Kako smo uspjeli (metode, tehnike, simptomi...)🤰🤱👪

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Traveller

    Pozdrav Kamilice,
    forum je nažalost očito bez aktivnih moderatora pa se događaju ovakve stvari, jedino što možeš je staviti takve na ignor.
    Što se tiče odnosa, zadnjih mjeseci su bili ciljani, pratila sam ovulacija LH trakicama iako su mi školske svakih 15 dana. Odnos dan prije i obično dva dana poslije ovulacije.
    Od suplemenata sam uzimala Jadrankinu otopinu, omegu 3, pivski kvasac, vitamin d, ubiquinol, selen. Dio od ovoga sam uzimala radi dijagnoze Hashimota.
    Muž je uzimao selen i cink, ali ne redovno. Ponekad bih mu nakapala i joda.
    Želim ti puno sreće i nadam se da sam bar malo pomogla!


    Da ima moderatora kao sto kazes, ona bi davno letila sta je radila curama na temi kad je tek dosla…tu se hvalisala da je iz prve uspjela curama koje se trude godinama i slicno…ne bi do ovoga ni doslo….

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Traveller

    Pozdrav Kamilice,
    forum je nažalost očito bez aktivnih moderatora pa se događaju ovakve stvari, jedino što možeš je staviti takve na ignor.
    Što se tiče odnosa, zadnjih mjeseci su bili ciljani, pratila sam ovulacija LH trakicama iako su mi školske svakih 15 dana. Odnos dan prije i obično dva dana poslije ovulacije.
    Od suplemenata sam uzimala Jadrankinu otopinu, omegu 3, pivski kvasac, vitamin d, ubiquinol, selen. Dio od ovoga sam uzimala radi dijagnoze Hashimota.
    Muž je uzimao selen i cink, ali ne redovno. Ponekad bih mu nakapala i joda.
    Želim ti puno sreće i nadam se da sam bar malo pomogla!


    Hej!☺️  Slazem se za moderatore, ovdje bas vlada anarhija. Svatko pise sto mu padne na pamet. Jedino sto mozes je kao sto kazes na ignore. Nekad mi je to tesko jer ne kuzim zlobne komentare, ni one koji ih ostavljaju. Pa moram reagirati.
    Hvala ti puno na tvom iskustvu! Jasno mi je da smo sve različite, i da neće svima sve isto pomoci, ali ako pomogne jednoj od sto, opet je super. ☺️ Ja cu osobno probati sve sto je nekome drugom uspjelo, ne moze skoditi. 😀
    Želim ti svu sreću na porodu, i da bebica i ti budete super! 💗🤗

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar Milica.Kamilica

    Milica.Kamilica

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Ja sam dvaput zatrudnila iz prvog pokušaja, a jednom iz šestog ciklusa pokušavanja. Nadam se da nam sljedeće godine dolazi bebica broj dva.
    Nisam najzdravija, imam autoimunu bolest i na pragu sam 40, ali trudim se živjeti zdravo i izbjegavati stres. A mislim da sam brzo zatrudnila u vrijeme bezbrižnosti i vrijeme kad uopće nisam razmišljala da bih trebala… Tako da mislim da psiha igra veliku ulogu.
    Nadam se da će nekome pomoći i želim svim ženama koje žele postati mamom da im se to ostvari.

    💃38
    🐥2020.
    [lilypie.com]
    NIPT uredan, očekujemo dječačića 💙
    Termin 15. 3. 2022.

  • Avatar Ivona1505

    Ivona1505

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Heej, evo nama je trebalo 6.mj da uspijemo, redovni su bili ciklusi, svakih 28 dana, ovulacija na 11-ti dan od pocetka menge, a menga svaki mjesec trajala 4 dana..nismo uzimali nista ni on ni ja osim magnezija sa vitaminom b6, b12 i c. I dogadalo se otkako smo poceli raditi na bebici da mi kasni po 2-3 dana i ponadam se kad ono nista. Na kraju eto potrefilo nam se u 1.mj da sam ostala trudna, to vjerojatno zato sto smo se prestali opterecivati sa time kad cu ostati trudna, nisam nikad nista mjerila, nikakve trakice radila, apsolutno nista, samo smo prestali razmisljati toliko o tome i dogodilo nam se. 😊
    Znam da nije neka velika pomoc ovo kako i kada sam ja ostala trudna, ali to je anse iskustvo. A posto se vodi trudnoca od zadnje menge, ispada da sam ostala trudna za muzev rodendan, 15.01. 😂 Tako da mu je to najbolji poklon dosad. I njegova sestricna je isto trudna, vodi se od 01.01.,takoder nije nista uzimala, nista mjerila samo im se dogodilo kao i nama. 😊

