Idealno dojenje?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar  lenciniki

    lenciniki

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    A je ima trenutaka kada me nervira, ali manje nakon što me je prije jedno mjesec dana štrajkao dva dana. S obzirom da je dotada bio veliki cicoljubac to me totalno šokiralo, samo odjednom paf neće. Plakala sam kao kišna godina. Kada je nakon dva dana tražio siku nitko sretniji od mene :D.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Meni je prije par dana strajkao neka 3 dana, pa hoce pa nece I evo sad opet sve po starom, cica I ne strajka. To su neke njihove faze. Ovaj mu se strajk poklopio s izbivanjem tate mu. Kad se muz vratio nastavio mudrac cicat po starom hehe :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    moram ovo podijeliti sa vama.. znači oko pola 3 ujutro probudi me moj mali ja ga prištekam, klasika, i onako u polu snu, dragam ga, po trbuščiću po rukicama, mislim si bože pravi mali čovjek.. prošli su me trnci koliko ga volim i pomislim u tom trenu da li je moguće da doslovno osjeti preko tog mog mlijeka koliko ga ja ustvari volim, obožavam.. i nastavila sam ga dojiti sa osmjehom od uha do uha preko cijele glave sa osjećajem da doslovno prelijevam svu svoju ljubav u njega, ne da ga samo hranim, već da ga i volim da se to osjeti pod rukom.. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    mmama


    moram ovo podijeliti sa vama.. znači oko pola 3 ujutro probudi me moj mali ja ga prištekam, klasika, i onako u polu snu, dragam ga, po trbuščiću po rukicama, mislim si bože pravi mali čovjek.. prošli su me trnci koliko ga volim i pomislim u tom trenu da li je moguće da doslovno osjeti preko tog mog mlijeka koliko ga ja ustvari volim, obožavam.. i nastavila sam ga dojiti sa osmjehom od uha do uha preko cijele glave sa osjećajem da doslovno prelijevam svu svoju ljubav u njega, ne da ga samo hranim, već da ga i volim da se to osjeti pod rukom.. 

    Miskica, ti si meni super 

    Nego, ne znam vise tko je napisao ono o prekrasnoj slici dojenja, i kako je bio u cudu zbog toga sto to zapravo nije tako…tako sam i ja! 
    Je to super, volim ga gledati dok papa, pa oni zvukovi koje ispusta pritom, pa kad se “odšteka” od cice onako uspavan i musav sa onim malim čubicama..

    Ali zbilja ima dana kad mi ide ide na zivce sto je pristekan za mene 24/7… Pravi je mali cicoljubac…ima dana kad zbilja ne stignem ni jesti ni otici piskiti jer je on pristekan i odmah se pocne plakati kad se samo i pomaknem..i s obzirom da dojim na zahtjev, sad vise nisam sigurna da mi je to bilo pametno….uopce nemamo neki ritam klopanja/ spavanja, sve me strah kako ce biti kasnije..

    Al na kraju svega, volim dojiti! 

  • Avatar majčika

    majčika

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    He he super tema…mi dojimo 4 mjeseca uspješno..jeeeee…i sretna sam ali moja bebuška neće vidit nikoga osim mene,cice i opet cice,,strašno….jel ukoliko ju netko želi uzeti i držati ona se dere i samo gleda gdje sam ja i onda naravno mora se utješiti a kak drugačije nego cicom….i da ona obožava dojiti samo u ležećem položaju,malo mi je to nezgodno,probala sam sve ali ona baš voli tako i kvit…kad gledam slike kak mama doji u sjedećem položaju stvarno si pomislim koja je to sretnica,i još na slici drži šalicu i pijucka si ,,ma milina..da stvarnost je sasvim drugačija..:) nemojte me krivo shvatit volim ja što ona doji,što nismo imale niti jednog problema ali ponekad…uffff..:)

  • Avatar sunday morning mommy

    sunday morning mommy

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Nas je naš mališan razmazio… Velika je maza i uvijek ga netko treba nositi i maziti, aaali dosad nismo proveli niti jednu besanu noć, u komadu spava od 9 do 3 i onda se svaka dva sata budi papati… A preko danaa odspava dva-tri puta po 45 min, tako da svašta stignem napraviti… Jedino mi bude malo teže budit se po noći, budem zloćesta, ali na ništa drugo ne mogu se požaliti…

