Prava zaposlenih trudnica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Aurelija- evo sad ti objasnim, sinoć mi se spavalo :P
    22.09.2013-22.09.2014 stručno osposobljavanje.
    23.02.2015-17.08.2015 - normalno zaposlenje s normalnim punim radnim vremenom
    17.08.2015-21.01.2016 - komplikacije tj.čuvanje trudnoće zbog opisa radnog mjesta
    21.01.2016-porodiljni 45 dana prije termina.
    termin 06.03.2016.
    Otišla sam na hzzo i objasnila “teti” cijelu situaciju i rekla mi da je to sve okej, da u trenutku odlaska na porodiljni imam skoro 19 mjeseci radnog staža s prekidima i da njoj donesem zadnju doznaku s kojom završavaju komplikacije i potvrdu o otvaranju porodiljnog i da ce mi porodiljni prvih šest mjeseci iznositi prosjek svih placa do otvaranja komplikacija (isto ulaze u staž), drugih 6 mjeseci cu imat onih max 2663 kn. 
    Nadam se da sam ti pomogla, najbitnije je da ti znaš da ti se stručno osposobljavanje broji pod staž i da daš službenici u hzzou do znanja da znaš da te ne zmulja nešt :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Aurelija

    Aurelija

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Joj pa to je super! Hvala ti puno! Ne planiram zasad ići na komplikacije ali da znam za svaki slučaj - koji iznos ti dobivaš (ne mislim koliko novaca, nego koji prosjek za koliko mjeseci unatrag)?

    [lilypie.com]

  • Avatar Aurelija

    Aurelija

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    pitam jer vidim da si imala prekid pa manje od 6 mjeseci staža prije otvaranja komplikacija

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Nema na čemu :)
    Na komplikacija dobivam 4200 kn (70 % od prosjeka u tih 
    6 mjeseci šta sam radila)
    A na porodiljnom cu dobivati 100 % od prosjeka tih 6 mjeseci što ce iznositi kako koji mjesec (oko 6000 kn su mi rekli)
    Inače mi je osnovica place 5100, a ovo ostalo su nocne smjene, dodatak na tezinu posla itd. pa moj prosjek dosta varira.
    Drago mi je da sam ti bar malo pomogla :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Aurelija

    Aurelija

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Ne malo, nego puno! Bas sam sretna sad, mislila sam da sam osuđena na 1600 kn godinu dana!

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Točno znam kako ti je, kad sam saznala kamen pao sa srca, mislila sam si isto što i ti. Sad mi je sve lakše nekako :))

    [lilypie.com]

  • vikipiki

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure!

    Zanima me da li mi itko od vas moze pomoci.
    Radi se o tome da sam zaposlena posljednjih 10 mj, ali sam prijavljena tek od proslog mjeseca. Imam ugovor na neodredeno. Mislila sam raditi dokle ide, no moja ginekologica inzistira na tome da me salje na bolovanje zbog prijeteceg pobacaja. Moje radno mjesto je takvo da dizem i nosim vrlo tezak teret (20-30kg) te sam konstantno izlozena ispusnim plinovima. CItam propise i svugdje se navodi da se za naknadu place tijekom trudnickog bolovanja mora donijeti obracun place zadnjih 6 mjeseci. Ja sam u mogucnosti donijeti samo jednu platnu listu, eventualno dvije ukoliko se dogovorim sa ginekologicom da ostanem do kraja mjeseca da mi se isplati i ta druga placa. Zanima me imam li ikakva prava s obzirom na ugovor na neodredeno? Posao me ceka jer sam poslodavcu prijeko potrebna i ne misli mi davati otkaz. Ako nemam nikakva prava, ne znam kako cu se odluciti ici na bolovanje jer mi posao treba - podstanari smo, imamo jos jedno dijete, a suprug trenutno ne radi.
    Pravila za obicno bolovanje zaposlenih osoba su malo drugacija, pise da ako je isplacena samo jedna placa da se uzima njen prosjek.  Zasto je za trudnice drugacije? Shvacam da nemam prava na vecu porodiljnu naknadu, vec samo zelim da mi se za vrijeme trajanja ugovora ako vec moram ici na bolovanje, isplacuje placa na koju imam pravo. Ne mogu biti ni toliko neodgovorna pa nastaviti raditi usprkos upozorenjima ginekologice. U banani sam. Help!

