Blizanačka trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Ne znam da li znate za to,ali Hipp daruje blizance. Potrebno je poslati rodni list i podatke oca ili majke i paket vam stize kuci mjesec dana kasnije. Imate pravo na to do navrsene prve godine. Paket je dosta veliki,nisam 100 % sigurana,ali mislim da ima kremica,tanjurici,zlicice,dude,igracka,kasice,sokici.. Posalju vam dosta toga i ne stede na nicemu,a uvijek nesto dobro dode :)

  • Avatar Lunale

    Lunale

    Broj poruka: 291

    Prijavi adminu

    Kokolina, tnx na info! Nisam pojma imala al zasto ne iskoristit ono sta se nudi :))) 
    Bebushka, jos nisam bila u TA, trudnocu vodim privatno i ginekolog mi je rekao da ce me poslati tamo 36. do 37. tjedan kod njih da mi zapisu termin za carski. Nadam se da cu izgurat do tad, to su jos 3-4 tjedna a ja vec sva koma, nema sta me ne boli, jedva se krecem, jedva disem 😩 kako tvoji duplici? 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Sour Cherry

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Bok djevojke, majke, žene! Evo i ja sam buduća mama twinsića, samo ste me vi debelo prešišale. Ja sam tek 12+4 i apsolutno SVEEEE ME ZANIMA!!  Kako izgleda trudnoća, kada mogu pitati spol, na što sve moram paziti?! Jučer smo bili na triple test i uzv uz njega imala sam jako šutljivog doktora koji mi ništa nije objasnio pa sam ko budala poslije guglala vrijednosti iz nalaza da znam jel sve ok ili nije.  Inače sam s otoka i vjerojatno ću morati roditi u Splitu pa me zanimaju i iskustva sa Splitom i blizancima? Unaprijed hvala na svim odgovorima!  

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu
    Evo ovako :)
  • Avatar Lunale

    Lunale

    Broj poruka: 291

    Prijavi adminu

    Joooooj Bebushka! 😍😍😍😍 sve si nam rekla ovom slikom ❤️ Jos ne mogu virovat da cu i ja ovaj prizor gledat 🤗🤗 
    Sour cherry,cestitam na twinsicima i napokon da se jos neko javija u ovu grupu :))) ne znam sta da ti kazem o ovoj trudnoci. Iz mog kuta a u usporedbi s trudnocom kad sam nosila jednu bebu, nebo i zemlja!!! Iako nisam imala nikakvih problema, teski su mi za nosit za poludit i to mi je pocelo negdje oko 25. tjedna. Sve mi je duplo teze Al sta ces, izgurat cemo sve sta triba. Mi smo spol decka doznali jako rano jer smo radili Nifty test al smo spol druge bebe doznali dosta kasno, 20 i neki tjedan, ne sjecam se tocno. Uglavnom, u 4. mjesecu trudnoce se vec moze doznat spol, budu li bebe htjele pokazati :))) vjerojatno vec znas da nista tesko nesmis dizat, ne se u nicem forsirati. Cim osjetis umor ili da ti tijelo kaze da stanes, stani i odmori. Kako je meni rekao moj ginekolog, kod blizanaca je sve duplo, duplo veci rizik, oprez, tezina, sve! Ne zelim te plasit, samo pisem osobno iskustvo i na sto da pazis. Evo meni je sve u redu cijelo vrijeme i nadam se da ce tako i ostat. P.S. ja sam isto iz Splita

    [lilypie.com]
    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    I mi smo saznali spol na onom prvom uzv u bolnici oko 20. tjedna, ja nisam tila znat spol al nisam na vrime upozorila doktoricu pa joj je izletilo al su obe cure 
    E da, meni je prva trudnoca i nakon hematoma sam se super osjecala, kupala se i vjezbala do kontrole kad su skuzili da se cerviks skracuje pa sam ostatak morala mirovat vise manje
    Kad budes imala konkretnih pitanja javi ovako bi otisla previse u detalje…

  • Sour Cherry

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Bebushka preeekrasne twinsice 
    Hvala cure na svim informacijama za sada kad se nečeg još sjetim konkretnog nabacim pitanjce, ovako stvarno previše pitanja imam. Ja sam se ponadala kako su neke mame pisale da su saznale spol svojih beba već u 12 tt da ću tako i ja    Meni je ovo prva trudnoća, nisam se nadala dvojkama, i za jedno sam bila pod stresom. Stalno googlam, tražim po forumima, grupama na fejsu luda ko kupus  Do 11og tjedna sam jedva ustajala od povraćanja i mučnina, tako da sam sad tek počela nekako normalnije funkcionirati. Ne znam kako je to uopće biti trudan pa ne mogu ovo sada usporediti s jednoplodnom trudnoćom, ali sam skontala da me nekad najjednostavnije stvari jako umaraju i da zaspem ko da me netko nokautirao najednom.  Nastojim jesti dosta voća i povrća i pijem mlijeka jer mi je strašno loše od svih prenatalnih vitamina, kakvo vi iskustvo imate s time? I koliko rano vam je počeo rasti trbuh? Jel normalno da ga ja već imam?  

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Ka sam prvo pila samo folnu na recept kad sam zavrsila s tim onda one od twinlaba, pa nista, pa mi palo zeljezo dosta pa sam dobila ferrum…tako da preporucam ipak neke vitamine, ja sam mislila da je dosta dobra hrana…al eto nije bila 
    Nije mi bilo lose od nicega osim sta nisam mogla jest kolicinski ko prije nego sve po manje porcije.
    Trbuh mi je poceo rast tako u cetvrtom mjesecu i nije bio prevelik, bila sam ful zadovoljna, ni strijice, onda zadnjih mjesec dana koze vise nije izdrzala i sad je cijeli izbrazdan…mozda kasnije nadjem neku sliju trbuha pa stavim

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Ovo je sa pet i po mjeseci…skoro pa nista, al to je ko i hrpa drugih stvari individualno, mislim da je to recenica koju ces najcesce tu cut 

  • Avatar Blackíe

    Blackíe

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Mogu se i ja tu prijaviti
    Isto sam tek na pocetku, 9+4 i prva trudnoca. Umor katastrofa, mucnine podnosljive osim ujutro i pogotovo navecer. Dok se zeludac smiri i uspijem zaspat prode par sati tako da mi je zaspat svaku vecer pravi pothvat.
    Pijem twinlabove prenatalne i kendural c jer sam i inace anemicna pa sad pogotovo to moram drzat pod kontrolom.

    bebushka preslatke su cure

    Lunale kako funkcionira nifty s blizancima? Proucavala sam te testove i zasad naginjem niftyju najvise (ako bi uopce radila ijedan) ali nisam nasla puno iskustva s blizancima.

    17.7. 💝💝
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.