Veličina bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nenka

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    MAME DANAS NA PREGLEDU MJERE BEBE 47,5 : 32,5 : 13,4 DALI MI NETKO MOZE OBJASNITI ZA KOJI TT TO ODGOVARA

    Nenka

  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    na što se pojedina mjera odnosi?

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • Avatar ivonnna

    ivonnna

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Cure, molim vas pomoć. Bila sam danas na kontroli, 35+1 tt, i više manje je sve okej, jedino me malo zabrinulo što cura ima 2170g sada, a prije točno 4 tjedna je imala 1700-1800g (tako piše u papirima). E sad, jasno mi je da ti njihovi izračuni nisu 100% nego cca, ali svejedno mi se čini da je malo dobila, samo 300,400 g sad kad treba intezivno rasti (negdje sam vidjela oko 250g tjedno)? Jel ima netko slično iskustvo? Trebam li se brinuti? Nisam se tamo odmah snašla pa nisam pitala doktora.

    Hvala puno :*

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Ne brini se njihova mjerenja nisu uvijek precizna. Meni su 4 tjedna prije poroda procijenili bebu na 3kg a ja skoro misec dana nakon toga rodila bebu od tocno 3kg. To ti puno ovisi i od toga koliko je neko precizan u mjerenju i to.. sve je ok. Da postoji bilo kakav problem ginekolog bi to komentirao.

  • Avatar ivonnna

    ivonnna

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Da, i mislila sam da je tako, ali sam ipak htjela vidjeti iskustva :)

    Hvala ti!

  • LanaJoy

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage (buduće) mame, molim za pomoć - nova sam ovdje, trudna sam 30 tjedana i prošli tjedan (sa 28+5 TT) sam bila na kontroli kod svog primarnog ginekologa. Dugo je mjerio bedrenu kost i najprije je rekao da nešto ne štima, pa onda da štima i mjere su bile sljedeće: BPD  74 mm (29+6), AC 236 mm (27+6), a FL 52 mm (27+2). Naravno, stavio mi je bubu u uho i vidjela sam poslije u trudničkoj da bedrena kost zaostaje i tako smo muž i ja odlučili potražiti drugo mišljenje. Otišli smo u privatnu kliniku u kojoj smo sa 16+5 TT radili anomaly scan (i sve je bilo uredno) i tamo smo dobili još gore nalaze: BPD 73 mm (29+3), AC 230 mm (27+3), a FL 47 mm (25+5). Dakle, po njima bedrena kost jako zaostaje (više od tri tjedna) i doktorica tamo nas je toliko isprepadala da smo jedva došli do doma, spominjala je i prekid trudnoće u Sloveniji u slučaju da je Down sindrom u pitanju i svašta, a njen kolega iz klinike je rekao da misli da će s bebicom sve biti u redu, samo će biti kraća pri porodu, jer ni muž ni ja nismo visoki. Ima li netko sa sličnim iskustvima? Muž i ja smo se dogovorili da više ne kopamo po tome, ali jednostavno nemam mira, ovo mi je prva trudnoća, do sad je sve bilo uredno i nije mi jasno otkud sada sve ovo. Pomozite.

  • Avatar ivchi87

    ivchi87

    Broj poruka: 547

    Prijavi adminu

    Lanajoy ono što upada u oči je da su ti rekli dva stvarno različita rezultata, pa je očigledno koliko je to nepouzdano mjerenje… 
    Tuđa iskustva ti je bolje ne čitat, neko će ti reć da mu je bilo isto tako pa da je na kraju sve bilo ok, a kod nekoga je bilo sve ok, pa se beba rodila sa nekim zaostatkom.

    Jesu li ti ponudili što bi mogla napraviti od pretraga ukoliko to želiš? Mislim da bi ti se bilo najbolje ako nemaš mira raspitat u tom smjeru, ili naručiti u 33. tjednu kod nekog zaista dobrog dijagnostičara tipa Kosa ili Podobnika da pogleda sve još jednom, plus provjeri sve što u tom tjednu rade na UZV, meni su rekli da je to dosta važan ultrazvuk u tom tjednu. 

    Ove komentare doktorice za prekid na kraju trudnoće ne mogu shvatit i ne želim ni znati kako se izvode obzirom da je ogromna vjerojatnost da sad i rodiš da bi dijete samo preživjelo (a nije da sam od onih koji su striktno protiv abortusa, u ranim fazama naravno). 

    Inače smo terminuše i držim fige da obje rodimo zdrave bebače, što čvrsto vjerujem da će i biti :))

  • Shogun

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mojoj prijateljici je beba u 32.tjednu bila 2.5kg a moja 1.7kg! Imamo istog ginekologa koji ju je posla vadit krv, mjerit secer al krvna slika joj je super!! :))

  • TonkicaBokica1

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mame…evo bila sam na pregledu 24+4..beba je teška 578g i nekako mi se to čini malo…čitam po netu i svugdje piše da su im bebe teške po 700-750 g a to je meni velika razlika….i ja sam dosta niska 162cm i 68 kg dobila sam 7 kg do sada uglavnom samo voće jedem…prva mi je beba pa se jako jako brinem pošto sam bila pod jako velikim stresom..

  • Avatar Mom2besoon

    Mom2besoon

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Tonkica, oni to ne mogu tocno izmjeriti, mogu pogrijesiti u mjerama, da nesto nije ok rekli bi ti bez imalo premisljanja

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.