Jesenske bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • anusha

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Maggie85

    petrapp2605, bez brige, prisluškivat ću vas i dalje, ipak ste vi nekoliko tjedana ispred mene pa ste pametnije i mudrije. A po terminu znam da ovdje pripadam, samo mi druga polovica studenog nikako nije za jesen. Ja već u listopadu vadim kapu, šal, rukavice i zimsku pernatu jaknu
    Ajde kad sam već tu, bila je rasprava na temu štitnjače, pa da vam kažem svoje iskustvo. Ja pijem Euthyrox 25/50 već godinu/dvije i potreba za povećanjem terapije se pojavila i u prošloj i u ovoj trudnoći. Moji dr. ginić i dr. endokrinolog oboje tvrde da TSH mora biti ispod 2, da bi bio idealan. Meni je već u 4 tj. trudnoće skočio na 3.78, a za još 2 tjedna na 5.4 tako da mi je trenutna terapija svaki dan 50 mcg. Kontrola za 4 tjedna. Moj endić kaže da povišeni TSH može uzrokovati spontane ili djecu s poteškoćama u razvoju, a s druge strane kaže da je imao slučajeve u kojima su žene rodile potpuno zdrave bebe s TSH preko 200, pa ti budi pametan. Problem je ta štitnjača, ni oni sami nemaju još sve odgovore na hipo- i hiper-tireozu.


    Naravno da treba snižavati previsoki TSH ali ne treba ni plašiti nas jadne trudnice sa tim. Meni je objašnjeno da jedino dugoatrajan i zaista veliki poremećaj može uzrokavati probleme s bebom. Ovakve vrijednosti kakve si navela, i da ih nisi snižavala tjednima, ne bi uzrokovalo probleme bebi (za pobačaj se nisam informirala) jer beba prvo sebe namiri svim potrebnim hormonima, a tu bi jedino mama ostala prikraćena i imala svakakve tegobe. Doktori to vole snižavati i držati pod kontrolom da ne bi TSH dalje rastao. Eto, tako sam ja shvatila to iz razgovara sa doktorima i iz svega što sam našla na internetu. Uglavnom, ako neka cura bude imala povećani TSH samo neka ne paničari kao ja i pravac endokrinilogu! 

  • Deleted user

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    okozeleno

    Dobar vam dan, trudnice moje…
    Ja evo jutros bila obaviti vadenje krvi za sve i svasta… sljedeci pregled imam 30.04., dakle za 15 dana…
    Jucer smo obavijestili obitelj o prinovi i svi su odusevljeni… a klinci nasi pogotovo… ❤❤
    Nocas sam prvi put sanjala nesto nakon poduzeg vremena… i to za mene jako ruzan san… sanjala sam da sam ostala bez svog pesa, cijeli scenarij u glavi… i da sam ridala ko izgubljena… jako sam vezana za njega i najbolji mi je prijatelj… probudila sam samu sebe u 5 ujutro jecajuci… uzas! Jos mi se nikad u zivotu to nije dogodilo…


    Ja sam baš noćas sanjala da je moja pasica išla na sterilizaciju i da je dobila alergiju na anestetik i da se nije probudila. Srećom, čim sam se trgla osjetila sam ju da mi spava između nogu pa sam se odmah smirila kad je tu (to je nova fora otkako sam trudna da mi leži na pokrivaču između nogu a glavu nasloni na područje stidne kosti tako da mislim da ona ipak čuje srce od bebe jer je do sada spavala ili mužu ili meni glavom kod lijevog pazuha). Znam tako sanjati jako ružne snove pa možda i zato više ne mogu zaspati kad se probudim. Muž mi kaže da ih sanjam poprilično često samo se nekad ne probudim pa ih se ni ne sjećam, ali on zna jer ja ili vičem u snu ili počnem jecati pa prestanem ako me on malo zove ili grli.

  • anusha

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Svi obroci vam izgledaju/zvuče mljac! A ja još na poslu… gdje je moj ručak jaoooo 

  • Deleted user

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    Teta90, kako si radila ovaj bijeli umak? Jel to na bazi vrhnja ili? To mi tako fino izgleda da sam sad opet gladna

  • Avatar christyy

    christyy

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Jao cure ovo preefino izgleda, ja isto još uvijek na poslu i ne mogu dočekati doći doma. Ne bi vjerovale al meni se danas jede sendvič  najobičniji kruh-salama-salata-majoneza sendvič hahahah. Maštam o njemu od jutros 

    [lilypie.com]

  • anusha

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    christyy

    Jao cure ovo preefino izgleda, ja isto još uvijek na poslu i ne mogu dočekati doći doma. Ne bi vjerovale al meni se danas jede sendvič najobičniji kruh-salama-salata-majoneza sendvič hahahah. Maštam o njemu od jutros


    o kako ti samo vjerujem  meni se jede SVE STALNO! jučer me ulovila manija za mcsundae delux iz mcdonaldsa! nisam si to priuštila ali želja ne popušta. danas mi ne gine barem jedan! 

