantasia

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    emenems

    Fantasia na teret HZZO-a idu:
    - četiri pokušaja intrauterine inseminacije (IUI),
    - šest pokušaja izvantjelesne oplodnje (IVF), uz obvezu da dva pokušaja budu u prirodnome ciklusu
    Tako piše u Zakonu o MPO.
    I ja pomalo razmišljam o tim opcijama, raspitujem se i istražujem..
    Mene isto zanima da li možeš “preskočiti” inseminacije - ja imam vjerojatno problem s jajovodima, pa mi one nemaju smisla.
    Ako se u međuvremenu dogodi trudnoća, nitko sretniji :)


    Hvala na info.
    Kod mene je na zadnjim pregledima u 3.mjesecu bilo sve super. I nalazi svi uredni. Za razliku od mm.
    Bas sam nestrpljiva da krenemo sa svime. Samo da mi je to opterecenje izbaciti iz glave.
    Ma bude sve na kraju dobro:)

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Cure za MPO tocno si napisala sto to znaci Zakonski, medjutim terapiju odredjuju ovisno o dijagnozi. Fantasia s obzirom na spermiogram tvog mm sugurna sam 100% da preskacete inseminaciju, jer su tako i nama. Sto znaci da imas pravo 6 pokusaja (2 prirodna bez da te filuju lijekovima i 4 sa lijekovima). Zelim ti od sveg srca da ti odmah uspije u 1 pokusaju da se ne mucis. Nije na vama odlula koja terapija ide oni rade po principu da krenu sa manje teskim opcijama i daju tijelu da ucini sto je vise moguce samo, jer su onda manji rizici za mama i bebu kasnije. Emenems jajovode ako mislis da nisu prohodni to ti provjere ako je od muza spermio dobar i nemate neke vece dijagnoze ide obavezno prvo inseminacija. Ja da sam mogla birat nikad ne bi odabrala preskočit inseminacije jer znam dosta cura koje su uz njih zatrudnile a mozes to raditi svaki mjesec i najvaznije ne boli nista. 
    Bolovanje koliko znam pocinje tec od datuma kad je napisana doznaka. 
    Tata pa nazs da nisam mislila jos, al vidjet cu dal cu za vikend koji dan ujutro ili u ponedjeljak. Ne bi htjela prerano.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Župčica

    Župčica

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Tenci

    Cure, pitanje ako koja ima iskustva! Ginekolog mi otvorio bolovanje, ali ne planiram nositi taj papir poslodavcu barem do cetvrtka dok imam sljedeci pregled i ako bude sve ok, ostala budem raditi. Prije dok mi je dr. opce prakse otvarao bolovanje su bile doznake, sad je samo neki papir na kojem pise da mi je od danas bolovanje do max.60 dana. Znaci li to da meni bolovanje tece bez obzira odnesla ja taj papir poslodavcu ili tek dok se papir dostavi poslodavcu mi pocinje teci bolovanje?


    Draga ja mislim da ti je on dao samo obavijest da si na bolovanju… Doznake ti daje krajem mjeseca i tad ih prije obracuna place nosis poslodavcu…




    [lilypie.com]

  • fantasia

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Grizli, tako sam i mislila.
    Koliko to sve traje od pocetka do prvog postupka?
    Pretpostavljam da cu i ja kod njih morati opet sve preglede obaviti…?

  • Deleted user

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Sljedeci tjedan mm ide radit spermiogram, a ja u cet kod ginekologa po sve moguce uputnice, pa cemo znati nesto vise. 
    Jedva cekam samo da krenemo od nekud, jer ovako imam 100 pitanja u glavi.
    Pretpostavila sam da oni gledaju cjelokupnu sliku i na temelju toga krenu u postupak, ali ja uvijek na onu najtezu opciju idem da se pripremim.. 
    Fantasia bas tako i ja osjecam, neko opterecenje koje sam sama sebi napravila. 
    Nakon vanmatericne trudnoce ( prije 4 godine je to bilo) sam isla kod ginekologa sad u 2. mjesecu - ostao u soku kad san rekla da nismo ni pokusavali od tada zatrudniti.. da sam se morala dobro prestrasiti. 
    Tako da je sve ovo veliki napredak za mene. 
    Znam da je ovo sve tek pocetak, ali vjerujem da ce na kraju sve biti ok i da sve dode na svoje kad treba. 

  • Avatar mala_mrvica

    mala_mrvica

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Bolovanje pocinje onog trenutka kada odneses svom poslodavcu doznake, jer je to kao “opravdanje od doktora” sto nisi radila da ti mogu isplatiti platu… ako ti ides na posao onda ne moras njima da nosis doznake jer ne moraju ministarstvu rada da pravdaju to sto ti ne radis    A doznake se dobijaju na kraju mjeseca kada se vrsi obracun plate, slazem se sa Župčica, mislim da prije toga ti samo usmenim putem obavjestavas poslodavca da si na bolovanju a kasnije pred kraj mjeseca doneses doznake kao dokaz da si bila na bolovanju.  Nadam se da sam uspjela bar malo da ti pomognem

  • fantasia

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    emenems, jooj i meni je tako, 100 pitanja. Totalni sam laik u tome, nije mi nikada ni na kraju pameti bilo da cu ikada biti u tim vodama. Ali eto…proci ce i to. Mora sve izaci na dobro. Sigurno:)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.