Prava zaposlenih trudnica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • vesna_os

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Dalmatinka hvala na odgovoru, to mi je i njihova pravnica rekla. Ali umjesto prosjeka place ja sam dobila samo 2328 kn koliko po novom zakonu pripada za nezaposlene i one koji ne zadovoljavaju uvjete staza. Nisam otvarala komplikacije, otvorila sam porodiljni kad sam zakonski morala 28 dana prije termina. Koja je procedura borbe za svoja prava? Zalba? Ne kuzim zasto nisu odmah priznali taj staz.

  • Sara.@0702

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame i trudnice 😍
    Imam pitanje;trudnica sam i zaposlena na neodređeno u Zg-u.
    Otvorila sam bolovanje prije nedavno i otišla kod svojih u Istru posto i dragi je tu vezan poslom pa da nisam sama u Zg-u…ugl…
    Ako bi sada htjela prebaciti si dok i gin sve tu dali je to problem zbog vec otvorenog bolovanja kod dr ginekologa,dali se tako prekida bolovanje ili nesto sl,dali mi se to uopće isplati???
    Unaprijed hvala ,💗💗💗

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Sara Abuselyana

    Pozdrav mame i trudnice 😍
    Imam pitanje;trudnica sam i zaposlena na neodređeno u Zg-u.
    Otvorila sam bolovanje prije nedavno i otišla kod svojih u Istru posto i dragi je tu vezan poslom pa da nisam sama u Zg-u…ugl…
    Ako bi sada htjela prebaciti si dok i gin sve tu dali je to problem zbog vec otvorenog bolovanja kod dr ginekologa,dali se tako prekida bolovanje ili nesto sl,dali mi se to uopće isplati???
    Unaprijed hvala ,💗💗💗


    Ne znam za prebacivanje kod drugog gin-a, ali doznake ionako nosis u hzzo prema mjestu stanovanja, tako da taj 1 put mjesecno mozes otic na pregled krajem mjeseca i uzeti doznake (ako ne mijenjas adresu). Kada ti da uputnicu za bolnicu i trudnicku amb, to mozes onda otici gdje zelis.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Semiramida85

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Pitanjce ako je itko upoznat s tim, koje je pravo trudnice u visokorizičnom poslu, da li može odmah uzeti bolovanje ili nešto slično a da joj se plaća normalno? Tip posla je zaštitarstvo zato je visoki rizik na poslu. Hvala!

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Marijana Mare

    Pozdrav! Pitanjce ako je itko upoznat s tim, koje je pravo trudnice u visokorizičnom poslu, da li može odmah uzeti bolovanje ili nešto slično a da joj se plaća normalno? Tip posla je zaštitarstvo zato je visoki rizik na poslu. Hvala!


    Kako mislis da joj se placa normalno? Ako odes na komplikacije onda ti je naknada max 4250 kn ili tvoja placa ako je manja od tog iznosa.
    Ja radim u zdravstvu, na intenzivnoj skrbi i dobila sam komplikacije odmah, tj nakon iskoristenog godisnjeg odmora, bas zbog uvjeta rada-davanje kemoterapija, rtg, bolnickih infekcija i sl..
    Tako da vjerujem da i ti zbog opisa posla mozes dobiti bolovanje u trudnoci.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.