Urinarne infekcije u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • pozitiva

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Beba


    Drage, kako prepoznati urinarnu infekciju u trudnoći?

    Evo jedan poucan link vezano uz infekcije, sve je lijepo objasnjeno. http://www.roda.hr/article/readlink/1167 [roda.hr]

    ja bih nadodala da ja nisam imala nikakve simptome za ureaplasmu, da nisam radila briseve ne bi ni znala da ju imam. zato obavezno cure radite briseve u trudnoci i ponavljajte ih sto cesce jer se ureaplasma cesto vraca.

  • antonija2

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Ni ja nisam imala nikakvih simptoma, a niti nikakvih problema u trudnoci, jer inace zna doc do pobačaja,  prijevremenog poroda i sl. Samo da razjasnimo, ak ju imamo u cervikalnim brisevima, onda ona ne spada u urinarnu infekciju. Vjerujem da bilo kakvu urinarnu infekciju odma osjetis, simptomi su bol, peckanje, otezano mokrenje, cesti nagoni na mokrenje, nemogucnost zadrzavanja mokraće i sl.

    [lilypie.com]

  • pozitiva

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    ma ja sam se vec sva pogubila u tome…evo na rodi kaze:

    Što uzrokuje infekciju urinarnog trakta?
    U 90% slučajeva infekcija urinarnog trakta uzročnik je bakterijaEscherichia coli., koja normalno živi u debelom crijevu.Staphylococcus saprophyticus je drugi najčešći uzročnik u žena (5-10%). Ostale vrste su Klebsiella, Proteus mirabilis,Ureaplasma urealyticum, Chlamidia i Enterococci.
    da, ureaplasma se vidi samo na brisevima. ja sam otkrila da nesto ne stima po povisenim leukocitima i onda po brisu..

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Prvi nalaz je bio odlican, drugi je pokazao 3-5 leukocita, 12 stanica plocastog epitela (referentne vrijednosti 0-2), nesto bakterija, nesto sluzi i gljivice. Dobila sam antibiotik Ospamox i vaginalete Geonistin. Jel ste i vi dobivali antibiotike ili ste pokusavali na prirodan nacin? Da napomenem, dva tjedna prije tog nalaza, sve je bilo kako treba.

  • pozitiva

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    lidija, a zbog ceg tocno pijes antibiotike? u slucaju bilo kakve infekcije ja bih nastavila s antibioticima, jer ginekolozi znaju koje antib. smijes a koje ne smijes pit u trudnoci. 
    vecu stetu moze napraviti ne lijecenje nego antibiotik, vjeruj mi.

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    pozitiva, ginicka je rekla kad je vidjela mikrobioloski nalaz da je neka upala u pitanju i da moram antibiotik piti, a vaginalete zbog gljivica jer imam ih i u urinu i u brisu cerviksa. Cudno mi je jer su neki ovdje pisali da su imali i po 20 leukocita a da im doktorica rekla da piju caj od brusnice itd. pa mi nije jasno jel to toliko grozan moj nalaz :/

  • pozitiva

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    draga moja, meni su se leukociti popeli i do 23, upravo zato jer nisam bila adekvatno lijecena i nije dobro završilo :( zato svakako ti pij antibiotike, ne moze ti nastetiti. a uz to slobodno pijes i cajeve. i saznaj si o kojoj je upali rijec.
    sve ce biti dobro ako lijecis upalu 

  • Avatar cipelica

    cipelica

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    lidija87


    Prvi nalaz je bio odlican, drugi je pokazao 3-5 leukocita, 12 stanica plocastog epitela (referentne vrijednosti 0-2), nesto bakterija, nesto sluzi i gljivice. Dobila sam antibiotik Ospamox i vaginalete Geonistin. Jel ste i vi dobivali antibiotike ili ste pokusavali na prirodan nacin? Da napomenem, dva tjedna prije tog nalaza, sve je bilo kako treba.

    ja sam jednom imala leukocite 5 u urinu, međutim nisam dobila nikakve antb. dok je rekao da napravim urinokulturu koja je bila sterilna i preporučio mi samo brusnicu…..danas sam baš radila opet sediment urina….leukociti i eritrociti 1

    [lilypie.com]

  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Leukociti ništa ne moraju značiti,meni su 30 leukociti,a urinkultura i brisevi sterilni,uzeti od istog uzorka kao i za ovu mokraču gdje pokazuje leukocite,išla čak na uvz abdomena i urinarnog trakta jer su mislili da je negdje suženje mokračnog kanala pa se bakterije množe međutim sve u redu.Ako su leukociti povišeni prvo treba sve to pregledati pa onda antibiotik,da se točno zna protiv čega se boriš

    Andrea

  • antonija2

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Moji nalazi su katastrofa; urea plazma i streptokok u brisevima + uroinfekt 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.