  • Avatar Maggie85

    Maggie85

    Broj poruka: 840

    Prijavi adminu

    anusha,
    nije mi ni najmanje bio cilj plašiti trudnice, nego baš kao što si i ti rekla, treba otići endokrinologu da oni odluče. Ako imate takvog koji kaže da ne treba terapija, onda ok, naravno da ćete mu vjerovati, ali se upravo iz svih dosad navedenih iskustava vidi koliko su njihova mišljenja podijeljena. Meni je TSH i prije trudnoće bio mrvicu “povišen”, 3.1, i zapravo me to ne brine toliko koliko me brinu fT3 i fT4. fT4 je jako blizu donje granice, a fT3 je čak i ispod. U mom slučaju, a kako si ti rekla, beba se ne bi ni imala iz čega namiriti kad su vrijednosti takve kakve jesu. Nisam baš sretna što moram piti terapiju jer sam više pobornik prirodnih metoda, ali strah me endokrinologa ne poslušati pa da kasnije, ne daj Bože, žalim. Ponavljam, ovo je samo moje iskustvo, svaka situacija je jedinstvena i drugačija.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Garavusa, ma ovaj put sam samo prodinstala sparuge, dodala prsut da malo pusti okus i onda vrhnje za kuhanje, uz zacine po zelji, i to pomijesala s njokima, ali nekad znam napraviti i malo kompliciranije, ne samo ovako izliti vrhnje 🙇 Naucila sam se kad radim rizoto uopce ne dodavati vrhnje a da svejedno bude kremasto, ovo je sad bilo samo da poveze jer sam bila preeeegladna.
    Meni se tako jedu kiseli krastavci, a u ducanu je bila samo velika tegla pa mozda skoknem do malog ducana tu u selu i napravim si sendvic za veceru 😁

  • anusha

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Maggie85

    anusha,
    nije mi ni najmanje bio cilj plašiti trudnice, nego baš kao što si i ti rekla, treba otići endokrinologu da oni odluče. Ako imate takvog koji kaže da ne treba terapija, onda ok, naravno da ćete mu vjerovati, ali se upravo iz svih dosad navedenih iskustava vidi koliko su njihova mišljenja podijeljena. Meni je TSH i prije trudnoće bio mrvicu “povišen”, 3.1, i zapravo me to ne brine toliko koliko me brinu fT3 i fT4. fT4 je jako blizu donje granice, a fT3 je čak i ispod. U mom slučaju, a kako si ti rekla, beba se ne bi ni imala iz čega namiriti kad su vrijednosti takve kakve jesu. Nisam baš sretna što moram piti terapiju jer sam više pobornik prirodnih metoda, ali strah me endokrinologa ne poslušati pa da kasnije, ne daj Bože, žalim. Ponavljam, ovo je samo moje iskustvo, svaka situacija je jedinstvena i drugačija.


    ma naravno! znam da nije bio cilj. podijelila si iskustvo, jednako kako sam i ja i petrapp i još par nas ovdje! tome i služi ovaj kružok! kad se samo sjetim sebe prošli tjedan kada sam dobila nalaz 4,6 tsh a samo mi bliješti s ekrana upravo ovo što si napisala - povećan tsh može uzrokovati probleme kod razvoja bebe! ma katastrofa mi je bilo! sada sam mirna jer vidim da svaka druga trudnica ima nešto veći tsh i mom duševnom miru je baš i pomogao ovaj forum jer sam vidjela koliko je to često. naše mame to nisu ni kontrolirale pa eto, nisu se stalno rađala bolesna djeca. Evo dobar primjer: moja prijateljica je krenula s terapijom tek od 28. tjedna a tsh joj je stalno bio iznad 3, nekad i iznad 5 pa je rodila prekrasnu curicu. a što se tiče ft4, i mene to više zapravo brine nego taj tsh jer je i meni zadnji put bio nešto sitno snižen, a ft3 nisam ni mjerila. o tome neću ni razmišljati. Da je baš jako loš, onda bi mi i tsh valjda bio puno gori. Nadam se! 

  • Avatar christyy

    christyy

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Uu dobra ideja, mogla bi si i kisele krastavce ubacit u sendvič 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.