Jesenske bebe 2016.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tala

    tala

    Broj poruka: 980

    Prijavi adminu

    i napravili toliko promjena na stranici i forumu, a jedan, najvazniji gumb nisu- EDIT!!! 

    2005. moja najveca ljubav, moja djevojcica <3
    2016. zrno papra, mala Cvita <3

    [lilypie.com]

  • Avatar ivek2207

    ivek2207

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    ja si isto mislim da će nestati naše piskarije,najradije bi kopirala sve i na komp si spremila,al ići str,po str,ne bi do sutra to napravila.
    obožavam dojiti,da me ne bi krivo shvatili,zahvaljujem se svaki dan što što nam to funkcionira od početka i što nismo imali nikakvih komplikacija,nije nikad pio ad,(makar imam doma zalihu,jer sam se u jednom trenutku razboljela i drastično mi se na par dana smanjila količina mlijeka,pa sam uzela da ima ali nije htio,tako da nemam ništa protiv toga),nisam imala upale itd…ja se isto nadam da ću dojiti što duže,čak i kad krenem raditi,onako malo po noći ili popodne,sad mi nekad prođe glavom da će biti meni teže ga odvojit od sise nego njemu samom.
    Isto tako je sa spavanjem,kad ga stavim u kindač po noći nemam mira,stalno se dižem i gledam ga,pa na kraju poklekne i uzmem ga k sebi,pa je mir.
    samo kako on raste i raste tako se i njegove potrebe povećavaju a tako i moje pa sam tako i natukla tih 5 kg,ali dobro,sve za njega,pa ako i ostane,šta sad,nisam ni u trudnoći strija dobila,nego sad po grudima od dojenja i na to gledam kao podsjetnik predivnog trenutnog doba.svaki osmjeh,svaki cvrkut koji mi pokloni,sve je manje važno.

    danas smo probali batat prvi puta,obožava,samo je mumljao dok je jeo.
    idem u petak na grupu za potporu dojenju koju tu kod mene u kvartu vodi patronažna i veselim se jer će jedna mama pričati iskustvo o blw prehrani i kako je to funkcioniralo za nju,pošto domi idući tjedan puni 6 mj malo ćemo ozbiljnjije dohranu uvesti,barem tako kaže patronažna, a doći će i stomatologinja koja će nam održati kratku edukaciju o zdravlju zuba djece.
    Iako Domi nema još ni jedan zub za ubuduće će mi biti korisno.

    nadam se da ste sve super,uživajte s malcima.
    puse.


    [lilypie.com]

  • Avatar tala

    tala

    Broj poruka: 980

    Prijavi adminu

    ni mi nemamo ni jedan zub, ali nam se zubno meso pocelo bijeliti i vidim ih. cak mi izgledaju dosta veliko, hahaha.

    pls napisi mi malo o tom tecaju kad odslusas sve. najvise me zanima kako odrzavati higijenu zubica. s vlaznom tetricom nakon svakog krutog obroka ili? blw je super! 
    mi jos nismo ozbiljno zapoceli dohranu, ali trebali bismo. :* 

    2005. moja najveca ljubav, moja djevojcica <3
    2016. zrno papra, mala Cvita <3

    [lilypie.com]

  • Avatar ivek2207

    ivek2207

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    Pozdrav, javljam se kratko.
    bilo je super na grupi,uglavnom stomatologinja je super mlada žena,i sama majka 10-to mjesečnog sina.
    Ona je njemu već sa 3 mj kupila prvu četkicu,i nama je preporučila isto tako da uzmemo,ali ne sad radi baš prave higijene nego više da se navikne da ima nešto oštro,pikavo u ustima ,kao četkica. Kaže da ima za kupiti od Oral B-a četkica za bebe,na njoj piše da je od 4 mj pa na dalje,i ona njemu to daje da on ju samo drži u ustima,igra se s njom ,slini,itd…da mu nije strano kada započne s pravom higijenom.Kod beba,općenito,jele ili ne jele krutu hranu,trebalo bi dva puta dnevno sa čistom gazom mlakom vodom obrisati lagano usnu šupljinu.Prvi posjet zubaru preporuča sa oko godinu,ito čisto da se dijete počne navikavati na posjete,bijele kute,aparate,doktora kao osobu da kasnije kada će zapravo biti potrebni,ako će biti, zahvati nije uplašeno.Dolaziti svakih 6 mj na kontrole bez obzira ima li potrebe ili ne,čisto da se vidi napredak.
    Cura koja je pričala o blw,uglavnom su bila pitanja-odgovori mama,ništa sad stručno konkretno,ali samo ukratko,da ona je njemu prvo kuhanu mrkvu i korabu te ciklu tako stavljala ispred njega,prvo je nešto brljavio,ali na kraju skuži šta treba.
    Kaže bitno je znati pravilo od 3 sekunde,da ako se grca 3 sek i ne izbaci hranu da se onda zapravo guši pa ga preokrenuti naopačke da se oslobodi dišni put.Uglavnom ona mu je od početka tako davala,nikad nije jeo žlicom,niti miksano,danas ima godinu dana i uglavnom sve jede,samo kaže da ta hranjenja potraju i do sat i pol do dva.
    Ja nisam nešto puno čitala o tome pa mi je to prvi glas,moram malo detaljnije da vidim konkretno o čemu se radi.
    Doći će mi patronažna idući tjedan pa ću se i ja konkretnije pozabaviti prehranom.

