Proljetne bebe 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Jesi uspjela zamjenit obrok ili jos uvik ne!? Valjda i ona bude to dobro prihvatila. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Meni se čini da ona neku pristojnu količinu i pojede, ali ipak joj za svaki slučaj dam još da sisa ako hoće nakon obroka. Nekad posisa više, nekad manje, nekad uopće ne želi tako da mislim da smo na dobrom putu da u potpunosti izbacim taj jedan podoj.

  • Avatar 5RA

    5RA

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame!! 🤗
    I mi bi se prikljucili. Curica je rođena 15.3. znaci sad cemo za koji dan napuniti 6 mj. Sa dohranom smo vec krenuli malo ranije. Imala sam namjeru pricekati da napuni punih 6 mj ali nisam. Malo vise od 2 tjedna papamo kašice i super nam ide. 
    Krenula sam ranije iz razloga sto je pocela toliko zjevat na hranu kad ju ja jedem da nisam znala sta da radim, cim me vidjela da idem jest odmah doplazi o mene i otvara usta. Pocela je sjediti samostalno i koliko god se trudila imala sam osjecaj da ju cica vise ne zadovoljava kao prije. Prije je bila luda za njom sad imam osjecaj da cica onako usput i to je to. 
    Kašicu jede super, pojede oko 100g nekad i vise. Do sad smo jeli tikvicu, korabicu, karfiol, palentu, i nekad joj stavim rizine pahuljice umijesto palente. Danas smo probali jabuku i naravno pojela je vise nego povrce, cca 170g, valjda joj to nije previše?
    Sa spavanjem smo tako tako. Preko dana ima 4 spavanja od pola sata, svaka 2 do 2,5 sata. Navecer idemo spavati između 7 i 8 i spavamo do 6 nekad 7. Budimo se 2 do 3 puta za cicanje. Sve skupa mi se cini malo spavanja ali ok zivahna je, aktivna i uglavnom zadovoljna. 😉
    Sorry na dugom postu 😕😕😕

  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Pozdrav 5RA! Wow, vi vec sjedite?  moja je dosta aktivna i zivahna, svasta izvodi ali mi se cini da nije bas blizu samostalnog sjedenja. Ima 5,5 mjeseci. Hehe, cini se dosta 170g, ali mislim da je ok da beba papa koliko hoce bar u ovoj fazi 

  • Avatar 5RA

    5RA

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Jede koliko hoce nekad vise nekad manje, samo ako pojede vise kasice manje je na cici naravno. Ali ako joj tako pase neka joj. 😁
    Ja sam mislila da nece tako skoro poceti sjediti jer je dosta aktivna i pokusava puzat vec zadnjih mj i pol. Ostala sam sokirana. Mislila sam da je sjedenje prepasivna radnja za nju. Kad eto dva dana je pokusavala i treci dan je sjela nesigurno nakon tj dana je sjedala onako pogrbljeno ali sigurnije, a sad nakon jos tj dana sjedi skoro pa uspravno i izdrzi nekih 10 min dok ne krene dalje plazit po podu. 🤣

  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, kako ste? 
    Koje ste pocele s dohranom, imate kakve prijedloge za neke kombinacije zitnih kasica s mlijekom, vocem..? Nesto zasitno… Probala bih joj dat jedan obrok kasnije navecer jer se zadnjih par noci jako cesto budi.. Iscrpljena sam vec 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, ja sam s ljetnih beba. Jos cu pricekati s dohranom do 6. mjeseca, ali vidim da bi vec uskoro mogao pocet puzati? Do sad sam ga vidjela jednom kako se podigao na ruke. Disney, sta nije palenta jako zasitna?


  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Pozdrav Lagertha! Moja se prvo počela dizat na ruke, pa na koljena i ljulja se naprijed nazad..pa se oslanjana na stopala i dize guzu u zrak..to je valjda neka priprema za puzanje, a sad koliko će trebati da stvarno nekud krene, vidjet cemo  ako ti se diže na ruke, mogao bi se pocet odgurivat prema nazad. 
    A što se palente tiče, nekako baš kukuruzne kašice ne voli..ni zitarice općenito, bar ovo sto sam joj dosad nudila. S jabukom ili bananom pojede nesto, ali nije to cijeli obrok. nisam još ziher ni da li bi uopce uvodila taj drugi obrok vec…nisam pametna.  al ne cini mi se nervozna tipa da ju zubi muce, samo se budi i sisa.

  • Avatar DixaPixa

    DixaPixa

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Evo i mi krenuli s dohranom, danas zmiksala malo banane i avokada i ok je prihvatio. Ali sve su to neke neznatne količine kaj pojede, skoro pa niš. Al idem polako. Disney možda je skok u razvoju, i moj se baš budio i po 4, 5 puta po noći, ali evo već par noći spava ko beba hhh..i nakon skoka je propuzao. Podizao se na koljenca, klatio naprijed nazad i evo neki dan krenuo. A sjedi da se pridržava s rukom, nekako bočno. Kad se uvodi drugi obrok, šta nije sa 8mj?

    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Mi smo isto danas krenili tek sa dohranom. Tikvica je bila i cura je super prihvatila ( bar ovih par kasika za pocetak). Koliko vode dajete nakon obroka!? I jel samo tada ili i kasnije tokom dana!? ( beba je do sada samo dojena) 
    Doduse ima nekih 10tak dana uvela sam ad za veceru ne bi li bolje spavala pa nista od toga, opet se budi za podoj bar 2-3 puta u noci 😩. Ocito dok se ne stavi nesto zitarica u bocu nema spavanja ( ako i tada)! 
    Cura puzi vojnicki vec ima i mjesec dana, uspila se posjest jednom sama. A stalno se dize na koljena i gura! Dosta je zivahna, nikako mira nema!!! 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.