Ureaplazma i trudnoca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Ovo sto se meni desilo se moze desiti i sa urednim kariogramom, tako da..jednostavno nije bila dobra jajna stanica ili spermatozoid….poslije sam imala sasvim urednu trudnocu i rodila zdravu curicu..

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Sa koliko tj su ti napravili analizu? 
    Al nekako mi je lakse da mi je uredan tj kariogram, ovako bi me proganjao.. al da se moze desiti,moze… jel partner radio kakve nalaze?

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Sa koliko tj su ti napravili analizu?
    Al nekako mi je lakse da mi je uredan tj kariogram, ovako bi me proganjao.. al da se moze desiti,moze… jel partner radio kakve nalaze?


    Radili su analizu na plodu starom 8 tjedana, nekako je bas na granici bilo….ma te hromozomske anomalije se svima mogu desiti, to nije nesto iskljucivo iz patoloske anamneze nego eto, taj mjesec je izasla nekvalitetna stanica ili spermic , mozda i pod utjecajem nekog faktora , to se ne zna nikada, ali tijela je savrsena masina koja to odmah detektuje…partner nije radio analize, nema potrebe, imali smo jednu sasvim urednu trudnocu, pa neuspjelu pa opet urednu…jednostavno se desio los spoj , cak tijelo nije ni krenulo odbacivati, valjda jer sam bila pod pojacanim progesteronom , vjerujem da nisam, da bi se pobacaj spontano desio sam od sebe kao sto je vecinom slucaj….

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Jesi to ti trazila ili ? meni nitko nije predlozio to, ni prvi ni drugi put
    Mislim da to sta imas urednu trudnocu iza toga ti daje snagu i ipak je i lakse nego kada se dozivi dva spontana za redom…

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Jesi to ti trazila ili ? meni nitko nije predlozio to, ni prvi ni drugi put
    Mislim da to sta imas urednu trudnocu iza toga ti daje snagu i ipak je i lakse nego kada se dozivi dva spontana za redom…


    Privatno sam radila prekid trudnoce, pa su mi oni u klinici ponudili tu opciju, tako da sam obavila cisto da znam iz kojeg razloga….a da, mnogo je lakse nekako kad imas vec jedno dijete, nisi pod pritiskom i jakom zeljom, ja sam licno puno opustenija bila u pokusajima za drugo dijete…
    Evo na jesen planiramo i trece, cekamo samo zeleno svjetlo od ginekologa zbog reza, taj neki kljucni faktor za kvalitet jajne stanice su ipak godine, tako da ne mislim cekati dugo, pa se poslije pitati :“ A zasto trudnoce ne opstaju i sl”…. koliko god se mi tjesile da nikad niie kasno, ipak je cinjenica da fizioloski jajna stanica gubi kvalitet sa godinama i tu nema suplementa koji bi pomogao, nazalost…
    Sretno ti u daljnoj borbi, nadam se da ce sljedeca trudnoca biti uredna i da ces to izgurati do kraja 🤞🤞🤞

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar AmelieClariss

    AmelieClariss

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    AmelieClariss

    Drage zene, vidim da tema dugo nije aktivna, ali mozda moje iskustvo nekom pomogne pa cu napisati. Ureaplasma izolirana u ranoj trudnoci 10na4. Azitromicin muz i ja 3 dana. Kontrola za 2 mj, opet isto vise od 10na4. Ponovo Azitromicin 3 dana + geonistin tablete za rodnicu. Uzimala sam probiotik omni biotic kad bi se sjetila, a cesto san zaboravila i Bio kult. Nakon mjesec dana kontrola, Ureaplasme nema, nije izolirana. Dakle, ne znam sta je tocno pomoglo od svega ali je tako da ju je moguce rijesiti.

    Pozdrav, dali se možda Sjećaš jel ti bio ovakav nalaz? Idem gin za 2/3 tjedna taman da sakupim sve nalaze ( imala dva spontana ) ili razmišljam da mu se javim barem da krenemo s terapijom, ne znam… čekam još nalaz kariograma i pape, koji bi trebali isto za 2 tj negdje, možda i prije.. ni sama nisam pametna, pričekati ili proc …https://ibb.co/RTBH3Qz [ibb.co]


    Hej, da takav je bio nalaz. Veće od 10 na 4. I isto rezistentna na jedan lijek. Pila sam zitromicin dva puta po 3 dana i nismo imali odnose. 

    ➕ 7.1. 22.
    3.2. 22. ♥️
    Termin 17.9.
    [lilypie.com]

  • Avatar kk1109

    kk1109

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Imala sam spontani u 18 tt …upala posteljice izazvana ureaplazmom i porod neizbjezan jer sam se pocela otvarat nakon sto sam u bolnici 4 dana intravenozno primala antibiotik.
    Sada nakon briseva (cerviks i maternica) pokazalo se da je vrijednost malo porasla …u trudnoci sam imala 10 na 3, sad je 10 na 4.
    Dobila sam terapiju 13 dana 2×1 Doksiciklin, kad to popijem 6 dana 1×1 Sumamed i onda cekam tjedan dana do ponavljanja briseva.
    Imate iskustva s tom terapijom i jeste li se mozda uspjele od prve rijesit bakterije?
    Mi bi sto prije na bebu opet posto jlsam jos uvijek navodno najplodnija pa me zanima za kolko ste uspjele rijesit bestiju

    🙋‍♀️- 27
    🙋‍♂️- 30
    4/2022 18 tt. naš mali anđeo _ Noa 🙏🏻🕯😇
    6/2022 ➕️ ❤🤞🌈
    18 DPO - beta 1086 🤗 /22 DPO- beta 5522🥰
    7/2022 kuca nam srceko 🤗❤️
    Stiže nam dečko 💙
    11.02.2023. Niko 👶💙
    Ta Bogu ništa nije nemoguće! ( Lk 1,37) 🍀

  • fantom_slobode

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Zna li netko što znači kada je ureaplazma pronađena u visokom titru? Ne mogu naći na netu značenje.

    Ja: 30 (ciklusi uredni, zabačena maternica, pijem PreMama)
    On: 31
    Od 07/2021 pokusavamo.
    12/2021 - blighted ovum, papa test uredan, bris - ureaplazma 10^4
    4/2022 - bris - opet ureaplazma, ali isti mjesec izljecena
    5/2022 - biokemijska

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.