Idealno dojenje?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    mmama2


    vratio mi se moj cicoljubac <3 sada papa opet normalno a ja sam se skulirala u smislu da mu dajem vremena koliko želi za klopu i dojimo se kao novorođenče, onako da baš jako, jako uživamo i mazimo se uz cickanje

     A divno! Bude on sad tako do škole  Ko i moj 

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Nixie


    mmama2


    vratio mi se moj cicoljubac <3 sada papa opet normalno a ja sam se skulirala u smislu da mu dajem vremena koliko želi za klopu i dojimo se kao novorođenče, onako da baš jako, jako uživamo i mazimo se uz cickanje
     A divno! Bude on sad tako do škole  Ko i moj 

    hahahahhahahah, ajde, nećemo pretjerivat ;)

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Nova1

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage mame,
    Ja imam drugačiju vrstu “dojilačkog” problema. Moja curica ima 4,5mj. Do 4.mj je samo dojena a od 4.mj uvodimi voćne kašice. Kroz dan traži sisati svakih1,5-2h a ponekad i po noći toliko. Inače vrlo loše spava i po danu i noći (to pak je veliki problem br. 2). Unatoč dohrani kašicama, i dalje traži sisati. Međutim, imam osjećaj da se od 2.mj njezinog života stalno borim s tim da se dojke presporo pune. Odokativno mislim da ne pojede više od 50ml po obroku i tolko otprilike i bude u dojci. Jedino prije spavanja pojede obje, ali i tad ja tiskam da i ono posljednje povuče. Ne znam kako riješiti taj problem. Kad bi ona imala pauzu od bar 3 h, donekle bi se stiglo stvoriti dovoljno. Ali nekad povlači doslovce samo kožu…

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Neka te to sto cesto sise ne brine, jos je mala treba joj. Ono sto joj bas i ne treba su kasice. Bebin probavni sustav, tocnije crijeva nisu jos spremna za drugu hranu osim mlijeka. Rano je 4 mj za dojenu bebu. Ali kako ti mislis da je za tvoju bebu dobro, tako radi. 
    Da se vratim na “problem” o kojem pises. Sve ce vriheme rijesiti. Kad jos malo poraste bit će bolje. Moja je tek s 6 mj pocela jest sa pauzama od kojih 3 sata. Iako je to rjedi slucaj. Jedino kad sam na poslu dulje od 2 sata tada ne sise, al joj baka da moje izdojeno mlijeko na bocu kljunasicu. I moram rec da iako smo vec mjesec dana na krutoj hrani ona mocu sise ko novorođenče svaka 2 do 3 sata. Ja sam se kao i ti mislila kako to pokušat produljit na vece pauze. A onda sam se jednostavno pomirila s tim i dalje dojim na zahtjev. Ona je naucila sto znači kad kazem idemo papat sike i cijela se odusevi i ozari. I ja joj onda pustim da sise kad i koliko hoce, to je gust i mani i njoj. 

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    I da dodam, mlijeko se stalno stvara, pogotovo kad beba sise. Dakle, cak i kad se nama cini da nema nista, ima mlijeka. A tih 50 ml kone spominjes, ako ti je mjerilo izdojeno mlijeko, to je manje nego ona popije. Ja recimo izdojim kojih 40 ml po dojci i to ako je bila pauza veca tipa vratim se s posla, a ona posose samo jednu, a druga puna i boli. A to je trecina doze. I manje. Ipak, moja cura sise i sama pusti kad se nasiti. Znaci da u dojci ima vise nego sto ja izdojim. Bebe su puno učinkovitije od izdajalice, sve one pokupe. Samo se opusti i uzivajte u dojenju.

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Ja sam se izdajala dok mi je dijete lezalo u bolnici. ujutro bih izdojila najvise 90 ml iz obje dojke, slijedece izdajanje nakon 3h 80ml, i tako svako slijedece je bilo 10 ml manje. Stalno imam osjecaj da navecer imam manje mlijeka. 

    Ne znam da li mi dijete ima skok u razvoju, neki dan je bio toliko nervozan  isto je vukao sisu do iznemoglosti (iako sam imala osjecaj da samo kozu vuce i da sisa samo zrak) da sam ga prebacivala s jedne sise na drugu svakih 10 min. Na kraju je poceo plakati, pa sam mu napravila bocicu.

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Pa mislim da mozda ima skok u razvoju ako se toliko nasisava. Koliko je sad star? Koliko ti ima popisanih i pokakanih pelena dnevno? Mozda samo trazi utjehu jer ga nesto gnjavi? Kako je sa zdravljem, jel sad dobro? Ako ti ne smeta neka sise koliko god hoce. A bocicu nu ponudi obavezno tek nakon podoja i nemoj cijelu dozu nego recimo pola, jer ce tako prije htjet opet sisat. Bitno je da sise kolik hod hoce, tj ti možeš jer ce tako navuc dovoljno mlijeka. 

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Ima 4 mj. Par dana prije nego ce napunit 4 mj. poceo je visit na sisi. Izgleda da ce mu zubici uskoro izaci pa se mozda tjesi. Sa zdravljem je super. Sto se tice pelena presvlacim ga svaka 3-4 sata. sto se mene tice moze mi cijeli dan sikiti, ali onda dobijam komentare da ne smije toliko jesti, bezveze ga sopam hranom, ne smijem mu davat sisu kad on to hoce, mora piti malo vode i čaja, iako meni voda i caj ne idu uz dojenje. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Joj i meni svi zivi srali jer je sisala svaka dva sata,a sana od sebe je prestala uvodenjem dohrane..pocela joj tu i tam davat kasice na svaki dan s pet mjeseci,a sa sest je konkretno pocela svaki dan jest kasice i tek tada se hranjenje prorijedilo!!! A sto kazes problem na osjet mekih cica, i moje su omekanile s tri cetri mjeseca sisanja i to je normalno da vise nemas taj osjecaj punine jer se dojke prilagode potraznji!!!
    Ali imala isti problem,do tih pet mjeseci je obavezno  dobila jednu flasicu dnevno,OBAVEZNO i za taj jedan pauzirani obrok se cice opet napunile!!! Jer bi stvarno to sto kazes,vukla na prazno…
    I da na to napomenem,vrlo uspjesno dojimo jos uvijek!!!mala ima devet i pol mjeseci!!!

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Ma moj mali ni ne zna sisat kak treba. Kontam da je samo sisao nakon rođenja da ne bi bočicu ni probao i ne bih imala problema s privikavanjem na sisu. Boze sta smo sve prosli od odvikavanja sisanja preko sesirica do vristanja pred sisom kad je jako gladan. Sto puta mi je doslo da prestanem dojit.
    Bas sam neki dan razmisljala sto bi bilo da ne dojim. Da ne dojim:
    -ne bih imala ragade
    - ne bih dobila sor na sisi
    - ne bi mi stalno curilo mlijeko i ne bih smrdila po mlijeku
    - po noci bih se naspavala (a ne dojila svaka 2 sata)
    - mali mi ne bi grizao bradavice jer ga desni bole
    - dijete bi mi mogao bilo tko pricuvat i nahranit
    - ne bih prelezala pola dana u krevetu jer bi hranjanje trajalo 10 min
    - kuca bi mi blistala….
    Al ovako mali ima topal obrok u bilo koje doba i sto je najbitnije najzdraviji obrok koji postoji. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.