Dohrana od 4.mj.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • AndBor

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bas zbog toga sto je svaka beba razlicita htjela sam da jede koliko zeli, a oduvijek je jeo vise nego po nekim tablicama. Ugl. Koliko sam shvatila bitno je prva dva-tri dana ogranicavati kolicinu dok se ne vidi ima li reakcije., Hvala ti na pomoci, Srecom kaki svaki dan tako da mislim da s probavom nemamo problema. 

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Smatram da nije jedino bitno dobivanje na težini već je jakoo bitno i od čega dobiva kilažu. Čula sam puno “savjeta” da dijete dohranim mlijekom i keksom jos dok je bio par mjeseci. Čitala sam puno o dohrani i pronašla par uvjeta koje dijete treba zadovoljiti da bi se uvela dohrana. Jedan je i da ima minimalno sedam kila što mi se čini i relevantnijim od brojanja mjeseci. Uvodila sam postepeno jednu po jednu namirnicu (prvo povrce). Nista na silu. I preporučam pravljenje domacih kasica. Osobno imam aventov 4u1 i sve je brzo gotovo. Prednost domacih kasica je i sto se postepeno smanjivati glatkoća kasice k prelazak na čvršću hranu.

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Ja osobno nikad nisam pasirala, povrce bih sitno izgnjecila vilicom, voce uglavnom nisam termicki obradjivala, ili sam ribala ili strugala zlicicom ili isto gnjecila, jedino sam meso nozen skroz sitno sitno sitno sjeckala, bise cak kosala. Voljela sam joj dati tipa kuhanu mrkvicu u ruku pa da gricne, ili oguljenu jabukicu pa da sama zubicima odgrize, malinu u rukicu da sama proba. 
    Komadica je uvijek bilo. Ali evo moja cura je jela u prosjeku 5-10 zlicica, to je bio njezin maksimum. Kad je jednom pojela pola breskve strugane zlicicom Skoro sam pala u nesvjest.
    Ali eto sve okuse je zavoljela, sve je probala, samo je kolicinski jako jako malo bilo. A pedijatar i nutricionist su mi rekli da se beba zato i zove dojence, jer je mlijeko u prvoj godini glavna namirnica i imaju zivot pred sobom  za hranu. 
    Mene je dio okoline osudjivao da joj ja namjerno ne dajem jest, nek se prestanem folirat i ukinem dojenje i dam joj cokolino sa 10 mjeseci, da se monte moze davati od 7 mjeseci, da su petit keksi radjeni bas za male bebe i slicno. Uglavnom Su mi samo dizali tlak s tim. A i dan danas mi dizu, ali eto meni je draze da pojede jednu seflju kuhanog variva nego dve snite kruha s pastetom. 

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    MamaTroje

    Dobila sam paket sl. kaše od Nestlea. Proizvođači ti u to sve dodaju šećera. Zašto radije ne kupiš odvojeno proso i griz? Ne treba puno da se skuha. Rižino ništa ne bih preporučila zbog arsena.


    I ja sam dobila nešto slično od hippa i kad sam pročitala sastav sam se zapitala i nisam dala djetetu. Hrpu aditiva stavljaju i ima dosta sastojaka koji mogu biti u tragovima i izazvati alergijske reakcije zato bolje ovako kako si rekla sama napraviti.  

  • Aria

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Mame. Za pocetak kakve kasice su najbolje. To jest od cega da pocnemo. Danas bili na pregledu i cjepljenju. Al pedijatrica nam nakraju nista za dohranu nije spomenula,a ja zaboravila pitat. Kad da krenemo i sta. Sad za koji dan ce 4,5mj. A kad budemo imali sljedeci pregled skoro ce imat 7mj. Mislila sam tamo kad bude imao 5/5,5mj krenuti sa kasicama. Na adu je od rodenja. 

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Ima raznih kalendara dohrane, a vecina pocinje s mrkvom kao prvom kašicom koliko sam primjetila. Stručnjaci preporučuju da se krene s povrćem pa onda voćem. Prvo povrće je uglavnom mrkvica, pasternjak, bundeva,brokula i sl. A voće jabuka, banana i kruška. Osobno kreiram dohranu ovisno o preporukama kalendara i onog što imam uzgojenog u svom vrtu i voćnjaku.

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Ja se nisam “slijepo” drzala tablica dohrane, nego davala malome kako sam imala zrelo voce/povrce u vrtu. Jedino sta mislim da je bolje da se djetetu prvo ponudi povrce,pa onda voce.
    A i ako nemate svoje uzgojene proizvode, opet je bolje kupiti npr.mrkvu i sam ju skuhati i ispasirati nego kupiti kasicu od mrkve. Jer mislim da u u toj kupovnoj kasici ima vise stetnih sastojaka nego u kupovnoj mrkvi… neznam, mozda grijesim,ali to je samo moje misljenje…

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Aria

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    I mislila sam krenuti prvo sa povrcem da se navikne na te okuse,a onda ove slatke. Htjela sam uglavnom sto vise sama kasica pravit al moram sa kupovnim povrcem jel nemam vrta. A od kupovnih kasica koje su mozda najbolje hipp,frutek,bebivita,lino itd.?

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Aria

    I mislila sam krenuti prvo sa povrcem da se navikne na te okuse,a onda ove slatke. Htjela sam uglavnom sto vise sama kasica pravit al moram sa kupovnim povrcem jel nemam vrta. A od kupovnih kasica koje su mozda najbolje hipp,frutek,bebivita,lino itd.?


    Za kupovne kasice iskreno nemam pojma jer nisam nikad kupila nijednu…  Cula sam od kolegice da je jako zadovoljna sa Hipp BIO kasicama… Nadam se da ce ti se javiti neka mama sa iskustvom kupovnih kasica.

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Aria

    I mislila sam krenuti prvo sa povrcem da se navikne na te okuse,a onda ove slatke. Htjela sam uglavnom sto vise sama kasica pravit al moram sa kupovnim povrcem jel nemam vrta. A od kupovnih kasica koje su mozda najbolje hipp,frutek,bebivita,lino itd.?


    Hipp ima bas kašice za početak dohrane prva mrkva za dojenče i bijela mrkva. Probala sam hipp bundeva i krumpir i dobra je iako je domaća još bolja. Znam da ne mogu imati svi domaće :(

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.