Jesenske bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    Budući da kod nas trudnica nema tabu tema, htjela sam pitati ima li tko probleme sa zatvorom i kako ih rješava? Prije trudnoće sam imala jutarnju kavicu, cigaru i u roku od 5min na WC i tako svaki dan u isto vrijeme. Mogla sam doslovno sat naštimati. Sada opći užas. Toliko sam se nakon 3 dana zatvora jučer izmučila da sam prokrvarila iz debelog crijeva, koža popucala.. ma strašno. Bojim se da naprezanje ne naškodi bebi. Ima li tko iskustva sa suhim šljivama? Psyliumom? Što napraviti?

  • Avatar Endzrue

    Endzrue

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    garavusa005

    Budući da kod nas trudnica nema tabu tema, htjela sam pitati ima li tko probleme sa zatvorom i kako ih rješava? Prije trudnoće sam imala jutarnju kavicu, cigaru i u roku od 5min na WC i tako svaki dan u isto vrijeme. Mogla sam doslovno sat naštimati. Sada opći užas. Toliko sam se nakon 3 dana zatvora jučer izmučila da sam prokrvarila iz debelog crijeva, koža popucala.. ma strašno. Bojim se da naprezanje ne naškodi bebi. Ima li tko iskustva sa suhim šljivama? Psyliumom? Što napraviti?


    Ako imaš blender ili sokovnik radi si sok od ananasa mrkve naranče jabuke i cikle pij puno tekućine i neće biti problema sa zatvorom bar meni uvijek pomaže

  • Deleted user

    Broj poruka: 309

    Prijavi adminu

    U 1. trudnoći sam imala velikih problema sa zatvorom. 
    Onda sam u 2. trudnoći probala jogurt activiu i super mi je..tako je i sada svako jutro pojedem i stvarno mi pomaže..

  • Avatar Jelennnna

    Jelennnna

    Broj poruka: 531

    Prijavi adminu

    Garavusa za zatvor po mom misljenju je daleko najbolji probavin ( psenicne prosije u granulama). Imas od vise proizvodjaca. Encian ih isto drzi - Probavi me se zovu kao pahuljice. Ja svako jutro jedem 5 zlica s sojinim mlijekom te plus magnezij. Prije sam nekad imala isto zatvir i po 3-4 dana, al otkad ovo koristim skoro ga nikad nemam. No ne smije se koristit vise od 5 jusnih zlica dnevno

    [lilypie.com]

  • Avatar Dija85

    Dija85

    Broj poruka: 742

    Prijavi adminu

    Da li koja od vas koristi neke vitamine ili samo ono što im je ginekolog prepisao? Meni je rekao da pijem folacin. Ne znam da li si trebam kupiti još nešto? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    Dija85

    Da li koja od vas koristi neke vitamine ili samo ono što im je ginekolog prepisao? Meni je rekao da pijem folacin. Ne znam da li si trebam kupiti još nešto?


    Ja sam pila novalac prenatal, ginekologica mi je dala folacin i rekla da prestanem s novalacom dok ne popijem folacin do kraja pa da onda nastavim s novalacom, tako da pretpostavljam da nije potrebno 😀
    Ja imam još 3 dana folacina i nastavljam sa novalacom 😀😀😀😀

    [lilypie.com]

  • Avatar Jelennnna

    Jelennnna

    Broj poruka: 531

    Prijavi adminu

    Ja od dodataka pijem Pre mama i Magnezij. Pila sam prvo Novalac (uvalili mi ga u ljekarni, skuplji je dosta od Pre mame). Zadovoljna sam s pre mamom skroz, dodatno s njom se dobiju i omega 3 vitamini. Nisam strucnjak neki, no kako dosta ih uzima i omegu super mi je sta to oboje imam. Meni je ginekologica rekla da sve te prenatalne tablete imaju dovoljno folne pa da ne tribam nju uzimat jos. Koliko cujem najbitnija je ta folna do 12 tjedna. Moja ginekologinja kaze da iza tog i nije bitno ista pit ako vam je krv ok i da to i nema bas nekog smisla pit (a folnu iza 12 tjedna se ni ne smi  pit jer se talozi)

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Evo me od ginekologa.
    Doktorica me narucila prerano i vidjele su se pravilne GV i ZV, a ona je ocekivala da ce se vec cuti srce, pa me bezveze samo izbedirala, a jos joj govorim da je ovulacija bila kasnije i da nema sanse da se vec vidi..
    Poslala me vaditi betu danas pa opet u cetvrtak i u cetvrtak onda kontrola. Moguce da i tada zapravo bude prerano i stvarno mi ne treba taj stres jer vjerujem da je sve ok, a ona inzistira na pregledima..
    Uff.. Beta se uglavnom pravilno dupla, sve je u redu :)

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    Zato ja imam još 3 dana folacina i eto 12 tjedana 😀😀😀😀

    [lilypie.com]

  • Avatar Jelennnna

    Jelennnna

    Broj poruka: 531

    Prijavi adminu

    Cestitam Teta na dobrim vjestimaaaaa. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.