    Svaki odgovor je dobrodosao.
    Hvala unaprijed!

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Draga VikiPiki, išla sam čitati zakon o trudnicama i nisam naišla na nešto što bi ti moglo pomoći. Ono što ja znam je da ako odeš u područni ured hzzo-a u gradu u kojem se nalaziš i ljubazno predstaviš svoj problem osobi koja je zadužena za bolovanje i porodiljni sve ce ti objasniti jer ona najbolje zna zakone i šta čini po pitanju tvog problema. 
    Žao mi je što ti ne mogu više pomoći, ali mislim da ces tako sigurno iz prve ruke saznati sve što te zanima. Sretno :)

    [lilypie.com]

  • vesna_os

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ninachh12

    Aurelija- evo sad ti objasnim, sinoć mi se spavalo :P
    22.09.2013-22.09.2014 stručno osposobljavanje.
    23.02.2015-17.08.2015 - normalno zaposlenje s normalnim punim radnim vremenom
    17.08.2015-21.01.2016 - komplikacije tj.čuvanje trudnoće zbog opisa radnog mjesta
    21.01.2016-porodiljni 45 dana prije termina.
    termin 06.03.2016.
    Otišla sam na hzzo i objasnila “teti” cijelu situaciju i rekla mi da je to sve okej, da u trenutku odlaska na porodiljni imam skoro 19 mjeseci radnog staža s prekidima i da njoj donesem zadnju doznaku s kojom završavaju komplikacije i potvrdu o otvaranju porodiljnog i da ce mi porodiljni prvih šest mjeseci iznositi prosjek svih placa do otvaranja komplikacija (isto ulaze u staž), drugih 6 mjeseci cu imat onih max 2663 kn.
    Nadam se da sam ti pomogla, najbitnije je da ti znaš da ti se stručno osposobljavanje broji pod staž i da daš službenici u hzzou do znanja da znaš da te ne zmulja nešt :)


    Ja sam na stručnom bila od 07.09.2015.-06.09.2016. Počela raditi 07.09.2016. i 02.07.217. Otvorila redovni rodiljni i dobila naknadu kao da sam nezaposlena, dakle onaj minimum. Jel mi možete reći o kojem se hzzo uredu radi gdje su vam priznali stručno jer evo meni u Osijeku nisu. Hvala

  • Deleted user

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    vesna_os

    Ninachh12

    Aurelija- evo sad ti objasnim, sinoć mi se spavalo :P
    22.09.2013-22.09.2014 stručno osposobljavanje.
    23.02.2015-17.08.2015 - normalno zaposlenje s normalnim punim radnim vremenom
    17.08.2015-21.01.2016 - komplikacije tj.čuvanje trudnoće zbog opisa radnog mjesta
    21.01.2016-porodiljni 45 dana prije termina.
    termin 06.03.2016.
    Otišla sam na hzzo i objasnila “teti” cijelu situaciju i rekla mi da je to sve okej, da u trenutku odlaska na porodiljni imam skoro 19 mjeseci radnog staža s prekidima i da njoj donesem zadnju doznaku s kojom završavaju komplikacije i potvrdu o otvaranju porodiljnog i da ce mi porodiljni prvih šest mjeseci iznositi prosjek svih placa do otvaranja komplikacija (isto ulaze u staž), drugih 6 mjeseci cu imat onih max 2663 kn.
    Nadam se da sam ti pomogla, najbitnije je da ti znaš da ti se stručno osposobljavanje broji pod staž i da daš službenici u hzzou do znanja da znaš da te ne zmulja nešt :)

    Ja sam na stručnom bila od 07.09.2015.-06.09.2016. Počela raditi 07.09.2016. i 02.07.217. Otvorila redovni rodiljni i dobila naknadu kao da sam nezaposlena, dakle onaj minimum. Jel mi možete reći o kojem se hzzo uredu radi gdje su vam priznali stručno jer evo meni u Osijeku nisu. Hvala


    Strucno ti se priznaje za porodiljni, a za komplikacije ne. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.