    🙋🏻‍♀️1998. 🧔🏻1992.
    👩‍❤️‍💋‍👨23.01.2016. 💍27.02.2020. 💒15.05.2021
    25.02.➕🤰🏻
    👶🏻 Termin 22.10. Matej 😊💙
    Termin carskog 18.10.2021. 😊
    Matej: 50 cm, 3620 grama 🥰
    09.01. ➕
    Termin: 10.09.2024. 🤰🏻

  • Avatar toxiclystronger

    toxiclystronger

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Meni je prva trudnoća i tek sam na početku. Evo ja zbilja ne želim da ispadne da se hvalisam ili nešto, ali mi smo uspjeli ostati trudni od prvog pokušaja. I to po računici, točno na prvu godišnjicu braka  Moj muž je bio u šoku jer on nikako nije očekivao da će se primiti od prve i uvijek me ismijavao kad sam mu govorila da se osjećam plodno i da mu ne dam da obavi posao (khm jel) unutra dok nismo odlučili da baš želimo raditi na bebi  Zašto vam to uopće pišem kad to nije od neke pomoći curama koje pokušavaju ostati trudne - zato što mislim da genetika igra dosta bitnu ulogu (možda se varam, ne znam). Moja mama je ostala trudna isto od prve, za vrijeme prvog seksualnog odnosa ikad  A njegova mama također isto od prve s prvim djetetom, a zadnje dijete je rodila zdravo u 38 godini. Tako da definitivno mislim da tu ima nešto. Nisam pila nikakve vitamine ni folnu, čak sam se tek netom prije oporavila od korone (a imala sam temperaturu nešto više od mjesec dana, svaki dan). Inače imam redovit ciklus pa mislim da je i to pomoglo jer sam točno znala kad mi je ovulacija. I bili smo skroz opušteno jer smo bili par dana u hotelu i slavili godišnjicu 

    👩‍🏫 a teacher & a psychotherapist
    👱‍♀️29 🧔34
    👫 2017.
    👩‍❤️‍💋‍👨 2020.
    Prva 🤰🏻 ➕ 18.7.
    Prvi pregled: 16.8. ✔️ 💓
    Drugi pregled: 13.9.

    [lilypie.com]

  • Avatar Garawa¤

    Garawa¤

    Broj poruka: 2525

    Prijavi adminu

    Ovo definitivno nije tema za mene.. 🤦‍♀️
    Zaobilazim.. 🙄

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • Avatar ☯️

    ☯️

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    toxiclystronger

    Pozdrav svima! Meni je prva trudnoća i tek sam na početku. Evo ja zbilja ne želim da ispadne da se hvalisam ili nešto, ali mi smo uspjeli ostati trudni od prvog pokušaja. I to po računici, točno na prvu godišnjicu brakaMoj muž je bio u šoku jer on nikako nije očekivao da će se primiti od prve i uvijek me ismijavao kad sam mu govorila da se osjećam plodno i da mu ne dam da obavi posao (khm jel) unutra dok nismo odlučili da baš želimo raditi na bebi Zašto vam to uopće pišem kad to nije od neke pomoći curama koje pokušavaju ostati trudne - zato što mislim da genetika igra dosta bitnu ulogu (možda se varam, ne znam). Moja mama je ostala trudna isto od prve, za vrijeme prvog seksualnog odnosa ikadA njegova mama također isto od prve s prvim djetetom, a zadnje dijete je rodila zdravo u 38 godini. Tako da definitivno mislim da tu ima nešto. Nisam pila nikakve vitamine ni folnu, čak sam se tek netom prije oporavila od korone (a imala sam temperaturu nešto više od mjesec dana, svaki dan).Inače imam redovit ciklus pa mislim da je i to pomoglo jer sam točno znala kad mi je ovulacija. I bili smo skroz opušteno jer smo bili par dana u hotelu i slavili godišnjicu


    Ako je do genetike toliko koliko kazes,voljela bih da mi pojasnis nesto. Kako je moja majka rodila petero djece i to svaki pit kad su oducili bilo je nakon 2,3 ciklusa ostvarena T. S druge strane,jedna sestra je skoro pa 100% trebala roditi dijete sa Down sindromom, druga se borila sa habitualnim spontanim ponacajima,a ja evo vec 2 godine muku mucim u ostvarivanju T i jedino sto se ostvari je kemijska trudnoca. Molim te lijepo za objasnjenja s te strane posto vjerujes da genetika igra ulogu u svemu tome. Zahvaljujem unaprijed…

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Ova tema pocinje da mi se svidja 😎

