Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Srculence

    Srculence

    Broj poruka: 154

    Prijavi adminu

    Rolice, uzmi u ljekarni debelu iglu za navlacaenje a pikaj se sa 0,30x13mm,tanke su full nista ne osjetis. Mozes kupiti u ljekarni po komadu ☺️ 
    Meni je heparin igla uzasna i debela 😅 ovo ni ne osjetim! 
    I kako su cure pisale nakon uboda rashladi kockicom leda i stvarno pomogne! ☺️
    Sretno 🩷

    🙋🏻‍♀️31god. (endometrioza koja nije operativna)🙋🏻‍♂️36god. (sve uredno)

    PODOBNIK 2/2023 prvi postupak,aspiracija,transfer,biokemijska ❌
    6❄️
    07/2023 transfer,pozitivan test,beta 505, nakon dva dana beta 1100 u 7tj spontani 😔💔
    9/2023 konzultacije
    04.10. Transfer + embryoglue⏳
    16.10. Beta 🤞🏼🍀 rezultat prve 440.9 rezultat druge bete 724.2
    28.11. Spontani u 7 tjednu 💔
    •01/2024 Trombofilija/Heparin💉
    •⌛️ 2mj. Konzultacije ŠKVORC i u nove pobjede
    07.03. Transfer/20.03. Beta /Beta❌

  • Avatar Pebbles Flintstones

    Pebbles Flintstones

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure 😊 dugo Vas pratim, zapravo otkada sam imala vanmatericnu trudnocu (01/23, metotreksat) sam pocela istrazivati sve na internetu jer do tada nisam znala ni sto je Beta doslovno 😅

    Tako da dosta dugo pratim i citam sve iz sjene ali evo da ukratko ispricam i svoju pricu. 

    Prvi IVF je bio 11/23 (kbc split) i koliko sam bila zadovoljna s doktoricom Marusic toliko nisam s nicim drugim. Terapija je bila gonal 300 + cetrotide i ovitrelle, 4js, 1 zrela i 0 oplodjeno. doslovno sam morala sama gledati na youtube kako se davaju inekcije i kako se miksaju ljekovi tj. osjeti se da je puno zena u postupcima i da idemo kao na traci.

    Drugi IVF je bio 02/24 (kbc split) - odlucila sam dati jos jednu sansu bolnici pa ici dalje. Terapija je bila letrozol, cetrotide i ovitrelle. Opet 4js, 2 zrele i 0 oplodjeno. 

    Treci IVF je u CITO (dr.Poljak). Za sada je terapija elonva i menopur, pa cemo vidjeti kako ce se dalje odvijati situacija. Za sada sam zadovoljna i sa doktorom i sa sestrama. Citala sam dosta negativnih komentara za dr.Poljaka ali tako je kako je, on je realan i zeli samo brojke i nalaze. Nema puno price, uljepsavanja situacije i slicno. A realno, mislim da to nikome i ne treba. 

    Eto toliko od mene za sada, budem aktivnija od sada na forumu (kada sam probila led) 😊

    👩🏼‍💼🧑🏼‍💼 ‘90
    AMH (pmol/L): 6.25 (‘22), 5.63 (‘23), 8.13 (‘24)

    01/2023 - vanmatericna (prirodno)

    2 x IVF (kbc split)✖️

    3. IVF (cito) ⏳🤞🏼

  • Avatar Srculence

    Srculence

    Broj poruka: 154

    Prijavi adminu

    Rolice, meni su rekli da se on pika ravno( ne kao heparin npr. pod 45)ispod pupka lijevo ili desno. Eto moza i ta informacija pomogne. ☺️

    🙋🏻‍♀️31god. (endometrioza koja nije operativna)🙋🏻‍♂️36god. (sve uredno)

    PODOBNIK 2/2023 prvi postupak,aspiracija,transfer,biokemijska ❌
    6❄️
    07/2023 transfer,pozitivan test,beta 505, nakon dva dana beta 1100 u 7tj spontani 😔💔
    9/2023 konzultacije
    04.10. Transfer + embryoglue⏳
    16.10. Beta 🤞🏼🍀 rezultat prve 440.9 rezultat druge bete 724.2
    28.11. Spontani u 7 tjednu 💔
    •01/2024 Trombofilija/Heparin💉
    •⌛️ 2mj. Konzultacije ŠKVORC i u nove pobjede
    07.03. Transfer/20.03. Beta /Beta❌

