1.tromjesjecje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lydia91

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Postovane mame, zivim u Irskoj mesec dana. Imam posao i radim od 3.07. Muz mi dolazi tek u oktobru i radimo spajanja porodice.
    Na osnovu nekih simptoma uradila sam test i bio je pozitivan. Uradicu sutra ponovo. Ako je zaista ovako, zanima me kakva prava imam? Da li mogu dobiti otkaz, da li bi imala bilo kakva primanja,do kada najduze trebam da radim, da se vratim na posao.
    Bila bih Vam veoma zahvalna na savetima. Jako sam zabrinuta i zbunjena…. 😢🧡💐

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Lydia ti pitas za prava u Irskoj ili Hrvatskoj?

    [lilypie.com]

  • Lydia91

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Kengurica

    Lydiati pitas za prava u Irskoj ili Hrvatskoj?

    Izvinite nisam navela. Za Irsku.

  • Lydia91

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Zivim u Dablinu, Drumcondra 

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Mozda da otvoris i temu naslova Prava u Irskoj za trudnice ako ti tu nitko ne bude odgovarao.

    [lilypie.com]

  • Lydia91

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Kengurica

    Mozda da otvoris i temu naslova Prava u Irskoj za trudnice ako ti tu nitko ne bude odgovarao.


    Hvala lepo. 💐 

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Molim. Znam da ima jedna cura u grupi Jesenske bebe 2019. koja je iz Irske pa mozda primjeti ako napises Irska, ako ne, mozes u toj grupi pitati da ti se javi cura iz Irske.

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniMe01

    MiniMe01

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, evo jos jedne svjeze trudnice u Irskoj. U 15 sam tjednu, radim I nisam imala nikakvih problema kada sam obavijestila poslodavca. Bila sam u ponedjeljek u Rotundi na prvom pregledu, ljubazno I efikasno osoblje. Da li je kreirana I grupa za 2.tromjesecje?

    Ako ima tko kakvo pitanje, slobodno neka se javi ;)

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniMe01

    MiniMe01

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Lydia91

    Postovane mame, zivim u Irskoj mesec dana. Imam posao i radim od 3.07. Muz mi dolazi tek u oktobru i radimo spajanja porodice.
    Na osnovu nekih simptoma uradila sam test i bio je pozitivan. Uradicu sutra ponovo. Ako je zaista ovako, zanima me kakva prava imam? Da li mogu dobiti otkaz, da li bi imala bilo kakva primanja,do kada najduze trebam da radim, da se vratim na posao.
    Bila bih Vam veoma zahvalna na savetima. Jako sam zabrinuta i zbunjena…. 😢🧡💐


    Lydia nikakav otkaz, trudnice su zasticene kao licki medvjedi. Ja sam dobila posao u struci koji sam dugo cekala I nakon dva mjeseca sam ih obavijestila - ja trudna :D 

    Moraju te vratiti na istu poziciju nakon porodiljnog I moras raditi 26 tjedana najmanje da bi mogla otici na maternity leave koji traje 6 mj - placeno plus jos cini mi se 16 tjedana neplaceno ali onda mozes koristiti drugu potporu. 

    Kakva su iskustva sa prvim pregledima?

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniMe01

    MiniMe01

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Poslodavci nisu kao u Hrvatskoj da ti masu otkazom cim im kazes da si trudna, I da svaki odlazak na pregled ti mora biti placen kao da si radila :)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.