dohrana od 4.mjeseca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • luciana

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Htjela bih samo napisat ono što sam primjetila kod moje djece, ali i u razgovoru s drugim roditeljima. Što kasnije se započne s nadohranom, to djete više komplicira za jesti. Stariji sin je prvih 6 mjeseci samo cicao. Tek onda smo polako krenuli s dohranom, koju je teško prihvatio. Hrana je morala biti strogo samljevena. Kasnije i u jaslicama/vrtiću odbijao je jesti jogurt s komadićima voća jer “ima kakice”. Čak i danas (9,5 god.) je za stolom nemoguć. Ovo ne voli, ovo mu je tvrdo, ono kiselo….. Drugi sin, malac od 10 mjeseci, jede sve! S njim sam počela s nadohranom s 4 mjeseca. Polako, po jednoj od tablica. Odmah je prihvatio krutu hranu. Mislim, kašastu za početak. Još cica ali sva mu hrana ide u tek. Gurman!

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu
    Da i ja sam cula i citala za dosta takvih situacija,tako da sam blago receno bila totalno zbunjena kada,s cim i zasto krenuti :-)
    Sad smo jos na vocu,al planiram za koji dan krenut s povrcem!

  • Avatar tinkerbell1911

    tinkerbell1911

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Mi imamo 6i po miseci, mene zanima jel mogu keksolino smutit sa adaptiranin mlijekom?

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja mojima nisam nikakva lina spremala. Ak sam htjela tak nekaj, kad je starija bila veća (nekih 9 mj) sam joj u sojinom mlijeku rastopila keks. A mlađa ne voli niš takvo, čak ni gris

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    te_ni1001


    Da i ja sam cula i citala za dosta takvih situacija,tako da sam blago receno bila totalno zbunjena kada,s cim i zasto krenuti :-)
    Sad smo jos na vocu,al planiram za koji dan krenut s povrcem!

    Malo je teže kad se krene tek sa 6. Starija je super sve prihvatila, s manjom imam jako problema jer sam čekala 5 i pol mj. jer veća ima alergije na hranu pa je doktorica savjetovala. I sad mi je jako žao. Jer joj nebih tak niš davala neznam kaj, nego voće i povrće… Al ti znaj :D

  • Avatar nemononame

    nemononame

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Moje misljenje je da je vrijeme za pocetak dohrane onda kada dijete to odluci, znaci ako s 4 mjeseca beba sa zanimanjem gleda sta to jedu mama i tata onda joj se moze ponuditi i neka kasica. Moja mala ima 3,5 mjeseca i jos nismo poceli s dohranom, ali voli sudjelovati u aktivnostima za stolom pa ponekad uzme komadic kruha,ne jede ga, ali ga gleda i prevrce po rukama, mislim da tako upoznaje teksturu hrane, tako da sam sigurna da cu joj  s 4 mjeseca ponudit i kasice

    Meni su za dohranu rekli ovako: u pocetku daj djetetu da proba nekoliko okusa, npr jabuku par dana pa bananu pa mrkvicu i onda kad se privikne na nove okuse tek onda kasicu uvedi kao obrok umjesto mlijeka…pa polako uvodeci nove okuse, uvodis i drugi obrok kasice umjesto mlijeka…itd

  • Mamita2

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Drage mame.. Nadam se da ne odskacem od teme.
    Imamo 3.mjeseca..kombiniramo dojenje i AD..al vise AD..Moja curka bas nije odusevljena vodicom i cajicima,pa me zanima sto uciniti po tom pitanju i imate li kakav savjet, te da li joj mogu polako davati sokice i sto se tice kasica mnogi govore lagano od 4,5.mjeseca..

    Hvala :)))

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Čajeve svojima uopće nisam davala. Manja ni po žegi nije htjela vodu, a za veću mi je patronažna sugerirala da zbog opakih vrućina dajem vodu. Osobno sam protiv bilo kakvih sokića, al ako krenete tako s dohranom onda savjetujem da to budu domaći sokići a ne kupovni jer u njima ima svačeg

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Potpisujem Misshu u potpunosti!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Ja takoder nisam za sokice,pogotovo kupovne.
    Sto se caja i vode tice, mi hvala bogu nismo imali problema,mozda zato sto sam mu caj prvi put dala vec sa mjesec i pol po preporuci doktorice (bio je malo prehladen pa je pio sljezov korjen) ,a kasnije sam zbog grceva nastavila sa komoracom. Sada sa 5mj pije samo vodu,u pocetku mu se nije svidjelo,al kako su dosle ove vrucine izmedu dojenja je bio zedan i bome je cugnuo po 5ml odjednom,svaki pol sata ,sat.
    Pa mozda i tvoju vrucina natjera :-) 
    Al mislim da ce joj prije bit finija komoraca nego vodica,probaj za pocetak. Sto se dohrane tice,evo mi smo se super uhodali,poceli smo sa 4mj sa rizinim pahuljicama ,a sad vec papamo i voce i povrce.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.