Veličina bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Aha…ne citam tu temu, ja brojim jos dosta pa da me ne strasi :D ajde bitno da je sve u redu, nadam se da se nije pubo izmucila prije nego su je poslali na carski!

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Niana

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Drage mame, trebam savjet, danas sam bila na trudničkoj kontroli i ginekologica me je zabrinula izjavom da je glavica manja nego što bi trebala biti, naime danas nam je 28+3, a mjere su sljedeće: bpd 70mm, ac 226mm, fl 56mm i tt 1194gr. da li imaju negdje te referentne vrijednosti? da li se netko susreo sa sličnim “problemom” (iskreno nadam se da je sve u redu)? hvala

  • Avatar Naanaa2

    Naanaa2

    Broj poruka: 469

    Prijavi adminu

    Niana, ja nemam mjere mog bebača u 28 tt, ali imam na 29 tt. BPD 8, 2 (30+6), AC 22,6 (29+3) i FL 5,1 (28+0). Ja ne bih rekla da glavica tvoje bebe nešto zaostaje da bi bilo za zabrinuti se. A i kako je meni moja ginekologica objasnila te mjere što oni rade na UZV nisu 100 % točne, jer teško je sve to točno izmjeriti. Sve ovisi o položaju bebe, a i beba je u vodi pa te mjere nisu mjerilo. Zato i fulaju u težini bebe 99% slučajeva.

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Niana


    Drage mame, trebam savjet, danas sam bila na trudničkoj kontroli i ginekologica me je zabrinula izjavom da je glavica manja nego što bi trebala biti, naime danas nam je 28+3, a mjere su sljedeće: bpd 70mm, ac 226mm, fl 56mm i tt 1194gr. da li imaju negdje te referentne vrijednosti? da li se netko susreo sa sličnim "problemom" (iskreno nadam se da je sve u redu)? hvala

    Ništa se ne brini! Skroz normalne mjere! Eo baš gledam u svoju trudničku, bila sam na pregledu sa 28+6 i glavica je bila 72mm i nikad mi dr nije rekla da je premalo! Čak piše da je to prosjek za 29 tjedana. Ne treba se puno opterećivati tim mjerama 

  • Niana

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    hvala, lakše mi je odmah :)

  • Niana

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    hvala, hvala i hvala :)    prva je trudnoća pa te onda svega strah, osobito kad ti tako kaže ginekolog, a onda ne objasni skroz!

  • sanci3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!!
    Ja sam u 32. tjednu i 2 dan trudnoće sam i danas sam bila na ultrazvuku. Beba je za tri tjedna naprednija od prosjeka i to skoro od početka trudnoće. Ali danas sam se posebno zabrinula jer mi je doktorica rekao da je moja mala djevojčica  teška  2300 g (trebao bi imati maksimalno 1700 g), a ja sam visoka 175 cm. 
    Inače nemam nikakvih zdravstvenih problema koji bi ukazivali da je beba zbog zdravlja velika, tlak i šećer su mi normalni.
    Malo me brine porod kako cu ja tu bebu roditi…!?. Jel ima tko kakvih sličnih iskustava??

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    sanci3 ja sam visoka 165, moja frendica je niža od mene i ostala trudna sa 49kg dakle sićušna i mršava, rodila je malog od 4kg doslovno u 4 sata

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    A nisu ni te procjene baš točne. Meni je zadnja procjena težine bebe rađena sa 39. tjedana  i rečeno je da je beba oko 3500g. Prešla sam termin za skoro 2 tjedna i na zadnjem pregledu, 2 dana prije poroda mi je rekla da je sad sigurno beba preko 4kg. Rodio se s 3690. Samo da napomenem da je moja dr privatnica sa super opremom i opet je pogriješila. Tak da, nije to precizno, a i sve da je, frendica je nedavno rodila bebača od 4 540g i sve prošlo super. Nije veličina bebe presudna u određivanju hoće li porod bili lak ili težak  Sretno! 

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Procjene često pogriješe, ja sam s većom bila na UZV 4 dana prije poroda i rekao dr da ima između 3 i 3200, a rodila se s 3650 :D Tak da ono….. To je onak….. Frendica isto bila na UZV tjedan prije poroda i rekli su da ima 2800, a mali se rodio sljedeći tjedan s jedva 2700

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.