  • Avatar BellyLu

    BellyLu

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Hehehe…idealno dojenje…. Kod mene je skoro pa tako… Imam jednu veselu, razigranu malu djevojcicu koju dojim vec 6 mj. Nije mi nista problem, ide svugdje sa mnom, dojenje me nikad nije ogranicavalo ni u cemu, uvijek kad smo negdje nadjem prikladno mjesto da ju nahranim i svi sretni, niti ju je dojenje vezalo iskljucivo za mene. jako rijetko uopce i place, a cim vidi druge ljude, smije se i veseli. Ne smeta joj ni buka ni guzva. Prvih 2mj je bilo malo nategnuto dok se ona nije ushemila, kasnije je sve bilo pjesma… Od 3mj spava noc 10ak h s 1-2 budjenja. Ja zadovoljna i naspavana. Vjerujem da ima razlicite djece i zahtjevne, ali isto tako i mamaa manje ili vise spremnih na ful angazman. U svakom slucaju, dojenje je za mene divna i predivna stvar i ne vidim se nikako kako u 4 ujutro ustajem, prokuhavam vodu i muckam. Ali istina da dojenje na zahtjev oduzima jako puno vremena i cisto me zanima hoce li to biti moguce ovako i s drugim djetetom.

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    I ja imam jednog ovisnika,vec 9 mj.Joj bilo je dana na početku kad sam mislila odustati,bolila me bradavica da sam lupala o pod nogom od muke,on na njoj satima,ne mogu nigdje mrdnuti,odem pod tuš oprat kosu i  kosu i uljudit se,al evo njega vristi,mama smiruj na sisi.Al nísam odustala.Da je bilo idealno kao u reklami koja,kako je netko napisao,prekrasna i zrihtana pije čaj dok beba cica,o kako nije:-)No da opet biram,opet bi sve ponovila,volim taj nas mali svijet kako stane kad se  on prišteka,volim kako napreduje,volim ga gledat kad zaspe na meni.Al šizim zbog nocnih budjenja svaka 2h koja još traju,umorna sam strasno, i iskreno,tada me dojenje strasno smeta.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Mislim da je veliki problem bas to sto se dojenje prikazuje uljepsano kao na reklamama I onda kad se zena prvi put susretne s dojenjem, kad pocnu problemi ostane jednostavno zatecenabi sokirana I onda se dosta puta dogodi da majke odustanu od dojenja bas zbog tog idealiziranja. Mislim da bi ukoliko su majke zeljne dojiti svoje dijete vec u trudnoci trebalo pripremiti I obrazovati na koje sve poteskoce moze naici I kako se boriti s njima da ne odustaju olako od dojenja. Ja sam zarko zeljela iskljucivo dojiti ali iz zdravstvenih razloga nisam uspjela, opasnost za bebu, tako da evo 4 mj. sisanja imamo iza sebe, ne znam kako bi opisala to sto sam osjecala kada sam shvatila da nece biti sve kako sam ocekivala I da cu morat svom djeteu davat AD koji mi je bio nocna mora. Trebalo bi svakako vec u trudnoci educirat zene I pomoci im da shvate koliko je dojenje bitno I kolika je to zrtva, te da ne odustaju olako od dojenja jer nista u zivotu nije iealno, osim majcinog mlijeka za svoje dijete. Podrzavam dojenje I podrzavat cu ga uvijek I nadam se da cu sa sljedecim djetetom zdravstveno biti u mogucnosti ostvariti ga. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam nedavno čula za mamu kojoj babica od 2 mj izvrsno napreduje, dobiva po 900 gr dojenjem i čak nije ni prezahtjevna, cica svaka 2 sata, noću čak i do 4 prespava. Al mama se odlučila uvest Ad… Jer misli da je tako bolje jer ona puši.
    Nije bolje po mom slučaju nikako. Al dojenje iziskuje i puno psihičke i fizičke snage. Više psihičke.
    Pogotovo ako imaš cicoovisnika i ako je sekundu bez cice, nije dobro. Meni to nije bilo najjasnije s prvom kćerkom jer sam ju dojila 16 mj, al od kad je počela jest kašice, ja sam ju moglaa bilo kome ostavit i otić, za 3 sata se vratit i sve je bilo ok.
    Al ovo manje ovisno nisam mogla ni s 10 mj starosti ostavit duže od 2 i pol sata tati na čuvanju jer je htjela dobit infarkt. Onda iz principa nije htjela ni jest ni pit. Al sve se preživi :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.