Trudnička ambulanta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mateja93

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hvala puno na odgovorima! 😊
    Čula sam se sa TA, radno vrijeme je od 7:30-13:30h, ne treba se naručivati, dođe sa samo sa uputnicom, raspored doktora je varijabilan i sklon svakodnevnim promjenama.

  • Sunny

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja ne znam jel samo u KB Merkuru užasna organizacija pregleda u trudničkoj ambulanti ili je to u svim bolnicama tako? Dakle, bila sam na 2. pregledu tamo, 37. tjedan, visokorizična trudnoća. Naručena u 10:20, došla oko 9:30, da skupim nalaze streptokoka i možda stvarno dođem na red za razliku od prošlog puta kad sam čekala 2 sata (isto bila naručena u 10:20). Prizor koji me zatekao: puna čekaonica trudnica, čak nije bilo ni mjesta za sjesti pa sam neko vrijeme sjedila na stepenicama. Nakon više od 2h čekanja, namještanja na stolicama, tek sam došla na red. Trudnice koje su došle prije mene za običnu trudničku ambulantu su još ostale čekati. Pa kako je to moguće? Žene pred porod moraju sjediti po 2 i više sati zbog maksimalno 20 min pregleda. Nije mi jasno čemu uopće naručivanje kad je i sam doktor rekao, za sljedeći put da dođem oko 7:30 pa od tada do 13 kad dođem na red, dođem. Da ne govorim da je gospođa na šalteru pokazala razumijevanje svojim komentarom da tako oni rade, i ako nismo zadovoljni možemo otići drugdje. Super. Jesam li samo ja nenormalna pa ne razumijem kako ne mogu staviti veći razmak između pregleda trudnica i poštedjeti nas mučenja? A i koliko im znači taj pregled kad mi tlak skoči od nervoze i gladi dok dođem na red? Je li samo mene ovo užasno smeta i nepojmljivo mi je da mi doktor kaže da što više ležim doma na boku a onda sam natjerana u toj istoj bolnici doktora sjediti više od 2 sata? Razmišljam da im i službeno pošaljem pritužbu, jel itko napravio išta slično i imaju li te pritužbe smisla?

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Sunny

    Ja ne znam jel samo u KB Merkuru užasna organizacija pregleda u trudničkoj ambulanti ili je to u svim bolnicama tako? Dakle, bila sam na 2. pregledu tamo, 37. tjedan, visokorizična trudnoća. Naručena u 10:20, došla oko 9:30, da skupim nalaze streptokoka i možda stvarno dođem na red za razliku od prošlog puta kad sam čekala 2 sata (isto bila naručena u 10:20). Prizor koji me zatekao: puna čekaonica trudnica, čak nije bilo ni mjesta za sjesti pa sam neko vrijeme sjedila na stepenicama. Nakon više od 2h čekanja, namještanja na stolicama, tek sam došla na red. Trudnice koje su došle prije mene za običnu trudničku ambulantu su još ostale čekati. Pa kako je to moguće? Žene pred porod moraju sjediti po 2 i više sati zbog maksimalno 20 min pregleda. Nije mi jasno čemu uopće naručivanje kad je i sam doktor rekao, za sljedeći put da dođem oko 7:30 pa od tada do 13 kad dođem na red, dođem. Da ne govorim da je gospođa na šalteru pokazala razumijevanje svojim komentarom da tako oni rade, i ako nismo zadovoljni možemo otići drugdje. Super. Jesam li samo ja nenormalna pa ne razumijem kako ne mogu staviti veći razmak između pregleda trudnica i poštedjeti nas mučenja? A i koliko im znači taj pregled kad mi tlak skoči od nervoze i gladi dok dođem na red? Je li samo mene ovo užasno smeta i nepojmljivo mi je da mi doktor kaže da što više ležim doma na boku a onda sam natjerana u toj istoj bolnici doktora sjediti više od 2 sata? Razmišljam da im i službeno pošaljem pritužbu, jel itko napravio išta slično i imaju li te pritužbe smisla?