    Jedno pitanje, da li još postoji grupa na faceu jesenske bebe 2016.
    već par dana ne mogu naći,svako malo sam zavirila da vidim o čemu pišete,ali sad ništa,niti ne dobivam notifikacije da je itko što objavio,a kad tražim onda mi ne izbacuje ništa. Neznam jel su cure obrisale grupu,ili su mene izbrisale pošto se nisam javljala,ali po meni kao da ne postoji. Samo su mi ostala prijateljstva sa nekim curama,i tala s tobom, ali ostalo sve ne vidim baš komentare u grupi.
    Neznam do čega je to?

    Ak se još čega sjetim od danas javim.
    Pozdrav.


    [lilypie.com]

  • Avatar tala

    tala

    Broj poruka: 980

    Prijavi adminu

    hvala ti na opsirnom postu! 
    svakako cu potraziti tu cetkicu. nemamo zubica, ali ce uskoro, pa da budemo spremni. 
    mi miksamo malo kasice malo blw. kasice su mi jako prakticne kad idemo van ili na brzinu nesto, a cvita voli blw i brljaviti s hranom. vecina zavrsi po podu i viperu : D 
    curke su se usuglasile da u grupi ostanu samo mame koje stalno tipkaju jer je atmosfera postala drugacija i poceli su se iznositi intimni detalji. 

    mi smo poceli s planiranjem jos jedne bebice. zelimo sto manju razliku i nadam se pluicu vec ove godine. racunam na ljeto, godisnje, alkohol…hahaha…ili bez alkohola jer dojim…

    hoce li domagoj u jaslice na jesen?

    2005. moja najveca ljubav, moja djevojcica <3
    2016. zrno papra, mala Cvita <3

    [lilypie.com]

  • Avatar ivek2207

    ivek2207

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    Ja sam mu uzela u dmu ti cetkicu,20kn dode i to mu je za sad najdraza igracka. Stalno ju navlaci,prevrce,gricka. Mi smo uveli ovaj tjedan meso po preporuci patronazne koja ga prati od pocetka,dode nam svako malo,a on je malo veci nego bi trebao biti,ima 10 kg,pa mu i vise treba,prvenstveno zbog zeljeza tako da smo mu uveli meso, kupili smo janjetine,pa mu to kuham s raznim povrcem,najcesce je batat,cvjetaca,koraba,mrkva,listic spinata i proso u igri tu i tamo kus i bulgur stavim,,svaki dan druga kombinacija,za sad se nije bunio, sve jede.ne svaki dan ali ponekad mu dan kuhanog voca,ovisi koliko je glada,ali ima dana kada ni rucak nece nego je cijeli dan na sisi,privikavamo se jos.

    U jaslice najvjerojatnije nece,tijekom cijelog tog “putovanja” sa vjencanjem,bebom sam izgubila posao,kako to kod nas i biva, tako da cu ja u principu biti doma s njim dok ne dobim zaposlenje a onda ipak cemo od jeseni imati baka servis na raspolaganju,tako da kad ce trebati ce ga moja mama cuvati,pa cemo onda negdje s 2 god ga dati u vrtic,mislim da mi je to neko optimalno doba ako se ima takva mogucnost.
    Super za planiranje, mi nekako zelimo vecu razliku,makar mene jaako vuce da opet budem trudna,i to bas jaako i da imam malu bebu,ali mislim da ce pricekati.
    Zelim vam puuuuno srece,da brzo ugledate plusic i da Cvita uskoro dobije bracu ili seku da mogu haraciti u tandemu.
    Ovo za face mi je ok,i mislila sam si,ipak se nisam javljala al sam znala procitati cisto radi ideja i nekih informacija, od vas sam saznala za onaj jednogodisnji plan pelena koji smo uzeli,tako nam jednostavnije, raznih dodataka,recimo za hranilicu koju smo uzimali tata mia i tako nekih stvarcica,ali razumijem.
    Cijepili smo se prosli tjedan i iduce cjepljenje je s godinu dana,ja mislila da je s 9mj.
    Jel tako svugdje,valjda mi nebi krivo rekli?


    [lilypie.com]

  • Avatar Ivcy1306

    Ivcy1306

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav cure! 
    Vidim da ste cak malo navracale! Kako ste mi? Tala jel se uhvatila druga bebica? 

    Mi smo ok, napunili 9.5mjeseci, puzemo, dugacak 80cm i tezak 9.5kg, bio je bucko dok nije poceo puzati a sad je nezaustavljiv😃

    Croatina, mob mi se pokvario onaj pa mi de broj tvoj zagubio, inace bi ti se vec javila😁

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.