  • Avatar nina1985

    nina1985

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Totalni sam početnik u MPO-u.
    Krajem mj. bih trebala krenuti u prvi postupak, pa me zanima da li je kome poznato dal se shatavari prah može uzimati i tokom stimulacije ili bolje ne?
    Uzimam ga već par mjeseci uz D, C, E vitamine i folnu…

    🧑 39 godina, nizak amh, povišen fsh
    🧔 40 godina, spermiogram uredan

  • Avatar WannaBeMama

    WannaBeMama

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Pozz, ja tu upadam ko padobranac al imam jedno pitanje. Naime, ovaj mjesec sam prvi put pila clomid tablete od 3-7 dana ciklusa. Prije toga prohodnost jajovoda, oba prohodna. E sad jucer sam bila na folikulometriji samo ne kod svoje doktorice jer je na godisnjem pa onda nisam bas puno pitanja ni postavljala novom doktoru koji je samo odradio taj pregled. Znaci 11dc endometrij trolinijski debljine 6,5mm, lijevo dva folikula od 12mm i jedan od 16,5 mm. Zanima me je li to ok, jel to znaci da klomifen odrađuje svoje? Dr mi je samo rekao da bi u naredna dva dana mogla bit ovulacija a meni danas lh trakice totalka negativne. 

    28💃
    37🦸🏼‍♂️
    3 godine pokušavanja…
    Papa test ✔️
    Hormoni ✔️
    Spermiogram✔️
    2.5.2023. Odrađena histeroskopija - uklonjeno par polipa s endometrija
    Prohodnost jajovoda - oba prohodna u cjelosti
    Prva tura klomida u 4.mj 2024.

  • Avatar Pebbles Flintstones

    Pebbles Flintstones

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    nina1985

    Pozdrav svima!
    Totalni sam početnik u MPO-u.
    Krajem mj. bih trebala krenuti u prvi postupak, pa me zanima da li je kome poznato dal se shatavari prah može uzimati i tokom stimulacije ili bolje ne?
    Uzimam ga već par mjeseci uz D, C, E vitamine i folnu…


    Mislim da ne moze naskoditi, ali mozda ce netko biti pametniji. 

    Svakako bi preporucila da uzimas  i Q10 (200mg) - u obliku ubkvinola a ne ubikvinona 😊 

    👩🏼‍💼🧑🏼‍💼 ‘90
    AMH (pmol/L): 6.25 (‘22), 5.63 (‘23), 8.13 (‘24)

    01/2023 - vanmatericna (prirodno)

    2 x IVF (kbc split)✖️

    3. IVF (cito) ⏳🤞🏼

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Jurky nadam se dobrim nalazima amnio, da napokon malo predahnes od brige 🙏🙏 želim ti svu sreću ❤️❤️
    Fionci samo pomalo, brzo će proći i mučnine pa će ti biti puno lakše 😘😘
    Tratinčica još samo par dana i uzv, vjerujem da si uzbuđena, čekamo s tobom lijepe vijesti ❤️
    Hypnoticpoison probaj se ne brinuti previše, na kraju jedino sto možemo napraviti kad krenemo s postupkom je pozitivno razmisljati a znam da je to teško🤗🤗. Ja mantram sebi da ću idući put biti super pozitivna, vidjet ćemo 😄
    Žuži nadam se da će se hormoni izregulirati i da što prije krećeš 🥰
    Rolica samo neka se mrva primila, izdržat ćeš pikanje i sve drugo 🙏😘❤️
    Norafora sretno, meni je propuhivanje jajovoda barem ja tako mislim pomoglo da ostvarim spontanu trudnoću, ali nakon dosta godina evo me ipak tu, čekamo novi ivf. Slee tako si dobro sve rekla ❤️
    Pebbles Flintstones dobrodošla 🤗 želim da ti ovaj postupak bude uspješan, i ja sam u Cita, ali kod dr Petra. Sretno 🥰

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 obje vracene (Dostinex, Estrofem, Duphaston, Utrogestan, Andol 100, Novalac, Eutyhrox 137), Beta 0
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar nina1985

    nina1985

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pebbles Flintstones

    nina1985

    Pozdrav svima!
    Totalni sam početnik u MPO-u.
    Krajem mj. bih trebala krenuti u prvi postupak, pa me zanima da li je kome poznato dal se shatavari prah može uzimati i tokom stimulacije ili bolje ne?
    Uzimam ga već par mjeseci uz D, C, E vitamine i folnu…

    Mislim da ne moze naskoditi, ali mozda ce netko biti pametniji.

