Otvaranje bolovanja radi komplikacija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Teta5


    Cure, ako neka od vas zna, na koji način se mogu dobiti komplikacije? Kad odem na pregled kod ginekologa, što mu trebam reći da bi mi dao komplikacije ili to on sam procijeni? Jednom kad ih dobijem, dal one traju do onih obaveznih 28 (45) dana prije termina poroda ili samo neko vrijeme? Hvala :)

    Bok Teta5, pisala sam u ljetne bebe pa vidi… Uglavnom čula sam za slučajeve da su doktori neke cure vraćali na posao, ali to je po meni toliko rijetko… Mislim da to nije praksa…jednom kad te dr. pošalje na komplikacije, mislim da te ostavlja do kraja, ipak sumnjam da bi te netko u 5-6mj trudnoće vratio na posao, kad je već trbuh veći i kad dr. vidi da se stvarno počinješ umarati. Sve ovisi o dijagnozi i o doktoru. Moj poznanik ginić je rekao da on svima piše bolovanje tamo od 3-4mjeseca, ako žene žele, pogotovo ako su iznad 30 godina.

    Mislim i da je praksa ako si na komplikacijama da se onaj redovni porodiljni otvara 45 dana prije termina (tijekom tih 45 dana ide ona puna plaća kao i za prvih 6mj). Vidi tamo u ljetne bebe šta sam pisala…ako si na komplikacijama, ne isplati se vraćati na posao (za cure s većim plaćama) jer se tada totalno može pokvariti prosjek.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Hvala ofnica :)

  • Zeza5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav.ovako jučer mi je ginekolog otvorio bolovanje tj.komplikacije u trudnoći ali nisam dobila nikakvu potvrdu…dali mi on mora dati potvrdu ili doktorica opće prakse?treba šefu potvrda da sam otvorila čuvanje trudnoce

    Zeza

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Zeza5, u kojem si tjednu?
    Znam da po novom dr opce prakse nema veze s trudnocom u smislu da daje komplikacije i sl., sve rjesava gin, ali neznam sto je s potvrdom..

  • Zeza5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    U 6tj.ali zbog posla kojeg radim moram na bolovanje.tj.komplikacije.a šefu treba potvrda da mi je ginekolog to otvorio a neznam od koga da tražim potvrdu od gin.ili od doktorice?

    Zeza

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Zeza5


    U 6tj.ali zbog posla kojeg radim moram na bolovanje.tj.komplikacije.a šefu treba potvrda da mi je ginekolog to otvorio a neznam od koga da tražim potvrdu od gin.ili od doktorice?

    Ginekolog ti sad mora dati potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad, a na kraju mjeseca ti mora dati doznake.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Zeza5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hvala puno 

    Zeza

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Pa to su ti odmah trebali dati ,cim ti je otvorio bolovanje!Prvo dobijes potvrdu o nesposobnosti za rad-to das poslodavcu,a svaki mjesec,od 24-og pa nadalje ides po doznake!Sestra ih isprinta,jednu nosis na hzzo ,a drugu na posao!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Monsiiifkdk

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, sad sam u 3mj trudnoce i danas sM dobila potvrdu o bolovanju na 30 dana dali mi iko moze detaljnije objasnit zast to treba odnjet poslodavcu, i dali kad dobijem doznake od doktorice dobivam dakle naknadu od hzzo za taj mj ili ? Jer ja sam bas zbunjena i nista ne razumijem…i da problem je sto sam na odredeno prijavljena

    Nxksm

  • Avatar Ayesha

    Ayesha

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Drage mame i buduće mame, imam pitanje ili pitanja? Naime, u 19.sam tjednu trudnoće. I planiram 4.mjesec (travanj) cijeli uzeti bolovanje. Termin mi je 14.6. i sad me nešto zanima. Jel meni rodiljni dopust nastupa 45. dana prije termina… i jel tad tih 45 dana prije termina primam onu naknadu od 4200kn (obzirom da sam u stalnom radnom odnosu dugo) ili primam 100% osnovice plaće kao do navršenih 6 mjeseci života djeteta?

    Molila bih vas za točan odgovor zbunjena sam svim tim zavrzlamama i tim kad što i gdje nosim.

    “Tek kada postanete majka vaše rasuđivanje polako preraste u suosjećanje i razumijevanje.”

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.