Proljetne bebe 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Znači ni ad ne pomaže? 
    Ja joj dam vode nakon obroka, popije 10-20 ml.. kasnije eventualno ponudim ako bude nervoznjikava, a ništa drugo neće pa si mislim možda je žedna.
    Što se tiče drugog obroka, mislim da svakih mjesec i pol do dva ide novi pa ovisi kad se počelo s dohranom. Mi smo počele ranije, s 5.mjeseci. Sad se zadnje dvije noći ipak manje budila tako da necu brzat s tim žitaricama za laku noć, vjerojatno je skok u razvoju. 
    Pokušat ću staviti sliku jedne tablice s brojem i količinom obroka koja je bar meni dobra smjernica zasad.

  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu
  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    To je inače tablica iz knjige iz pedijatrije s mef-a. Nadam se da se vidi pročitat  Meni je dosta zgodna kao nekakav okvir da znam otprilike koliko bi obroka trebala imati i koliko pojesti..

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Slabo se vidi 😎Ali nema veze. Ne pomaze tj. sad pojede 210ml boce u 20:00 h pa se probudi oko 23-00 malo posisa i nastavi do cca 3 sata. Ali dobro sto je tu je. 
    Koliko je optimalno da pojede beba dohrane !? Mi smo danas pojeli 150 g cca kasice( a misim da je bi jos jela koliko zjeva)  i malo vode iza i opet je sisala iza toga kao da nista jela nije 😱. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar DixaPixa

    DixaPixa

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    Eto kako sam pomislila da bi mogao prespavati cijelu noć, eto ti njega u zadnjih para dana buđenja na više od 5puta. Premorena sam skroz. Hvala Disney na tablici, poslužit će kao orjentir. A ta dohrana i te tablice, pa sve su različite. Ja imam 3 tablice, od roda onu njihovu, knjigu o organskoj prehrani od jadranke boban pejić i nestle tablicu koju sam dobila od pedice. I sve drukčije skroz. Fino pojede tvoja beba Trancie, mi nismo još došli do te mjerice. A koliko su veliki vaši bebači?

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Tablice su doista sve razlicite…vjerojatno zato što tu nema samo jednog ispravnog nacina. Zato se ja ne držim striktno niti jedne nego ih imam da vidim otprilike neki redoslijed uvođenja namirnica i to je to.
    Trancie, 150g mi se čini kao taman za jedan obrok dohrane za tu dob, ali ako može pojest još možda da joj daš kašice koliko ide, pa onda vidjet da li će svejedno htjet sisat i koliko. A možda je sisa nešto što se ne odbija bez obzira na sitost? 
    DixaPixa, ja isto muku mučim s buđenjem po noći.. kako sam bila napisala da se dvije noći manje budila, tako je na te dvije noći i ostalo  opet smo na negdje 4 buđenja i sad to traje više od dva tjedna i živci su mi napeti ko strune već 
    Ni boravak cijeli vikend vani na zraku, ni izdojeno mlijeko na bočicu, čak sam i s ad probala - ni to nije pomoglo da malo bolje prospava noć. Bojim se da traži baš blizinu a tome ne znam kako doskočiti..

  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Mi smo sad negdje na 7600 na našoj kućnoj vagi, imamo ovaj tjedan pregled pa napišem točno kad budem znala i duljinu.

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Mi smo na dane , 2 su budjenja sigurno  samo je pitanje kada i koliko nakon toga bude budna. Nekad odma zaspe, a nekad i po sat vremena bude budna. Sada smo 3 dana jeli krušku pa bi nakon toga umjesto 3 h Spavala po sat vremena popodne. Čini mi se da ima vjetrove moguće da je malo smeta kruska 😩. Sutra krecemo s jabukom. Pa cemo vidit. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Sto se tice kilaze, 29.8. Je imala 6290g, sad bi trebali na cjepljenje pa cemo vidit ako je bude vagat. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Sanchi92

    Sanchi92

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Trancie

    Sto se tice kilaze, 29.8. Je imala 6290g, sad bi trebali na cjepljenje pa cemo vidit ako je bude vagat.


    Pozz a koliko je bila stara vasa beba tada?? Moj je imao 4mj i na vaganju 30.8 je imao 6670kg i 66cm.
    I mi ovaj tjedan idemo na vaganje i mjerenje imano 6mj. Poozz

    Lea 02.05.2009 💜
    Tea 05.05.2013 ❤
    Moreno 28.06.2014 💚
    Pavle 01.04.2017 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.