Trudnoća nakon potpomognute

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • jannanna123

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Malopre sam pricala s jednom koleginicom, ona je isla u spinalnu anesteziju, kaze tako je bolje i da je super , ne osecas nista samo ti stave dete na tebe kad se rodi. Zavrsi se sve posle pet min. I kaze odma vidis dete. Ovako kad si u totalnoj ne znas ni da si se porodio i ko zna koliko jos sati cekas dok ti ne donesu bebu. Tako da cu se ja odluciti za spinalnu ako mi budu dozvolili. Pa meni je dr rekao da dodjem u sredu sad na ctg pa cemo da vidimo sve za dalje al da cu verovatno u bolnicu 24.06. … eto ni mene ni tebe ne poradja dr koji nam je vodio trudnocu. Kod nas sve isto samo u dve drzave 😂😂😂

  • malla

    Broj poruka: 120

    Prijavi adminu

    jannanna123

    Malopre sam pricala s jednom koleginicom, ona je isla u spinalnu anesteziju, kaze tako je bolje i da je super , ne osecas nista samo ti stave dete na tebe kad se rodi. Zavrsi se sve posle pet min. I kaze odma vidis dete. Ovako kad si u totalnoj ne znas ni da si se porodio i ko zna koliko jos sati cekas dok ti ne donesu bebu. Tako da cu se ja odluciti za spinalnu ako mi budu dozvolili. Pa meni je dr rekao da dodjem u sredu sad na ctg pa cemo da vidimo sve za dalje al da cu verovatno u bolnicu 24.06. … eto ni mene ni tebe ne poradja dr koji nam je vodio trudnocu. Kod nas sve isto samo u dve drzave 😂😂😂


    Da, to jeste velika prednost spinalne… Nisam još nikad ni pitala da li mogu birati, ali pretpostavljam da može. 
    Baaaas, čak i ono što smo mislile da će se razlikovati na kraju je ispalo isto 😃
    I neka je, kad smo prvi put pričale bile smo u najgoroj fazi, čini mi se da smo čekale transver ili punkciju, nismo mogle ni zamisliti da ćemo se tako pratiti do samog kraja trudnoće 😊

  • jannanna123

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Sad kad nam je i porodjaj moguc na isti dan, previse mi je slucajnosti 😂😂 jedva cekam da izguramo jos ovo malo vremena i da podelimo jedna s drugom najvaznije i najlepse vestii 🥰🥰🥰

  • jannanna123

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Malla kako ste ?  Kako napredujete ?☺️ Ja sam juce bila prvi put na ctg, pa sam se malo uznemirila jer je bilo jako pojacano😂 pa sam uznemirila i dete i onda smo morali da ga ponavljamo. U ponedeljak opet ctg. 💃🏼💃🏼

  • malla

    Broj poruka: 120

    Prijavi adminu

    jannanna123

    Malla kako ste ? Kako napredujete ?☺️ Ja sam juce bila prvi put na ctg, pa sam se malo uznemirila jer je bilo jako pojacano😂 pa sam uznemirila i dete i onda smo morali da ga ponavljamo. U ponedeljak opet ctg. 💃🏼💃🏼


    Ali je na ponovljenom bilo sve uredu?
    Ja sam dobro, i ja u ponedjeljak imam ponovo ctg.
    Ali danas sam osjecala bol (valjda udarci bebe) jakooo nisko. Veceras mi se kao grči stomak, nije nimalo ugodno… ne znam, bas sam se uplasila, nije valjda da tako pocinje 🤔 
    Nadam se da ce do ujutro prestati 😮

  • jannanna123

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Daa, na ponovljenom je bilo sve super. A i taj prvi je bio od pola dobar a do pola ubrzan rad al iskreno jako su to bili pojacali, uplasila sam se ja a ne beba 😂 e i meni je ovih dana nekako teze, i udarci jaci i boli me nekad tako nisko stomak, mislim da je to normalno za deveti mesec, inace bi zene bile s mirnim bebama trudne po dve godine 😂 ja sam u ponedeljak na ctg a u cetvrtak idem i bolnicu na prijem, pa kaze poradja me u cetvrtak ili petak, verovatno kad mu se bude radilo 😂😂 ne mogu da verujem da smo ovako blizu, jos uvek mi to nije ni doslo do glave , ponekad pomislim kako cu uskoro da vidim bebu i neverovatno mi je 😄😄😄

  • malla

    Broj poruka: 120

    Prijavi adminu

    jannanna123

    Daa, na ponovljenom je bilo sve super. A i taj prvi je bio od pola dobar a do pola ubrzan rad al iskreno jako su to bili pojacali, uplasila sam se ja a ne beba 😂 e i meni je ovih dana nekako teze, i udarci jaci i boli me nekad tako nisko stomak, mislim da je to normalno za deveti mesec, inace bi zene bile s mirnim bebama trudne po dve godine 😂 ja sam u ponedeljak na ctg a u cetvrtak idem i bolnicu na prijem, pa kaze poradja me u cetvrtak ili petak, verovatno kad mu se bude radilo 😂😂 ne mogu da verujem da smo ovako blizu, jos uvek mi to nije ni doslo do glave , ponekad pomislim kako cu uskoro da vidim bebu i neverovatno mi je 😄😄😄


    Da, to je problem, neke stvari ne mogu da shvatim da moraju bit u 9.mjesecu, 6 dana prije poroda 😂😂 
    Jedva cekam, ali mislim da mi nije jos doslo do mozga sta se desava 😁
    I da, i ja cu najvjerovatnije na spinalnu, necu u totalnu anesteziju

  • jannanna123

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Shvaticemo kad ugledamo bebare 😄 Pa eto jeste zvuci malo strasno spinalna, al drugarice mi kazu da je mnogo bolje, i budes na porodjaju kao zene koje prirodno radjaju i odma vidis bebu, dobila sam za to najlepse preporuke, tako da sam i ja jos uvek tog stava . 😁😁

  • malla

    Broj poruka: 120

    Prijavi adminu

    jannanna123

    Shvaticemo kad ugledamo bebare 😄 Pa eto jeste zvuci malo strasno spinalna, al drugarice mi kazu da je mnogo bolje, i budes na porodjaju kao zene koje prirodno radjaju i odma vidis bebu, dobila sam za to najlepse preporuke, tako da sam i ja jos uvek tog stava . 😁😁


    Aha, i djevojka koju sam upoznala u bolnici, na ctg-u se porodila prije 4 dana sa spinalnom, kaze da je oporavak brzi i laksi, da se vec normalno krece, da su bolovi prestali. Bas jake bolove je imala taj dan kad se porodila, sutra dan jos bila na lijekovima za bolove i kaze samo je prestalo, sad je super. Isto je htjela u totalnu ali joj doktori savjetovali da je spinalna laksa i manje rizicna… 
    Tako da se nadam najboljem i za nas i naš oporavak 😊

  • jannanna123

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Kazu da oporavak dosta zavisi od toga koliko se kreces, da treba setati sto vise i da se te zene lakse oporave od onih koje samo leskare. Tako da cemo morati nekako na silu i pored bolova da se trudimo da hodamo . Dobro zvuci taj oporavak nakon cetri dana , blago njoj, da nam je ista ta situacija bilo bi super 😬

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.