dohrana od 4.mjeseca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Mame,recite mi kako ste raspodjelile obroke dorucak/rucak/vecera.
    Mi sad imamo za dorucak voce+zitarica,za rucak povrce (jos malo pa cemo uvest meso), e sad mi je dilema za veceru? Nju jos nisam uvela,ali me zanima sto dati djetetu za veceru? Neki kazu voce,al cula sam da voce tesko pada na zeludac ako se daje kasno..a opet nisam bas za ona cokolina,medolina..
    Kako ste vi raspodjelile ta tri obroka i u kolko sati je koji bio??

  • moki6

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    pozddraav, evo da malo “dignem” temu. za koji dan punimo 4 mj.od 2.mj smo na novalacu. mislila sam u večernji obrok u 20 h staviti jednu zlicu rižinih (hippovih) pahuljica tek toliko da promijeni okus, a nakon 10 dana početi sa kašicama jabuka, kruška, banana. imate li kakav savjet je li to u redu? pedica nam je dala nekakvu tablicu, još sam po netu našla dosta različitih tablica, pa sam ja mislila nekako ovako početi. ima li netko kakav savjet za početak? prva beba pojma nemam o ničemu, što više čitam to manje znam 

  • Avatar Miss_a89

    Miss_a89

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Evo i mene zanima kao i moki6 😁 krecemo danas s rizinim pahuljicama u ad. Za par dana bi probali s nekom vockom..jabuka mozda. Previse razmisljam o tome pa imam sto pitanja 😂 jel da joj tu jabuku onda dam kao samostalan obrok, spravljenu sa ad ili da pojede samo jabuku mozda s malo vode pa nakon toga svoju bocu mlijeka? Help 😁

    [lilypie.com]

  • Avatar Matie89

    Matie89

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Po WHO i drugima se savjetuje ne uvoditi bebama dohranu prije 6. mjeseca. Nema potrebe za tim, a crijeva im nisu spremna. Kasnije u zivotu moze biti puno vise stete. Rode savjetuju isto.
    http://www.who.int/nutrition/topics/complementary_feeding/en/ [who.int]

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Ti prvi obroci,nemoj ocekivati da ce ti dijete pojesti vise od nekoliko zlicica tako da ces obrok svakako morati nadopuniti mlijekom…s vremenom ce ti postepeno pojesti sve vise i vise i manje mlijeka ce traziti na kraju dok ta kasica potpuno ne zamijeni obrok,a to samo polako i bez brige,vidjet ces u hodu..samo slusaj sto ti tvoje dijete govori,kao i za sve do sada!! 😊 i s vremenom ces nauciti koja mjera je tvome djetetu potrebna da bude sita.. Nije ta nadohrana takav bauk dok ne krenes u to 😂 i svakako nemoj davati neko vrijeme namirnicu za koju vidis da ti je dijete nekako reagiralo,poput bolova u trbuscicu,osipa po guzi ili tijelu,povracanje i slicno..

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Mislim,to ti govorim samo kao mogucnost,moja recimo nikada na nista nije negativno reagirala

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Mislim da se isplati čekati do 6. Mjeseca djeteta, bez obzira sto je na ad. Iako pedijatri znaju često reći da moze ako je na ad mlijeku onda ranije početi, to baš nije tako. Jer su bebina crijeva još nezrela i prerana dohrana moze prouzrokovati probavne probleme. A kad se krene, skuhaj tu jabuku u malo vode, smiksaj sve u rijetku kasicu i daj bebi. Pazi da ti jabuke nisu kisele. Ili krusku možeš također. Ugl je preporuka sezonsko i domaće kad god je to moguće. 

  • Nellich

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Heej..mamice …bebac ima 5 mj. …Sto ste sve papali ???Mi smo na mrkvici ..banani ..jabuci ..krompir ..i tako u krug ..Što još ponuditi ??I koliko kolicinski ?? Pozdrav svima …i super ste 😊😊

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Kruska sljiva palenta… Ja sam recimo znala skuhat jabuku par minuta pa u tu vodu zlicu grisa i onda lad se skuha gris,zmiksat to s tom jabukom

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Mozes dat batat,zitarice su ti isto vazne zasad mozes amaranth,proso i biraj bas zitarice,ne pahuljice ☺ luk je super za kasice,slatkast je i bebe ga vole,palenta,pirov griz,korabicu,pastrnjak.☺ i sve sto je sezonsko mozes probati.. ☺

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.