Jesenske bebe 2016.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar papaog

    papaog

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    p.s. mučnine su počele, iako nisu tako jake kao prošli put. Doduše, traju cijeli dan, tu i tamo povratim ali uspijem se natjerati pojest normalno, tako da je ok. Al zato me uhvatio neopisiv umor kojeg nije bilo prošli put..kretanje predstavlja veliki napor, što je čudno jer sam jako aktivna osoba koja trenira i trči 5 dana u tjednu…sad ležim i krepivam 5 dana u tjednu :D

  • Avatar MyLenny

    MyLenny

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Cure hvala na lijepim riječima! Ma ja sam skroz pozitivna, vesela, sretna… Na prvom pregledu najprije ide vaganje i mjerenje tlaka, a onda se radi ultrazvuk vaginalno. Ja sam na ekranu skužila samo tu žumanjčanu vrećicu i jednu malu točkicu u njoj…to je plod koji je imao 13,5 mm, a nisam vidjela uopće srčanu akciju, ali doktorica je vidjela da srčeko kuca. Rekla mi je da je to zato što je maternica već narasla pa se malo teže vidi…. ali ja mislim da je to i do kvalitete ultrazvuka, aparata… jer sam u prvoj trudnoći bila privatno na prvom pregledu i tamo imaju bolju aparaturu, pa sam vidjela srce kako kuca. Inače kažu od 6-8 tjedna da bi trebala početi srčana akcija.
    Doktorica me više puta pitala da li pijem folnu, tako da mislim da je to dosta bitno….ja pijem samo folnu i nikakve druge vitamine, jer mi je rekla da za sad ne treba. E da, i dala mi je odmah uputnicu za vaditi krv. Ako sve bude u redu, A MORA, na slijedećem pregledu koji mi je 08.03. bi trebala dobiti trudničku knjižicu .
    Mučnine su malo stale, ALI sad sam jako napuhana, sa tom probavom stalno problemi…..pijem donat i jedem žitarice za doručak, ali mislim da ću morati uvesti još barem kompot od šljiva.
    Hanić iz Rijeke sam….
    Eto, javljajte kako ste, a ja idem jesti po drugi put danas jer sam već gladna. Baaaj

    [lilypie.com]

  • Avatar tatjana_zg

    tatjana_zg

    Broj poruka: 258

    Prijavi adminu

    bok curke, evo i mene. mi smo pri kraju 11-tog tjedna :)
    nije bilo mučnina, svi pregledi su obavljeni zasad. u ponedeljak idem u Merkur na prvi pregled u bolnicu, možda već saznam jel moj plusić curica il dečkić :)

    [lilypie.com]

  • Avatar GrumpyCat

    GrumpyCat

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Bok cure, evo i ja vam se pridruzujem! Tatjana, cini mi se da smo mi tu negdje, skoro pa u dan :) svakako javi ak se vidi na uzv jer ja sam bila kod svoj ginica prije par dana, ali vidi se samo glavica i tijelo (izgleda ko mali kikiriki) sa rukicama sa strane, a nogice nista jer se bas okrenuo ledima, a oni tak drze noge prema gore pa se ni ne vide onda. Uglavom, to je tak mali bebek (5 cm od glave do guze) pa mi se cini da tesko da bi se vec vidio spol, al i ja sam nestrpljiva 

    [lilypie.com]

  • Avatar minnie25

    minnie25

    Broj poruka: 451

    Prijavi adminu

    Papaog dobro nam dosla! Otkud si? Drzim fige da ovaj put sve bude u redu. 
    Hanić ja cu si pripremiti neke krekerice pored kreveta da me cekaju za slucaj da krene. Danas ujutro cim sam oci otvorila bila sam tako gladna…. Jao si ga meni ako nastavim ovako. Nisam ti ni ja inace debelica, jos sam i niska tako da je za mene ovo izazov veliki. I isto sam teska ljencina za mazanje, ali probat cu se prisiliti cisto sa mi koza ne bude presuha… 
    MyLenny - ja sam isto iz Ri  Donat mi ne pase i nikako se prisilit pit ga iako i ja imam problema s probavom. Sumnjam zbog Prenatala da mi je to jer tocno otkad pijem me muci to. 
    Tatjana_Zg dobro nam dosla. Javi obavezno ako saznas spol- bit ces prva u grupi  
    GrumpyCat- dobro nam dosla i ti. Otkud si?

  • Avatar GrumpyCat

    GrumpyCat

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Minnie ja sam ti iz Zg. Ne brini nista za kile, ja sam brinula na pocetku jer sam krenula sa 165 cm i 59 kg pa sam se bojala da cu zavrsiti kao bacva na kraju trudnoce. Ali kad sam dosla do 7 tjedna su me mucnine i povracanje toliko satrale da sam na bolovanju i trenutno na - 3 kg. Vjeruj mi da bi radije da sam jednu, dvije u plusu pa da se mogu kretat, ovo je zbilja grozno. Nemojte se uplasiti, to je zbilja individulano i stvarno se nadam da ce vama biti lakse nego meni . Btw kad mi je bas jako muka pomaze mi pijuckati hladno mlijeko pa ako vas uhvati, probajte, mozda pomogne.

    [lilypie.com]

  • Avatar minnie25

    minnie25

    Broj poruka: 451

    Prijavi adminu

    GrumpyCat ja imam 48 kg i visoka sam tek 158cm … 
    Ako mene zadese jake mucnine bojim se da cu previse kila izgubiti. Nikad u zivotu nisam imala preko 49 koliko god da sam jela. 
    Za savjet hvala… Ako me uhvate mucnine obavezno cu pokusati 

  • Hanić

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Juhuhuhu ima nasss, skupljamo se
    opa vi već sve skoro bile na pregledu ili idete ubrzo, zašto je meni tek 17.3? vam se to čini kasno? da nazovem opet ginića i probam pomaknut to? jer meni je zadnja m bila 12.1, a već 4 dana prije sljedeće sam imala +…
    Ja sam 52 kg i 170cm , i to moram jako pazit da puno jedem i zadržim te kile jer jako lako gubim kile a teško se debljam…U jednom teškom periodu života sam čak na 47 kila pala pa me zato i malo strah mučnina,nadam se da će me zaobići… Grumpy dobar savjet, ovako i onako mi mlijeko jako paše i sve mliječno, svaki dan jdem sirne namaze i popijem barem čašu mlijeka
    Što se probave tiće ja sam ko vurica svako jutro haha, nekad me sila i probudi ak duže spavam hahaha…
    Papaog,GrumpyCat,Tatjana_Zg dobrodošle

  • Avatar minnie25

    minnie25

    Broj poruka: 451

    Prijavi adminu

    Hanić mi smo iste… Meni dan bez mlijeka ili nekog mlijecnog proizvoda (u zadnje dane svjezi sir sa jogurtom ili kiselim vrhnjem mi je perverzija samo takva) nije dan… 
    Mislim da ti nije kasno. Meni je zadnji menzis bio 19.1. Ginekolozi u principu ne vole narucivati prije jer se plod slabo vidi, plus ako sam dobro upucena srce pocne kucati tek oko 7.tjedna pa nekako iz tog razloga vole napraviti prvi pregled upravo iza tog tjedna. 
    Ja se necu nit truditi otici do tada jer bas to i zelim, cuti srceko mog malog zlata po prvi put… 

  • Hanić

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Hihi eto, nazdravimo onda šalicom mlijeka hihi…
    A da imas pravo oko pregleda, nego meni ti fali strpljenja …ja sam ti onaj tip-Boze daj mi strpljenja i to odmah 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.