Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Sanjalica23

    Cure koje dojite, koju ribu jedete ? Da li je tuna dozvoljena? U trudnoci znam da nije preporucljiva pa nisam sigurna je li isto i sada?

    Ne preporučuje se često jesti velike ribe, u koje spada i tuna, zbog toga što mogu sadržavati veće količine žive. Mislim da sam negdje pročitala da preporučuju da se tjedno ne pojede više od cca 200g.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

     Haha Ofnice, ja se uopće ne sjećam. Sve neke velike bebe su ove naše bebice. Išla sam po recept za cjepivo, dođe 500 kn.


  • evabeba

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Ofnice,iskreno se nadam da je tako😊.

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Maslačak ma pedijatar je rekao da to nije “toliki problem”, kao malo je skraćen ali ne puno, i da ce se to ispraviti kako bude rastao..a patronazna i savjetnica za dojenje su mi rekle da je i to malo sta je skraćen očito prepreka za dojenje kad ja osjetim njegove desni. Sad kad je veci, tocno vidim kako jače moze izbaciti jezik nego prije, i da je malo narasla kožica. A sta mi to vrijedi sad, kad me između ostalog to zeznulo s dojenjem.
    Uglavnom, pedijatar je rekao da nije to ekstremni problem (nema onaj zmijski jezik, srcoliki, da je kozica skroz do vrha) ali ako ja inzistiram da ce on to cvaknuti. Na kraju nisam isla protiv njegovog mišljenja i tak je ostalo, ali rekoh vidim da se ta kožica popravlja…tak je imao i moj muž kao beba, očito genetski. Mom malom ce se to ispraviti izgleda samo od sebe kako raste, ali ako je to bas jako izraženo, treba to cvaknuti jer moze biti problem kasnije kod izgovora slova i rijeci.


    Ma zato i bi sto prije dok je mali,nama pedijatar rekao da ako nemoze isplazit jezik van,da treba recnut.. ovo za izgovor rijeci znam,al ne zelim cekat toliko da vidim oce mz toliko smetat. A i uvijek mu moze smetat kasnije kod ljubljenja..pa neka mu to srede.




    [lilypie.com]

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    evabeba

    Ta skracena resica ispod jezika zove se frenulum i mi to isto imamo,bas sutra idemo u klaicevu to capnuti. Nije mi to bas drago,procitala sam o tome sve sto se da procitati,i izgleda da je bolje to rijesiti dok su mali jer poslije ta resica zadeblja,pa treba anestezija. A to nikako ne bih htjela. A i pedica je preporucila da to rijesimo jer mu je bas kratak taj frenulum i jezik mu je srcolik,ne ide bas vani. Poslije moze smetati kod izgovora nekih glasova. Malo me frka iako kazu da to traje par sekundi,malo se nasprica sa antiseptikom i recne,uh 😞


    Evabeba hvala i tebi na informaciji,ajd javi onda kako prodje! Nadam se da ce bit brzo i bezbolno!




    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Maslačak samo to idite rijesiti. Moj bogme moze isplaziti jezik, očito stvarno nema “toliki problem”. Ne moš vjerovati koliko je prije 3mj sve bilo problematično…imao je i toliko uske nosnice da sam mislila da uopce ne moze disati na nos, a sad ima bas prave široke nosnice. Ista stvar i s tim jezikom…to se nekak naočigled popravilo. I ono krmeljavo oko koje smo vukli 3,5mjeseca…strasno. Točno je kao ona mrvica od 2600g bio sav neki slabički, a sad je pravi komad djeteta.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    2600 je stvarno malo! Ne mogu si to zamisliti, moj je imao skoro kilu više na otpustu iz rodilišta. Čula sam da je i 200-300 grama kod tako malih beba puno, a kamoli 900!


  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Moj je odjednom primio prvo cijepivo + rotu i pneumokoka i sve je bilo ok. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Lagerha, a bio je 50 dug, mali mrsavko je bio micek.a ja dobila 15kg pa mi to nije jasno 😳

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Ninche9

    Moj je odjednom primio prvo cijepivo + rotu i pneumokoka i sve je bilo ok.


    Moram si stavit podsjetnik za slijedeći pregled u 11mj da mi da za pneumokok…baš sam ljuta na sebe kak sam zaboravila

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.