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Milica.kamilica pozdrav imenjakinjo, a vidim tu smo negdje i po godinama 😄 hvala ti na svom iskustvu.☺️ Slažem se da psiha igra veliku ulogu. Cim je nesto forsirano, u grču, strahu, stresu, kalkulacijama…. tesko moze uroditi plodom. Znam iz iskustva meni bliskih osoba, a nazalost i iz svog. Bas kad otpustimo i “dignemo ruke”, tada se poslozi. Meni se to pokazalo tocnim u drugim aspektima života. Vjerujem da je u svemu tako. Od srca ti zelim mirnu trudnocu, i zdravu i veselu bebicu! 🤗
    Ivona hvala i tebi na podjeli iskustva. ☺️Vjerujem da je sve opustenije i lakse kad si mladji, ali svejedno, treba imati hrabrosti u tim mladim godinama odluciti se na dijete i na tako veliki korak. Želim ti svu sreću! 🤗
    Toxicly bas mi je drago da vam je uspjelo iz prve.👏☺️ To se u ovo vrijeme rijetko cuje. I tebi zelim svu sreću! 🤗
    Chimera nisi mene pitala, ali dozvoli da napisem svoje mišljenje u vezi genetike. ☺️ Moja mama je mene dobila iz prvog pokušaja, tj nije me ni pokusavala dobiti, “desila” sam im se. Rodila me u 42-oj godini. Prije 40 godina sve je bilo drugačije, zrak,hrana, voda…nije bilo mobitela, odasiljaca, zracenja, stresa, uzurbanog zivota…
    To je nazalost zahvatilo sve nas koje smo rodjene nakon 1980-e, a pogotovo mladje generacije. Oko mene cujem sve vise mladih parova u dvadesetima koji ne mogu imati dijete. Prije je takvih bilo jako, jako malo. Osim tih faktora, genetika također ima svoju ulogu. Ja sam npr dobila M u istim godinama kao moja mama. Nasljedila sam od nje neke lakse bolesti/stanja. Kad odes u doktora, svaki ce pitati da li ti netko u obitelji imao rak ovoga,onoga….zasto? Jer ako je, nazalost vece su sanse da i ti dobijes, ne daj Boze. Ako se mogu naslijediti bolesti, mogu i neke pozitivne stvari poput ostvarivanja trudnoce. Nitko ne kaže da ce biti isto, jer ovisi i o drugim faktorima. Ali, vece su sanse. Evo, ja nisam planirala da cu raditi na bebi ovako kasno, ali kako sam u svemu dosad bila copy/paste moje mame, ne bi me čudilo da rodim u 40-ima kad i ona. Vjerovala sam nekad da ću i ja iz prve kao ona, ali šipak. 😄 Poanta je da genetika igra važnu ulogu u nasem zivotu, ali drugih 50 % je nas nacin zivota, stres, psiha, a u slučaju planiranja trudnoce, naravno da ne ovisi sve o nama nego i nasem partneru, njegovoj genetici, njegovom zdravlju i nacinu zivota.Nije sve crno-bijelo. Svatko ima svoju priču, i usporedjivati se s drugima nema smisla. ☺️

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar toxiclystronger

    toxiclystronger

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    @Kamilica - hvala što si to tako lijepo pojasnila. Nikako mi nije bila namjera da kažem da je genetika odgovorna za sve. Aposlutno ne. Također nisam rekla da je to tako kod svakoga, nego sam samo rekla da ja sebi tako objašnjavam kako sam ostala trudna tako iz prve. Ne mislim nikako da je to jedini faktor, ali vjerojatno ima nekog utjecaja. Također, sigurno igra ulogu i partnerova zdravstvena situacija. Mogla bi biti moja genetika izvrsna i ne bi ništa vrijedilo da recimo moj muž ima neke probleme.
    Zaboravila sam napomenuti da sam jela izrazito zdravo 2 mjeseca prije nego što smo pokušali. Kako sam imala koronu i upalu pluća, morala sam piti antibiotike i onda sam dobila ozbiljniji slučaj kandide. Tako da sam išla na anti-kandida dijetu. Nisam jela ništa osim: povrća (osim krumpira), heljde, smeđe riže, ribe, ajvara bez šećera, kefira, limuna, badema te zobene kaše s cimetom, kosom i lanenim sjemenkama. I to je zbilja sve što sam jela. Izbacila sam sve prerađeno, brašno, mliječno (osim kefira) i apsolutno sve šećere (čak i prirodne tipa med i ostalo voće). Eto, ne znam, možda je i to imalo nekakvog efekta, teško je to reći. Imalo je efekta na kandidu, to sigurno 

    👩‍🏫 a teacher & a psychotherapist
    👱‍♀️29 🧔34
    👫 2017.
    👩‍❤️‍💋‍👨 2020.
    Prva 🤰🏻 ➕ 18.7.
    Prvi pregled: 16.8. ✔️ 💓
    Drugi pregled: 13.9.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.