    Ne znam za Merkur. Ali najveci problem je ako se dr zadrze na odjelu (iz xy razloga) ili uleti hitan carski ili sl pa se automatski red produzi jer ni ona prva nije stigla na vrijeme biti pregledana..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Mislim, slazem se da je koma sjediti satima i cekati na pregled, ali nije uvijek sve moguce izorganizirati da bude u min tocno

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Sunny

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    dea32

    Ne znam za Merkur. Ali najveci problem je ako se dr zadrze na odjelu (iz xy razloga) ili uleti hitan carski ili sl pa se automatski red produzi jer ni ona prva nije stigla na vrijeme biti pregledana..

    Mislim, slazem se da je koma sjediti satima i cekati na pregled, ali nije uvijek sve moguce izorganizirati da bude u min tocno


    Ovo je jasno uvijek moguće i naravno da se hitni slučajevi trebaju rješavati odmah, al eto, ne vjerujem da je baš svaki dan takav slučaj.
    Također, ne pričam o minutama nego o satima koje trudnice pred porod provode čekajući. Čemu uopće narudžbe? Što ne bi imalo više smisla da prema svom iskustvu stave te narudžbe recimo s razmakom od sat vremena?

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Ja sam bila lani u merkuru kao visokorizicna i Bogu fala nikad nisam trebala toliko cekat, nije bilo malo al je bilo podnosljivo i istina je da im je kaoticna organizacija, ima zema kojoma pozli i ni njih ne prime preko reda, ne znas kad ce te prozvat…tamo je bas navala…moj savjet ti je da ne dolazis prije 11-12 bez obzira kad si narucena, doktori ne dodju prije devet, ako sestra bude prigovarala, a nece, reci joj da si zapela u prometu il nesto
    I meni je to glupo da kao doma ne smis mrdnit a tu mozes sjedit cijelo jutro…nema logike 

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Djevojke, ne znam ide li koja na Sv.Duh u TA, ali evo informacija koja je meni nekako falila prije nego sam krenula, a to je kad je koji doktor:
    PON: dr.Milan Pavlović (8-16h)
    UTO: dr.Lana Zlodi Hršak (8-12h)
              dr. Oliver Vasilj (12-16h)
    SRI:  dr.Matija Prka (8-12h)
             dr. Damir Zudenigo (12-16h)
    ČET: dr. Edina Berberović (8-16h)
    PET: dr. Ivanka Bekavac Vlatković (8-12h)
             dr. Ana Tikvica Luetić (12-16h)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Ivana83

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nova sam i trebam pomoć…. Uopće se ne snalazim po bolnicama u Zg, na svu sreću nije mi trebalo.
    Ginekolog mi je dao uputnice za BETA HCG i pregled u hitnoj gineklloškoj ambulanti.
    Najbliža mi je Petrova pa bi možda išla tamo… gledala sam na webu, uopće se ne snalazim gdje je što i u koju zgradu točno idem. Pa ako ima oja dobra duša da me uputi. Hvala 😉

  • MasaMasaT

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam na prvi pregled u trudnickoj ambulanti bila u petrovoj, 38+1tt, cekala sam ukupno oko 2 sata. Za ulaz u sve zgrade potrbno je prije otici do kucice za trijazu gdje ti izmjere tempetaturu (zbog covida se bez togbpapirica ne moze uc u nijednu zgradu u petrovoj).
    U ambulanti se prijavi na salter, onda malo cekas, onda te pozovu na mjerenne tlaka, kila i daju ti stapic na koji se popiskis, onda cekas malo duze (ja sam cekala oko sat i pol), pa te pozove doktor koji sumira sve prijasnje trudnicke preglede, pregleda te vaginalno, provjeri otkucaje srca i izmjeri trbuh krojackim metrom. Na sljedeci pregled sam narucena za 7 dana

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.