    Svakako bi preporucila da uzimas i Q10 (200mg) - u obliku ubkvinola a ne ubikvinona 😊


    Hvala na sugestiji. 🙂

    🧑 39 godina, nizak amh, povišen fsh
    🧔 40 godina, spermiogram uredan

  • Avatar Pebbles Flintstones

    Pebbles Flintstones

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    angel eyes

    Jurky nadam se dobrim nalazima amnio, da napokon malo predahnes od brige 🙏🙏 želim ti svu sreću ❤️❤️
    Fionci samo pomalo, brzo će proći i mučnine pa će ti biti puno lakše 😘😘
    Tratinčica još samo par dana i uzv, vjerujem da si uzbuđena, čekamo s tobom lijepe vijesti ❤️
    Hypnoticpoison probaj se ne brinuti previše, na kraju jedino sto možemo napraviti kad krenemo s postupkom je pozitivno razmisljati a znam da je to teško🤗🤗. Ja mantram sebi da ću idući put biti super pozitivna, vidjet ćemo 😄
    Žuži nadam se da će se hormoni izregulirati i da što prije krećeš 🥰
    Rolica samo neka se mrva primila, izdržat ćeš pikanje i sve drugo 🙏😘❤️
    Norafora sretno, meni je propuhivanje jajovoda barem ja tako mislim pomoglo da ostvarim spontanu trudnoću, ali nakon dosta godina evo me ipak tu, čekamo novi ivf. Slee tako si dobro sve rekla ❤️
    Pebbles Flintstones dobrodošla 🤗 želim da ti ovaj postupak bude uspješan, i ja sam u Cita, ali kod dr Petra. Sretno 🥰


    Hvala ti 🥰  ako i uspije jednog dana onda bi rado vodila trudnocu kod Petra, samo rijeci hvale cujem. Nadam se da ce nam Cito donijeti srecu 😊🤞🏼

    👩🏼‍💼🧑🏼‍💼 ‘90
    AMH (pmol/L): 6.25 (‘22), 5.63 (‘23), 8.13 (‘24)

    01/2023 - vanmatericna (prirodno)

    2 x IVF (kbc split)✖️

    3. IVF (cito) ⏳🤞🏼

  • BikMik

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    nina1985

    Pozdrav svima!
    Totalni sam početnik u MPO-u.
    Krajem mj. bih trebala krenuti u prvi postupak, pa me zanima da li je kome poznato dal se shatavari prah može uzimati i tokom stimulacije ili bolje ne?
    Uzimam ga već par mjeseci uz D, C, E vitamine i folnu…


    Mozda ti se javi i koja iskusnija cura, a pise dosta i na pocetku foruma u vezi toga, a postupkom se uglavnom prekida sa svime skoro, osim prenatalne a C, D i E ne mogu naskoditi. Jer to ostalo uzimas za kvalitet jajnih stanica 3 mjeseca prije postupka, tako da ti vise ne trebaju jel. Sretno 🤗❤️

    TTC 08/2021
    👰32 🤵34
    Biohemijska trudnoca 10/22

    MTHFR i PAI Alel 2 defektni, Utrogestan 200mg zbog manjka prg

    Pozitivan test 28.1. 9-10DPO
    Missed abortion 11ttc 03/23
    09/23 muz normo, oligoasthenozoospermija 11/23, normo 03/24
    11/23 HSG, sve prohodno; stoperica ❌
    01/24 Uklanjanje ciste, oktrivena pocetna endometr. i oktlonjena, sve ostalo ok
    03/24 prvi postpak ICSI (Puregon, Granillex, Ovitrelle, Cyclogest) 18js, 7 oplodjenih 01.04. ET ❌
    04/24 FET ⌛

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.