Urinarne infekcije u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Lijepi pozdrav, imala sam problema s upalama mokraćnih puteva dvije godine za redom i stalno sam bila na nekim antibioticima sve dok mi se nije to smirilo prije nekoliko mjeseci.
    Trudna sam dva mjeseca i prošli tjedan su mi nalazi mokraće bili puni tih bakterija i doktorica me stavila na antibiotike, danas sam popila zadnje i sutra idem ponovno k doktorici na pregled. Zanima me koliko su opasni ti antibiotici, jel postoji nešto drugo s čim bi mogla spriječiti te upale? vidim da ste spomenule te brusnice, jel mogu kakvi čajevi još pomoći?
    užasno me strah kad sam tek na početku trudnoće i sva sam na iglama…

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    dora.kolacko


    Lijepi pozdrav, imala sam problema s upalama mokraćnih puteva dvije godine za redom i stalno sam bila na nekim antibioticima sve dok mi se nije to smirilo prije nekoliko mjeseci.
    Trudna sam dva mjeseca i prošli tjedan su mi nalazi mokraće bili puni tih bakterija i doktorica me stavila na antibiotike, danas sam popila zadnje i sutra idem ponovno k doktorici na pregled. Zanima me koliko su opasni ti antibiotici, jel postoji nešto drugo s čim bi mogla spriječiti te upale? vidim da ste spomenule te brusnice, jel mogu kakvi čajevi još pomoći?
    užasno me strah kad sam tek na početku trudnoće i sva sam na iglama…


    moja prica je gotovo ista, i prije trudnoce i sada u trudnoci, od samog pocetka..
    medutim nisam dobivala antibiotike, nego preporuku za caj od brusnice i opcenito  puno tekucine..
    i zaista pomaze, dan i pol sam pila brusnicu ( 100% brusnica caj ) i drugi dan nalaz mi je bio puno puno bolji! uvijek je bolje na prirodni nacin istjerat te bestije van iz mokracnog mjehura i kanala!
    sada moram opet na analizu urina i urinokulturu, nadam se da nece biti jako los nalaz..jer osim bakterija imam i povisene leukocite.. uglavnom treba se paziti tih upala jer mogu lako preci na bubrege sto nikako nije dobro ni za nas ni za bebu!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ja sto se tog urina tice vise nisam pametna nikakvih upala nemam urinokultura sterilna kad vadim u labaratoriju urin bude dobar a kad vadim urin kod ginekologice svaki put imam krv i samo krv bez leukocita i icega pa to mi nikako jasno.

  • Avatar Stina

    Stina

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Drage moje,

    znam koliko su dosadni ti uroinfekti, pogotovo u trudnoći kada zabrinutost raste zbog bebe. Osobno sam imala 2 godine prije trudnoće problemčića s tim, više puta bila na antibiotiku, krv u urinu, jednom došlo i do bubrega…svi govore isto - puno piti tekućine općenito, uvin h, brusnica…u ranoj (6 tjrdana) trudnoći se infekcija ponovila i posegnula sam za antibiotikom kao najbržim rješenjem. Naravno da sam se bojala da će se ponoviti pa sam se malo raspitala i pronašla čaj za koji vjerujem da mi je pomogao. Radi se o čaju koji sam kupila u Botani (Konjička 3, na Knežiji u Zagrebu. 200 kn po vrećici koja traje sigurno mjesec dana ako ne i više, ne pratim baš…). Čaj, posebno namijenjen za e.coli s napomenom da je za trudnice, zajdeno s odgovarajućom tinkturom smiksa dr. Ksenija Krajina Pokupec. Sada sam u 37 tjednu i apsolutno nikakve simptome ni naznake ponovne infekcije nisam imala. Pijem 1 L tog čaja svaki dan. Naravno da se zalomi da nisam doma ili zaboravim i slično, ali trudim se piti po propisima :).

    p.s. sori na dugom postu, ali prije trudnoće sam se namučila s tom e.coli i mislim da vrijedi probati svima koji već lude zbog ovoga! Inače, moj doktor nije znao za ovaj čaj, a preporučio je čaj od brusnice i kapsule brisnice, što sam i prije pila pa se infekcija vraćala :/

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    samo da se javim u vezi nalaza. Nalazi su mi u redu i kao to je to.
    nakupovala sam si čajeve od brusnice pa se nadam da se ne bude ta infekcija pojavila više.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    bas su podmukli ti urinoinfekti.
    ja izgleda i dalje imam upalu jer osjetim pritisak na podrucju mjehura i cesce piskim.. 
    ovaj tjedan sam predala urin na analizu, sigurno ce biti losi nalazi.. bas me zanima sto ce mi dr.reci iduci tjedan na to. moja urinokultura je uvijek sterilna, dakle nije problem e.coli ili neka dr. bestija, nego upala kanala ili koji vrag pojma nemam, samo mi ti leukociti budu jako poviseni.
    i prije sam imala upale, ali nikad tako visoke leukocite. citala sam malo o tome, ali samo pise da se to dogada u trudnoci. blaah!

  • Avatar Stina

    Stina

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    samo da se javim u vezi nalaza. Nalazi su mi u redu i kao to je to.
    nakupovala sam si čajeve od brusnice pa se nadam da se ne bude ta infekcija pojavila više.

    meni je netko rekao da se ne bi trebao piti čaj od lista brusnice, već od ploda, pa se nadam da to znaš jer su mnogi samo od lista

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    dada, samo je od ploda i piše da je za sprečavanje urinarnih infekcija

  • Avatar tejo

    tejo

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    U prošloj trudnoći se nikako nisam uspijevala rješti E. coli. No onda sam čula za recept kojim su se žene uspijevale za stalno rješiti te beštije, pa reko da probam.
    Dakle, 30dkg očišćenog bilog luka skuhati u 1 litar misnog vina (vina bez dodanog šečera), kuhati dok pola litra tog vina ne ishlapi. Kad se to desi štapnim mikserom ispasirati i procjediti u staklenu bocu, Svaki dan na tašte piti 0,3 tog čuda. Ta količina otprilike traje 20tak dana i za to vrime se ne smije jest slatko jer to E. coli jako voli. I žene moje drage, mene je spasilo. To sam pila negdje na pola zadnje trudnoće. Ne samo da je nestala E.coli, nestale su i candide i upale mjehura (kojima sam inače sklona za poludit). Prekrasne dvije godine ništa od toga nisam imala.
    Evo me sada, opet trudna, skoro na pola trudnoće, opet urin loš, a urinokultura sterilna, ponovo naručila misno vino i domaći češnjak i krećem ispočetka. Za pit je odurno i jako intenzivno (ja sam morala začepiti nos i odmah blizu imat malo soka od naranče da ne bi povratila), ali stvarno se isplati. Znam dosta cura koje su se čak i trajno s ovim rješile svih urinarnih infekcija, ali i dvije godine bez ičega je milina.
    pozdrav i sritno svima koji probaju, jako preporučam <3

    Dixi 14.12.11.
    Ivan 10.12.14.

  • Avatar Maajaa

    Maajaa

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Pozz,mame!!

    Podigla sam nalaz urino kulture,i pise aerobno..
    Mozete mi reci sto to znaci?

    Hvala…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.