dohrana od 4.mjeseca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ma mozes i tj dana davati jedno voce, pa onda tek drugo, bitno je samo da ne dajes novu namirnicu dan dan, zbog reakcija. S drugim obrokom ja ne bih zurila. Pricekaj da ovaj jedan uvedeni bude doista kompletan obrok. I ja sam isto bila sva zbunjena s tom dohranom, dok je bio na cici sve je bilo lako, das cicu i bok….A hrana me bas zbunjivala, pogotovo zbog toliko razlicitih tablice i informacija.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam s drugim obrokom krenula s 6 i pol mjeseci, kad sam bila sigurna da se najede kak spada za onaj prvi, a već sam uvela dosta namirnica da nebi bila monotona prehrana. Pa sam onda jedan obrok davala tipa mliječno-žitno voćno, a drugi povrće s rižom ili kuhano u juhi a bez mesa. Meso sam krenula sa 7 mjeseci. 
    Kaj se tiče šljive, ja bi još pričekala, jabuka i kruška su super za probavu.
    Moja curka baš nešto ne kaka ni kad samo cica :D Mogu reć da čak i bolje kaka kad lijepo jede nego kad je bolesna pa samo nacicava. Njen normalan tijek probave je svaka 3 dana, najviše 4 i pol. Meni to baš nije normalno s obzirom da moja veća cura još uvijek kaka i dva puta dnevno….

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Da,ima tolko informacija da te samo sve zbuni. Ja sam po preporuci prijateljice krenula sa tim rizinim pahuljicama kao vecernjim obrokom i sad sam tako i nastavila da stekne neku rutinu,svaku vecer u 8h mu dajem rizine il proso s kruskom i u 9 je spavanje.
    E sad,kad krenem s drugim obrokom onda bi dala rucak (povrce) i veceru zitaricu+voce..sad cemo vidjet,onda drugi obrok necu uvodit do 6.mjeseca!
    Hvala za savjete :-)
    Sto se kakice tice,meni je to groznoo,sto kazes missha meni to isto nije normalno da tolko vremena prode..nadam se da ce se to ustabilit

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Meni je pedijatar dao ovakav kalendar dohrane pa možda pomogne. Par namirnica koje su ovdje, nema u mom kalendaru, ali to je to. Pridržavam se toga, ali ne baš strogo, neke namirnice dobije i malo kasnije, ali uglavnom, dosta mi je olakšao jer sam prije uvođenja dohrane našla more tablica. Pa evo:
    http://www.klinfo.hr/djeca-2/bebe/kalendar-dohrane-i-vazne-smjernice-o-prehrani-beba-koje-nam-otkriva/ [klinfo.hr]

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Puno hvala kukukaka :-)
    Stvarno ima tih tablica i previse i samo te zbune,dobro je drzati se jedne.

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Krenuli s 4mj jer je puzao i posjedao se - kruška, jabuka, banana, mrkva, krumpir naizmjence. Jeo sve, prihvatio sve. Sa 6mj imao 3gl obroka po 200ml i cica svakih 1,5/ 24h.

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu
    Ajme dobar je :-) voli puno papati :-)
    I sa krumpirom si krenula sa 4mj ili malo kasnije?
  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Da, i sad voli, za 2mj će 3god. Braco ima 2mj i ako ne bude situacija zahtjevala s njim ću čekati do 5,5mj.

    Da, s 4,5mj i krumpir. Trebale su mu kalorije i krenula sam po tabeli, šta je pisalo 6mj mi smo s tim startali s 4mj. Ma mislim i te tabele mijenjaju stalno.
    Nama lino i instant pripravci nisu dio našeg menu-a. Tada nisam znala za rižine pahuljice, quinou í slično inače bi startali rižinim na mojem mlijeku. Ad nam nikako nije dolazio u obzir jer nit je imao bočicu a i kao dojeno dijete bojala sam se da prsa ne odbije. 
    Nisam za šrot hranu al nisam ni da dijete bude pod staklom. Tablica treba bit tek orijentir. Naravno da ćeš s alergenima čekat i bit na oprezu i da djetetu od 6mj nećeš dat jaje ali ove neke namirnice ak situacija zahtjeva. Tabele kreću od 6mj s dohranom, da smo čekali 2mj ne znam šta bi bilo jer uz silnu dohranu i cicu dobivao je jedva 300gr, sve je istrošio. S jedne strane motorikom je na zavidnom stupnju i dan danas, a s druge trebaš ti drugima objašnjavati da nema 12 nego 6mj jer su se iščuđivali u parkiću kako se još ne pušta (bio je 74cm i djelovao im je starije) pa još i ta dohrana gdje te nepoznati šibaju šta i kako daješ a ti si i sam pogubljen u dohrani jer si u situaciji u kojoj je tek neznatan broj majki s kojima sam se radi djece povezala jer su bile u istom ‘ problemu’ .

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu
    Da,ljudi su podjeljenog misljenja,mogu cak i reci - okrutni. Ja stojim kod toga da svaka majka najbolje zna za svoje dijete,a svaki savjet drugim majki kod mene je uvijek dobrodosao.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    reina2731


    Da, i sad voli, za 2mj će 3god. Braco ima 2mj i ako ne bude situacija zahtjevala s njim ću čekati do 5,5mj.

    Da, s 4,5mj i krumpir. Trebale su mu kalorije i krenula sam po tabeli, šta je pisalo 6mj mi smo s tim startali s 4mj. Ma mislim i te tabele mijenjaju stalno.
    Nama lino i instant pripravci nisu dio našeg menu-a. Tada nisam znala za rižine pahuljice, quinou í slično inače bi startali rižinim na mojem mlijeku. Ad nam nikako nije dolazio u obzir jer nit je imao bočicu a i kao dojeno dijete bojala sam se da prsa ne odbije. 
    Nisam za šrot hranu al nisam ni da dijete bude pod staklom. Tablica treba bit tek orijentir. Naravno da ćeš s alergenima čekat i bit na oprezu i da djetetu od 6mj nećeš dat jaje ali ove neke namirnice ak situacija zahtjeva. Tabele kreću od 6mj s dohranom, da smo čekali 2mj ne znam šta bi bilo jer uz silnu dohranu i cicu dobivao je jedva 300gr, sve je istrošio. S jedne strane motorikom je na zavidnom stupnju i dan danas, a s druge trebaš ti drugima objašnjavati da nema 12 nego 6mj jer su se iščuđivali u parkiću kako se još ne pušta (bio je 74cm i djelovao im je starije) pa još i ta dohrana gdje te nepoznati šibaju šta i kako daješ a ti si i sam pogubljen u dohrani jer si u situaciji u kojoj je tek neznatan broj majki s kojima sam se radi djece povezala jer su bile u istom ' problemu' .

    To su mene pilali u parku: Kaj vam jos nije prohodao? Rekoh nije jer ima samo 7 mjeseci :-P
    Svi guraju nos tam gdje mu nije mjesto.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.